Je to mozne spravit s appletom?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod benco 31. 10. 2008 08:04

Zdravim,
ospravedlnujem sa ak je to hlupy dotaz, ale potrebujem si byt na 100% isty.
V skole mame navrhnut system, ktory bude zamerany vylucne na kryptografiu(ide o to spravne implementovat urcite kryptograficke metody a popisat ich). System ako taky sa nebude realizovat do funkcnej podoby(programovat), ale musi to byt realizovatelne.
A teraz ten system. Ide o online volby, kedy uzivatel ktory uz je v zaregistrovany v urcitej databaze sa prihlasi pomocou SSL na server,authoritu, kedy bude overene ze moze hlasovat. Po overeni, mu bude umoznene otvorit nove okno v prehliadaci, kedy by sa mal spustit applet. Tento applet by mu mal umoznovat vybrat hlas pre volby a jeho zaslanie(nie authorite) ale counting systemu(masina ktora to bude pocitat). Tento hlas vybraty v applete vsak musi byt zasifrovany, zaslany authorite na podpis(blind signature) a a az nasledne pomocou mix network zaslany counting systemu.
A moja otazka teda znie, ci applet funguje tak, ze po jeho otvoreni v mojom prehliadaci sa bude kod vykonavat na mojom pocitaci. Cize privatny kluc ktory pouzijem pre sifrovanie hlasu do volieb bude viditelny len mne a bude len v mojom pc. Po zasifrovani tohto hlasu a odoslani Authorite, tato nebude schopna rozlustit moj hlas a jedine mi ho podpise pomocou bling signature a zasle aj podpisany spat. Takto podpisany hlas nasledne zaslem(kryptovany) counting systemu(cesta pouzita pre prenos ku counting systemu by bola opat urcena v applete), ktory na zaklade podpisu od authority desifruje a zaregistruje moj hlas. Cize otazka znie: je mozne vytvorit takyto applet ktory bude takto fungovat? Ano, nie? Velmi pekne dakujem
LOCK LOCK LOCK :o
benco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 31. 10. 2008 08:30

Applet bezi na tvym pocitaci.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benco 31. 10. 2008 09:58

A este jeden dotaz, je mozne vsetko co som popisal vyssie zrealizovat pomocou appletu? Thx
LOCK LOCK LOCK :o
benco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 31. 10. 2008 10:05

Applet ma jiste bezpecnostni omezeni. Nejsem si jisty jestli muze nacist soubor z disku (muze asi nacitat jen cookies). A odesilani, to bude nejaky socket, to si taky nejsem jisty jestli applet muze.
Kdyztak mi to nekdo vyvratte, ale ja si myslim ze by s tim mohl byt problem.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod x22 31. 10. 2008 10:41

Predpokladam, ze myslis Java applet.

Nepodpisany applet nemoze pracovat zo subormi ani komunikovat s inym pocitacom nez serverom, z ktoreho je nacitany.

Podpisany applet moze, ak to pouzivatel odsuhlasi.
x22
Junior

Odeslat příspěvekod benco 31. 10. 2008 12:13

2x22: Takze to je realizovatelne v takej podobe ako to je popisane vyssie viac menej?
LOCK LOCK LOCK :o
benco
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků