literatura kodéra

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod james11 6. 2. 2011 18:29

ahoj, chci se zaptat, jakou literaturu by jste mi doporučili ke zvládnutí nakódování grafického návrhu z photoshopu do xhtml?

díky
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 2. 2011 10:54

Nu to v podstatě žádná konkrétní literatura která by ti řekla jak to udělat není. Prostě je potřeba se naučit HTML a CSS a zacházet s rozřezáváním v PS. A na HTML a CSS je knížek spousta, nicméně asi nejlepší je internet.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 2. 2011 19:43

Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gandor 8. 2. 2011 21:02

james11: chapem, ze chces knihu. Ja mam tiez radsej, ked mozem nieco drzat v ruke a ucit sa z toho. Pokial je to tvoj pripad, zvolil by som tretiu knihu. Dovody su hned 2:
a, Potrebujes vediet HTML k tomu, aby si mohol robit s CSS
b, Kniha typu 333 trikov asi nieje tutorial, ktory ta systematicky nauci pracovat v danej oblasti. Takuto knihu by som si skvor kupil ja (ako znali problemu), pokial by som hladal rozne vychytavky, spodoby ako spravit nieco lepsie/rychlejsie/sikovnejsie alebo modernejsie...

Pokial ale vyslovene nepotrebujes drzat papier v ruke, tak by som na HTML a CSS JEDNOZNACNE pouzil skvor spominany www.jakpsatweb.cz, pripadne anglicku stranku www.w3schools.com. Treba si uvedomit totiz, ze HTML a CSS nieje kodovanie. Je to jednoducha zalezitost. Da sa to naucit aj samemu bez nejakej vecsiej pomoci...
gandor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 2. 2011 21:54

K tomu, že bych si vzal 333 trikov na udělání něčeho lépe a jednodušeji ano. Moderněji nikoliv. Protože pokud s tím řešením někdo stihne napsata vydat knihu, tak je to buď klasika, která nestárne nebo už zastaralé řešení.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků