jakou klávesnici

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kurcatovium 17. 5. 2007 23:05

Zdravím, nějak se mi pomalu začíná odporoučet klávesnice do věčných lovišť (křemíkového nebe) a hledám náhradu.
Mé požadavky - cena úměrná kvalitě, černé (stříbrné) provedení, VELKÝ enter (!!!).
Ve hře je spousta kandidátů, od klasické Chickony placky za 150Kč, přes různé Geniusky v ceně kolem 200-250Kč. Je tam i nějaký Samsung anebo nakonec Ergo Klávesa 4000 od Mykrosoftu za nějakých 900,- (což je už opravdu dost... :( )

ergonomie, nebo alespoň prohnutí se mi zdá docela dobré, protože když člověk déle píše, tak to pocítí... stačí i drobné prohnutí, které má známý na notebooku a i to je dosti znát...

poradíte?
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 5. 2007 02:55

Už jsme to tu před časem probíraly. Můžeš se inspirovat: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=44998
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobza 18. 5. 2007 04:33

Genius KB 29e PS/2 Calculátor modrá (velký ENTER) mám ji a jsem spokojen i s výbavou.Není prohnutá. cca 500.-Kč :D
hobza
Junior

Odeslat příspěvekod rado 18. 5. 2007 04:49

tady není o čem...

Logitech Ultra X
Sagem RC 922 -> Sagem MW 932 -> Siemens C35 -> Siemens S45i -> Siemens C65 -> Siemens CX70 + CF62 -> N6233
rado
Junior

Odeslat příspěvekod ARow 18. 5. 2007 06:28

kup si tuhle : http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=134924
:)

a pokud tamtu nechces tak ti mohu doporucit jedine logitech das sice za ni o nakou tu stovku vic ale vydrzi dyl je uzpusobena k maximalne komfortnimu psani uzivatele - spravne velky enter, backspace, space atd... a samozrejme hezky design .)
klavesnice genius sice nejsou spatne ale stisk klavesy mi uplně nesedí, velikost klaves vetsinou ujde ale skloneni klavesnice neni uplne nejlepe vyreseno, a ty vychytavky geniusu ve forme usb portu jsou nic moc jelikoz nejsou moc kompatiblni...
s microsoft klavesnicemi nemam zadnou zkusenost...
chicony to je proste kopie drazsich klavesnic a pokud clovek chce spise kvalitni zarizeni coz podle vaseho textu usuzuji ze ano tak bych vam ji nedoporucil a uz vubec ne bezdratovou...

celkove bych vam proste doporucil logitech s káblem.
>> No Drink 'n' Drive, Just Smoke 'n' Fly <<
-> ARow
ARow
Junior

Odeslat příspěvekod ARow 18. 5. 2007 06:31

a taky bych vam nedoporucil logitech notebook keyboard nebo jak se jmenuje je to klavesnice ktera je rozdelena na hlavni + numerickou ktera ma display ale ma take takovy divny stisk klavesy podobne jako geniuska a neni dobra na delsi psani (všema 10ti)...
>> No Drink 'n' Drive, Just Smoke 'n' Fly <<
-> ARow
ARow
Junior

Odeslat příspěvekod ARow 18. 5. 2007 06:34

tak jelikoz se nudim tak jsem vam nasel i link na tu "dokonalou klavesnici" o ktere mluvim : http://www.alza.cz/logitech-media-keybo ... d55502.htm

koupil jsem si ji pred 2 nebo 3 lety za 900 a doted funguje bez sebemensich problemu. nevymenil bych ji;)
>> No Drink 'n' Drive, Just Smoke 'n' Fly <<
-> ARow
ARow
Junior

Odeslat příspěvekod surel 18. 5. 2007 06:55

A co byste doporučili za podstvícenou klávesnici? Díky.
surel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 18. 5. 2007 08:52

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 4000000DHX - ku*vaaa, proč má tahle pěkná klávesnice naprosto idiotský jednořádkový entřík??? :(
budu muset mrknout po něčem jiném...

jinak jsem už skoro pevně rozhodnut pro něco zahnutého, další podmínka je aby to mělo klasické rozložení (Insert, Del, Home, ...)

z toho odkazovaného threadu moc moudrej nejsem... všichni se tam shodli, že nejlepší jsou klávesky za 150Kč :D (jsou každopádně asi nejspolehlivější)
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARow 18. 5. 2007 12:09

byt tebou tak si tu zahnutou klavesnici nejdrive vyzkousim..
>> No Drink 'n' Drive, Just Smoke 'n' Fly <<
-> ARow
ARow
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 18. 5. 2007 12:44

říkám, zkoušel jsem ohnutou klávesku na notebooku a bylo to o dost lepší jak klasika, tam když člověk opravdu dýl píše, tak z toho bolí pracky...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 5. 2007 14:02

Ohnutá ("zlomená") klávesnice je IMHO vhodná jen pro lidi perfektně píšící všemi deseti. Pro ostatní je jasnou volbou klasika.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tobe.9 18. 5. 2007 20:51

Já tuto ohnutou klávesnici mám a mohu ji pouze doporučit. Ten enter mi taky vadil, ale zvykl jsem si. Někomu by taky mohlo vadit že český potisk není bílou, ale šedou, Mě to ale vyhovuje, protože často přepínám klávesnice CZ/US takže to alespoň dobře rozeznám. Dyžtak tady máš náhled na ty český znaky:
Obrázek
Tobe.9
Junior

Odeslat příspěvekod JaroBeer 18. 5. 2007 21:17

tato klavesnica je aj s velkym enterom a ta je OEM, akurat ma maly (kratky) lavy shift a pri nom je hned to lomitko ( \ ), na uzky enter sa da v pohode zvyknut
JaroBeer
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 20. 5. 2007 10:54

safra, narazil jsem na další problém - na klávesnici celkem nutně potřebuji POWER tlačítko... :(

poradí někdo? cena max tak litra, spíš ale míň (nebráním se ani Chickonkám za 150Kč :) )...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků