Jaké máte zkušenosti s kvalitou a životností DVD-CD?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mikosuo 18. 6. 2006 20:57

ze verbatin no to mi pripada tak ze su oblubene preto lebo su najlacnejsie ja osobne pouzivam memorex cd a zatial spokojnost.mal som aj zopar kusov tesco cd a tiez v poho.a inac taka znacka dvd ze SKC dakomu aj daco hovori,lebo to su tak drahe dvd 20 sk za kus a bez obalu
mikosuo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 18. 6. 2006 21:07

Memorex?:shock:
Víš o tom, že to vyrábí Ritek?
Já jsem kvůli Memorexům přišel o spoustu DAT.
Některá CD jsem sice zachránil, ale s pomocí speciálního programu CDRoller.
Memorex trvanlivost cca 3 roky. Sám uvidíš.
Myslím si, že je dobré investovat do kvality,ale to časem poznáš. :wink:
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikosuo 18. 6. 2006 21:11

no do verbatim je bohovska investicia ved to su najlacnejsie cd na trhu.3 roky ved to je dost vela casu aj tak dovtedy to cd nebudem potrebovat
mikosuo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 18. 6. 2006 21:53

Mira píše:Memorex?:shock:
Víš o tom, že to vyrábí Ritek?
Já jsem kvůli Memorexům přišel o spoustu DAT.
Některá CD jsem sice zachránil, ale s pomocí speciálního programu CDRoller.
Memorex trvanlivost cca 3 roky. Sám uvidíš.
Myslím si, že je dobré investovat do kvality,ale to časem poznáš. :wink:"/quote]

S Memorexy mám také velmi špatné zkušenosti. Ale je to divné, co se mi stalo s těmi CDčky. Najednou to hlásilo: CD nesprávná funkce a nešlo to na žádném počítači. Šlo o DVD-R. Ovšem pak jsem to prohnal ISOBusterem a on přečetl úplně všechno bez poškození.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Salluste 18. 6. 2006 22:39

Dobré zkušenosti mám s Imation. Jak CD tak DVD.
Salluste
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 08:06

Takže zatím to vypadá na média typu: Verbatim, Imation popř TDK ( TDK ty opravdu nevím, měli docela problém s korodováním krajů).
Máte někdo zkušenosti se zlatými médii typu KODAK, EMTEC? ...ATD
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 19. 6. 2006 09:09

Zlate media obecne patri ke kvalitnim, maji jednoduse receno lepsi substrat...
a k tem Imationum ... jednu dobu sem je pouzival ale asi za rok byly ty media nepouzitelne, ted se jim vyhybam - proste spatna zkusenous ale mozna uz sou zase dobre, nevim, strach nedovoli :)
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 09:15

To je právě to, že ani já už nedůvěřuji těm zeleným barvivům, které nemají žádnou dlouhou životnost krom Verbatim (zatím).
Takže jedině Super AZO, (Metal AZO Live It dnes jenom Audio CD) a ty zlaté.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod urgo 19. 6. 2006 09:19

V poslednom období používam DVD médiá SONY (+ aj -). Zatiaľ ma nesklamaly. Aj v testoch na cdr.cz atď. majú slušné výsledky. Máte niekto so SONY špatnú skúsenosť?

Predtým som pálil na TDK ale posledne som kúpil 50ks cake a asi
5ks som musel vyhodiť (tracking error) - asi špatná séria. Verbatim sú OK ale s výhradou - kvalita kolíše a v predajni pri nákupe neviem skutočného výrobcu. Potom doma zistím že je to napr. RITEK (Verbatim White Pearl) A samozrejme TY su super ale sú drahšie a málokedy ich zoženiem. :mrgreen:
urgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 09:23

Výrobce RITEK se vyskytoval, pokud vím jen u jednoho typu CD a to CD-R 90 Min High Capacity 800 MB. Jinak o ničem podobném nevím.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 19. 6. 2006 09:38

TY opravdu patri k tomu nejlepsimu co lze koupit, obcas se podari ze na mediich od jineho vyrobce napisou co to vlastne opravdu je, ja takhle koupil par Audio CD (Vinyl) od Emgetonu = TY. I Verbatim delal media s TY ...to byly takove ty barevne co se mi nikdy nelibily :)
Skoda jen ze jeden vyrobce = 5 pouzivanych substratu, to aby se v tom pak cert vyznal
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 09:51

A kde máš CD-R ? :)
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod urgo 19. 6. 2006 10:09

Pardon, písal som o DVD.
urgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mira 21. 6. 2006 20:35

Najde se tady nějaký fajnšmekr, který pálí na zlato?
Rád bych se dozvěděl nějaké zkušenosti.
Jsem zvědavý člověk. :mrgreen:

Obrázek
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků