Problém s napaľovaním DVD

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lawko 11. 9. 2008 12:32

Čaute

Mám takýto problém:
Nemožem napaliť žiaden DVD film v inom programe ako je Nero. Pokúšal som sa napalovať v CloneDVD2 i v Pinnacle Studio 11 a vždy mi zmrzne PC a pokazím DVD-čko. DVD-čko sa v mechanike zasekne , je v otáčkach ako keby napalovala ale nič sa nedeje, nenapaluje. Potom musím len reštartovať PC lebo nejde robiť už nič v celom systeme, pokiaľ ho nevyberiem z mechaniky skôr ako sa načita win inak ho nevyberiem, nedá sa otvoriť mechanika lebo sa ho snaží stále čítať. Mám napalovačky Samsung SH-S203D a Asus DRW 1814BL. Robí to isté v obidvoch. Zaujimavé na tom všetkom je, že v Nerovi všetko funguje úplne normálne bez akýchkoľvek problémov.
Čím to môže byť?
Prosím Vás poradte mi.
Veľmi pekne Ďakujem


Pre doplnenie ak je treba tak procesor mám Intel E8400 a zakl.dosku Asus P5N-T Deluxe, zdroj 500W, winXP
Lawko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo michna 13. 9. 2008 07:01

Jedna možnosť je to, že ostatné napalovacie programi nedokážu rospoznať mechaniky. Skús ich preinštalovať. A tá druhá možnosť je to, že tie ostatné napalovacie programi majú väčšie minimálne hardwarove požiadavky, pričom Nerovi to úplne stačí. Tomu sa ani nečudujem, pretože Nero napríklad mne išiel už na 128 MB SD-RAM (SIMM) a to je už čo povedať. Mňa by skôr zaujímalo akú veľkú máš pamäť RAM.
slavo michna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lawko 14. 9. 2008 16:16

Ramku mám 4 gb, ale winxp berie ibe 3 gb. Takže ramky je určite dosť.
Lawko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Imhotep 6. 10. 2008 18:57

mne robi napalovacka tiez to iste. A aj jednemu znamemu. Keby som aspon vedel jak otvorim mechaniku aby som nemusel restartovat PC. :hm (mam 2GB ram a s kompom som nic nerobil a mechanika sa zasekne niekedy aj ked len robi image)
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků