Pomoc, pokazil jsem si CMOS pri update BIOSu!!!

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xandar 14. 8. 2006 11:17

Zdravim. Mam velkej problem - po nepovedenem update BIOSu mi vubec nejde zapnout pocitac (resp. zatuhne hned po zapnuti) :cry: . Koukam za na motherboardu je vymenny maly cip s CMOSem. Koukam na alzasoft ale nikde tam nahradni CMOSy nevidim. Nevite nekdo kde se to da sehnat? Predem diky za odpoved...
xandar
Junior

Odeslat příspěvekod xandar 14. 8. 2006 11:29

Jeste bych dodal ze ani prehozeni jumperu pro reset biosu nepomaha
xandar
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 14. 8. 2006 11:31

Zajímalo by mě, jak je možné poškodit aktualizací obsahu Flash ROM paměti BIOSu paměť typu RAM, která s ní nijak nesouvisí a kterou by BIOS po resetování měl umět reincializovat. Také je mi podezřelé, že by NVRAM byla vyměnitelná. Nepotřebuješ spíš vyměnit Flash ROM?
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 14. 8. 2006 11:33

vem desku a jdi do it krámu kde mají flashovačku... natvrdo ti tam nacpou bios. moc jinejch možností nemáš
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xandar 14. 8. 2006 11:36

Tak to jsi me nepotesil :cry: ale asi to tak udelam....
xandar
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 14. 8. 2006 11:37

Pleteš si pojmy s dojmy, CMOS si můžeš resetovat třeba 5x denně, ale reset BIOSU na většině desek možný není (některé desky mají tuším záložní, ze kterého můžeš obnovit původní po nepovedeném flashnutí).
Takže jak píše kolega výše, vzít desku a skočit někam, kde ti tam nacpou funkční BIOS.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod xandar 14. 8. 2006 11:40

A co kdybych ten BIOS vymenil za nejaky ze starsi desky, myslite ze by to fungovalo?
xandar
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 14. 8. 2006 11:45

Urcite ne. BIOS ma kazda deska jiny.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 14. 8. 2006 11:46

xandar: Napiš sem co máš za desku a BIOS.
Jde o AMI BIOS nebo o Award BIOS?

EDIT: Máš disketovou mechaniku?

Pokud ano, existuje způsob jak BIOS obnovit.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xandar 14. 8. 2006 11:55

Mira: je to Award BIOS, deska DFI Infinity nForce 4. Disketovku mam, ale pocitac vytuhne uplne na zacatku, tj. jeste nez se vubec detekuje mechanika :(
xandar
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 14. 8. 2006 11:56

jojo, melo by stacit nahrat soubor s biosem na disketu, tu vrazit do toho kompu a pustit ho...melo by se to preflashovat samo, ale fakt nevim, tohle se mi jeste nestalo :roll:
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cieluch 14. 8. 2006 12:00

Jednou jsem také "experimentoval" a updatoval BIOS. Protože jsem ale udělal osudovou chybu, byl jsem na tom stejně jako ty. Nakonec mi nezbylo, než-li sehnat ten sám počítač nebo aspoň tu samou MB. Naštěstí ji měla kámoška, která má ten sám PC. Vytáhnul jsem její čip z BIOSem a vložil do jejího PC můj čip, potom jsem to vyměnil zase zpět a aspoň jsem zachránil to co jsem zpackal.Samozřejmě se zde nesnažím z tebe dělat LAMu jako jsem byl já, neber to prosím osobně, jenom jsem zde uvedl, že se mi stalo to samé akorát mou vlastní vinou a blbostí. Také je dobré před samotným update zálohovat aspoň stávající BIOS.
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mira 14. 8. 2006 12:26

xandar:
Award BIOS:
Nejdřív si stáhni BIOS ke svojí desce z oficiálních stránek (musí to být BIOS přesně na tvůj typ desky, který si mi tu neuvedl) a pak BIOS nahraj na disketu.
Na disketě se záchranným BIOSem vytvoř textový soubor (v notepadu) a vlož do něj příkaz: Program.exe bios.bin /PY
Místo "Program.exe" zadej název programu, který používáš na update biosu.
Soubor ulož pod názvem "AUTOEXEC.BAT".
Stažený BIOS přejmenuj na "bios.bin".
Vlož disketu do PC při startu a mělo by to fungovat.
Pokud to nepůjde, pořádně si zkontroluj překlepy a další chyby v příkazech.

PS: Pokud to nepomůže, firma LEVI se zabývá i flashováním a výměnou BIOSU,ale zadarmo to nebude.
http://support.levi.cz/clanek.php?id=913

EDIT: Nebo zkus ještě toto: http://support.levi.cz/clanek.php?id=2307
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 14. 8. 2006 12:32

hmm...jsem se v tom mem predchozim prispevku trochu sekl, ale Mira uz byl rychlejsi :)
jinak slusny navod na flash biosu (vcetne toho co delat, kdyz se to nepovede) je na http://www.flazh.de/bios/english/update.htm :wink:
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xandar 14. 8. 2006 12:42

Tak te firme LEVI se mi nechce davat 750 Kc za flash na starsi desce... A s tou disketou to vidim cerne, protoze jak jsem rikal, pocitac zatuhne hned po startu (co se objevi graficke logo DFI Infinity), takze k detekci diskety urcite nedojde...
xandar
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků