Free Pascal

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kikincuk 20. 11. 2008 21:14

Prosim pomozte mi ako sa mam naucit tento programovaci jazyk po lopate lebo s toho p... viem ked nam to vysvetloval vyucujuci ako keby na mna hovoril po španielsky pls pomoc lebo mi to uz zacina liezt do známok :´(
Kikincuk
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 20. 11. 2008 21:25

Zacit jednoduchymi priklady a postupne prejit ke slozitejsim.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.malotka 20. 11. 2008 21:50

to vas jeste vazne uci Pascal??? V dnesni dobe?

Skoly .....
at zije O'Neill a Asgardi.
a.malotka
Junior

Odeslat příspěvekod wizpal 20. 11. 2008 22:49

Pokud nerozumíš konkrétní věci, tak se ptej, pomůže ti to, ale nečekej, že dostaneš kladnou odpověď na takovouto otázku.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepak 20. 11. 2008 22:57

a.malotka píše:to vas jeste vazne uci Pascal??? V dnesni dobe?

Proč ne? Princip je ve všech jazycích tohoto typu stejný a je celkem jedno, jestli se mají učit slovíčka begin a end nebo slovíčka { a }.
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod trsek 20. 11. 2008 23:43

Zacni tu
http://www.trsek.com/pascal/struktura_programu

a potom tam mas stovky (450) programov
Programy zadania z Pascalu?
trsek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.malotka 20. 11. 2008 23:45

pepak píše:
a.malotka píše:to vas jeste vazne uci Pascal??? V dnesni dobe?

Proč ne? Princip je ve všech jazycích tohoto typu stejný a je celkem jedno, jestli se mají učit slovíčka begin a end nebo slovíčka { a }.


Nesmysl. I principy se meni!

Ja jsem na pascalu vyrostl . Zacal jsem pred 15 lety a zodpovedne mohu rict, ze ten jazyk jsem si zamiloval. Pozdeji to byl jazyk (ano jazyk) Delphi a ted je to C#.

jako priklad zasadnich rozdilu uvedu treba C# vs. FreePascal:
1) Reflexe
2) Atributy
3) GC (mimochodem, nejvetsi zhovadilost vsech dob, ale amateri si to pochvaluji)
4) Serializiace
5) zpusob prace s pameti
6) XXX Fundations... (WPF a spol....)
7) generika
.....

a to jsou prosim jenom a pouze zaklady!!!
at zije O'Neill a Asgardi.
a.malotka
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 21. 11. 2008 07:13

a.malotka píše:Nesmysl. I principy se meni!
¨Ja jsem na pascalu vyrostl . Zacal jsem pred 15 lety a zodpovedne mohu rict, ze ten jazyk jsem si zamiloval. Pozdeji to byl jazyk (ano jazyk) Delphi a ted je to C#.

jako priklad zasadnich rozdilu uvedu treba C# vs. FreePascal:
1) Reflexe
2) Atributy
3) GC (mimochodem, nejvetsi zhovadilost vsech dob, ale amateri si to pochvaluji)
4) Serializiace
5) zpusob prace s pameti
6) XXX Fundations... (WPF a spol....)
7) generika
.....

a to jsou prosim jenom a pouze zaklady!!!


To nejsou základy, to je už implementace. Základem je naučit se o problému přemýšlet, naučit se algoritmy atd. a k tomu je ti jedno, jestli se to učíš na Pascalu nebo na C#.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 21. 11. 2008 07:54

a.malotka píše:to vas jeste vazne uci Pascal??? V dnesni dobe?

Skoly .....

No a to si predstav, ze jsou skoly, kde se zaklady programovani uci bez toho, aby se nejaky skutecny programovaci jazyk vubec pouzil. Hruza co? Presto (nebo mozna prave proto) se ty lidi ale programovat naucej.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepak 21. 11. 2008 09:54

a.malotka píše:Nesmysl. I principy se meni!

Tak to asi každý považujeme za princip něco jiného. Všechno, co jsi popsal, jsou jenom rozšíření jazyka, které umožňují jednodušší řešení některých typů úloh. To je jistě fajn, je dobré to znát, ale nic to nemění na základním principu, na kterém jsou všechny funkční jazyky postavené.
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod Kikincuk 21. 11. 2008 17:29

No ako hlavicku programu viem napisat aj var vstupne hodnoty a po var nastava pre mna maďarčina vobec nerozumiem vyvojovim diagramom a potom samozrejme ani programovaniu
Kikincuk
Junior

Odeslat příspěvekod the_Smokie 21. 11. 2008 17:41

...A na co čekáš? Až tě to tady někdo naučí ?! Pokud nemáš vůli se něco naučit sám, tak to rovnou zabal.
the_Smokie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizpal 21. 11. 2008 18:41

Že víš, jak se napíše hlavička....já razím teorii, že vždy je lepší vědět "jak to funguje" než "jak to napsat" - syntaxi se naučíš za 5 minut.

Jinak tě asi zklamu, když řeknu, že pokud nerozumíš už tak triviální věci jako vývojové diagramy (a to ještě ty ze školy, ty jednoduché...nebo se pletu?), tak z tebe programátor nebude. Imho je u programování nejdůležitější abstraktní myšlení, které dle toho co píšeš moc nemáš. Samozřejmě i s tím se dá cosi dělat, opět to chce hodně práce.

Dále pokud chceš něco ohledně vývojových diagramů vysvětlit, tak se ptej. Jeden sem vlož a na konkrétním vývojovém diagramu ti to, čemu nerozumíš může někdo vysvětlit.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEZY 21. 11. 2008 20:57

a.malotka píše:Pozdeji to byl jazyk (ano jazyk) Delphi a ted je to C#.

Vážně je Delphi jazyk? Já myslel že Delphi je celé studio a jazyk je Object Pascal...
BEZY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 21. 11. 2008 21:04

Delphi je jazyk uz hodne dlouho. Kdysi jsem se na to pred par lety na konferenci ptal.
Studio je Borland RAD pak CodeGear RAD studio a ted kdovi co.
Delphi, Delphi.NET, Builder apod. jsou součásti RAD studia, podobně jako C++, C# atd. jsou součásti Visual Studia od MS
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků