Jak zprovoznit externí disk?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.i.k.e 5. 1. 2006 22:42

Dobrý den, prosím o pomoc, jsem úplný laik a dnes jsem koupil externí disk k počítači (250GB) zapojený do počítače přes USB. Jelikož k disku není žádný návod očekával jsem že to jen zapojím do počítače a počítač si disk sám najde jako externí zařízení, stejně jako když připojím přes USB foťák nebo mobil. Ale počítač nic neukazuje, zkoušel jsem ho zapnout a vypnout, ale nic. Takže je to asi složitější, musím něco změnit v nastavení počítače nebo co? Potřebuji na disk ukládat videa a fotky, které už mi zplnily celý základní disk. Děkuji za pomoc, případný postup prosím polopaticky, v počítačích se moc nevyznám. M.

//khihihi - presunuté
m.i.k.e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxicek 5. 1. 2006 22:52

Aky to je presne disk? Mas v pocitaci USB 2?
Maxicek
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 5. 1. 2006 23:00

Mělo by to fungovat bez ovladače. Tedy pokud nemáš Win 9x.
Ve Win 2000/XP klikni pravým tlašítkem na Tento počítač a vyber Spravovat . Pak klikni na Správa disků. Tam by měl být disk vidět a mělo by ho jít i naformátovat a přiřadit písmeno.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.i.k.e 5. 1. 2006 23:32

Díky, ale když kliknu na ikonku tento počítač tak tam nikde spravovat nemůžu najít. Vlevo je práce se systémem a v tom okýnku zobrazit systémové informace , přidat nebo odebrat progranmy a změnit nastavení atd ... Mám Win 2000/XP a koupený disk je Western digital 3,5´
m.i.k.e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xoj 6. 1. 2006 10:42

start, nastaveni, ovladaci panely, nástroje pro spravu, sprava pocitace, Uloziste, sprava disku --- takhle to mam ja, jsou i jine cesty
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy alieN 6. 1. 2006 17:33

Win XP nebo 2000 musí disk detekovat bez sebemenších problémů na USB 1.1 i 2.0 a v případě, že je nenaformátovaný je ho stejně vidět, jen na něj nejde zapisovat.

Jen mě napadá: funguje ten externí disk? Je třeba slyšet jak se roztočí?

A neber si to prosím v žádném případě osobně, ale máš ho připojený na vlastní napájení? Tenhle disk totiž nevystačí s napájením z USB.
Crazy alieN
Junior

Odeslat příspěvekod m.i.k.e 7. 1. 2006 01:46

xoj: Díky postupoval podle návodu, mám to také tak, ale externí disk není vidět, jen dva pevné disky C a D, které mám napevno v počítači.
Crazy alieN: Také díky, vůbec si to neberu osobně, jsem amatér, budu vděčný za jakékoliv rady i ty nejzákladnější. Disk mám zapnutý - svítí zelené světýlko, něco v něm slabě hučí (ale jestli se točí to nepoznám) a propojený ho mám s kabelem který byl v příslušenství do USB a druhým kabelem do sítě. Tak nevím...
m.i.k.e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.i.k.e 7. 1. 2006 01:49

Když jsem to zkusil párkrát vytáhnout a zase zapojit, tak mi to napsalo: jedno ze zeřízení USB nepracuje správně, nebylo rozpoznáno... Takže to znamená že problém bude v počítači?
m.i.k.e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.i.k.e 7. 1. 2006 01:50

Ale mobil i foťák mi to rozpozná, tak nevím
m.i.k.e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Crazy alieN 7. 1. 2006 07:48

"Tak to mi hlava nebere." Poslední bezpečná věc co ti můžu poradit, je vyzkoušet disk u některého kamaráda, pokud nepojede ani tam je to na reklamaci.
Bohužel ostatní věci, které bych ti mohl poradit znamenají ztrátu záruky nebo nejsou úplně bez rizika.
Crazy alieN
Junior

Odeslat příspěvekod macis 9. 1. 2006 13:15

Chlapy, někdy se stane, mě se to fakt stalo, že ty *****... Widle XP přiřaděj už použitou jednotku jinému zařízení. Pak se to nemá pomlátit, no jo Gates... ! Takže - Vypni PC, připoj disk, zapni PC. Pokud ho nevidíš v Tento počítač anebo nejde otevřít, pak musíš o Správce disků. Zde na konkrétní USB disk - změna písmena a zvolíš nějaké prázdné. Mělo by to pak jít. Ať se daří, pap M. !
macis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemo-the-Clownfish 9. 1. 2006 13:39

zkousel jsi i jine USB porty?
Nemo-the-Clownfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xoj 9. 1. 2006 14:44

macis píše: ... ty *****... Widle XP přiřaděj už použitou jednotku jinému zařízení.... e/quote]


neco podobnyho znam ze skoly kde je namapovana hromada sitovych disku a pak nejsou volna pismena pro dve Flash pameti :(
xoj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eisy 9. 1. 2006 14:50

co za Windows mas? dostan sa na sprawowanie diskow ako to tu pisali a pozri ci ho je tam vidiet?! Alebo chod do SPRAWCA ZARIDENI a pozri ci je tam vidiet.......
CPU INTEL Core i7-920 (2.66GHz, 1333MHz) // ASUS RAMPAGE II EXTREME // System SSD HD // HDD 1TB WD10EADS // LG GGW-H20L LS // 6GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX // ASUS EAH4850/HTDI/1G/A HDTV,HDMI // Monitor 24``FullHD // Zdroj:Enermax MODU82+ 525W
Eisy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eisy 9. 1. 2006 14:53

ja som mal taktiez problem ho nastartowat,ale uz mi to ide...
CPU INTEL Core i7-920 (2.66GHz, 1333MHz) // ASUS RAMPAGE II EXTREME // System SSD HD // HDD 1TB WD10EADS // LG GGW-H20L LS // 6GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX // ASUS EAH4850/HTDI/1G/A HDTV,HDMI // Monitor 24``FullHD // Zdroj:Enermax MODU82+ 525W
Eisy
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků