[java] vývoj GIS

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lurk3r 13. 1. 2011 08:30

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s vývojem GIS? Potřeboval bych pro začátek např. zobrazit několik bodů v mapě. GIS sem studoval pouze jeden semestr na VŠ a mám spíše teoretické základy + základy práce s GRASS a ArcGis.

Co je třeba vůbec třeba k vývoji? Přepokládám že nějaký geoserver, kde budou uložena geografická data, dále mapa, kam budu (asi přes nějaké api) zakreslovat údaje. Je to tak nebo jsem úplně mimo?

Konečné řešení bude běžet v komereční sféře, takže bych potřeboval nějaké open source řešení, mapy budou samozřejmě zakoupeny. Teď k testování bych ale potřeboval cokoliv, na čem pochopím základy a je to zdarma.

Ještě doplním, že to bude webová aplikace - tenký klient v javě, aplikační server bude (nejspíš) Tomcat.

Díky lurk3r.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lurk3r 5. 5. 2011 12:43

Kdyby to ještě někdo někdy potřeboval, tak jsem to udělal následovně:
na webu esri: http://resources.arcgis.com/ je možno shlédnout pár příkladů, jak vytvořit tenkého klienta v html stránce pomocí API přímo do ESRI (knihovna je javascriptová). Ten klient se dá napojit na nejrůznější open mapy i vlastní WMS.
Toto API umožňuje nejrůznější úpravy GIS klienta včetně všech výše požadovaných věcí a mnohem více. Rozhodně doporučuju.

Celkové řešení mám v součastnosti tak, že v javě generuju html kód (resp. javascript), mapové podklady nyní používám nějaké open od esri. Server s daty je v plánu MSSQL + GIS vrstva - GeoServer (open source) + zakoupené mapové podklady.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků