Php si nerozumí s MySQL

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elektricman 15. 1. 2010 16:05

Zdravím,
instalvoal sem čerstvě servery (apache, php, mysql) na novej Windows7 - 64Bit.

phpko jede v pohodě, ale jakmile se má připojit k mysql, tak né že byto vyhodilu chybu připojení, ale MaxExecutionTime 60 sek. .. prostě minutu to šrotuje až to spadne.

Nevíte řím to je ?

Muže to být tím že apache2 i php5 mám 32bit a MySQL 64bit?

Díky za každou radu.
Miranda IM rulezzzz
Elektricman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 1. 2010 19:25

To by asi problém být mohl. Protože součástí PHP jsou i klientské knihovny k MySQL a pokud jsou ve 32bitech a předpokládají i 32bit server, tak by mohlo být něco špatně.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elektricman 17. 1. 2010 21:22

Nějak mi to nevalí ani s 32Bitovou verzí :( A to sem tu dllknihovnu nakopíroval projistotu i do windows a přepsal v system32 a sysWOW64 ..
(složka php i složka MySQL5.1 je přidaná i v PATH..)
Miranda IM rulezzzz
Elektricman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 17. 1. 2010 21:30

A chodí ti klasický řádkový klient MySQL?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elektricman 17. 1. 2010 21:45

jojo .. tam sem normálně vytvořil databázi i tabulku a zapsal a přečetl data ..
Miranda IM rulezzzz
Elektricman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elektricman 17. 1. 2010 22:10

Když je v index.php jen tento řádek
Kód: Vybrat vše
<?php
  $link = mysql_connect('localhost', 'root', '<heslo>');
?>


tak php vypíše následuící warningy:
Kód: Vybrat vše
Warning: mysql_connect(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Paris' for '1.0/no DST' instead in C:\Program Files (x86)\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\index.php on line 2

Warning: mysql_connect(): [2002] Pokus o připojení selhal, protože připojená strana v časovém int (trying to connect via tcp://localhost:3306) in C:\Program Files (x86)\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\index.php on line 2

Warning: mysql_connect(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Paris' for '1.0/no DST' instead in C:\Program Files (x86)\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\index.php on line 2

Warning: mysql_connect(): Pokus o připojení selhal, protože připojená strana v časovém intervalu řádně neodpověděla, nebo vytvořené připojení selhalo, protože neodpověděl připojený hostitel.
in C:\Program Files (x86)\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\index.php on line 2



v;bec y toho nejsem moudrej =(
Miranda IM rulezzzz
Elektricman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 17. 1. 2010 22:17

Firewall? Jinak mě nic nenapadá...
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mol1111 29. 3. 2010 18:15

a] nastavit date.timezone v php.ini na
date.timezone = Europe/Prague

b] v mysql_connect nepouzivat localhost ale 127.0.0.1
mol1111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K8 29. 3. 2010 18:20

mol1111 píše:nepouzivat localhost ale 127.0.0.1
to by me zajimalo, proc by v tom mel byt rozdil a proc tedy nepouzivat locahost
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mol1111 29. 3. 2010 18:58

K8 píše:
mol1111 píše:nepouzivat localhost ale 127.0.0.1
to by me zajimalo, proc by v tom mel byt rozdil a proc tedy nepouzivat locahost

Nějaká chyba PHP/Windows/IP6/kdovíčeho.
http://bugs.php.net/bug.php?id=45150
mol1111
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků