Jaký USB flash disk a kde co nejlevněji

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rorda 27. 5. 2005 09:23

Prosím o radu - chci si koupit USB flash disk a nevim kterej, resp. kterou značku doporučujete, se kterou nejsou problémy a kde by se dal sehnat co nejlevněji. Díky!
rorda
Junior

Odeslat příspěvekod cache 27. 5. 2005 09:30

imho to uz mas dnes uplne jdno aku znacku.. ale ak by si chcel cenu, tak si nepovedal aku velkost chces..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SNlPER 27. 5. 2005 09:40

jukni na http://www.ltec.cz a napis jim-> oni ti poradeji(kontakty)
###( )_( )###
###( 0.0 )###
#(..)( ^.^ )(..)#
###(''')(''')###
SNlPER
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rorda 27. 5. 2005 10:46

Nepotřebuju žádnej velkej, bude mi stačit 256MB, ledaže by se naskytla nějaká výhodná koupě 512MB ...
rorda
Junior

Odeslat příspěvekod Divitel 27. 5. 2005 11:06

Není jedno, jaký USB disk, pokud ho chceš používat na více zařízeních. Některé USB disky už vůbec nemají přiloženy ovladače na Win98, pro některé stačí ovladač jiného Flashdisku. Problém je, pokud je chceš využít třeba u PDA a PC současně. U PDA je podporováno podle výrobce vždy jen pár druhů a skutečně to tak je :-) Některé (třeba Kingmax) trpí občasnou "nepřipojitelností". I když o chvíli pozdějí jdou bez problémů. Já používám WMG kovový - 512MB se dá sehnat cca 1300.
Divitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sislik 27. 5. 2005 11:33

mam A-Data s kapacitou 512MB "Gumovy" ... jed obrej, diky gumovemu telu odelnej, kupoval jsem ho lini v rijnu, pri cteni z nej dostanu i 11MB/s pri zapisu se dostanu asi k 9MB/s, prumerny hornoty jsou tak o tretinu mensi
pouzivam ho na Win XP a Linuxu (Debian & SUSE) a bez problemu
kupoval jsem v Plzni, http://www.axes.cz
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rorda 27. 5. 2005 12:20

Používat ho budu na WinXP a 2000, takže by s ovladačema neměly bejt problémy. Čet sem, že u jedný značky odchází na jedný firmě jeden disk za druhym, takže by si to ten člověk sám pro sebe nepořídil ani náhodou ...
rorda
Junior

Odeslat příspěvekod rorda 27. 5. 2005 12:48

Líbí se mi CORSAIR Flash Voyager 256MB USB2.0 - je rychlej, má voděodolnej kryt a možnost šifrování. Co na něj řikáte? Vč. DPH cca 900,- Kč ...
rorda
Junior

Odeslat příspěvekod cache 27. 5. 2005 14:54

No ja mam uz dva roky 128MB klucik znacky CANYON - ta robi kvalitne a drahe dosky, ale aj ine vecicky - stal ma vtedy na dnesne ceny straasne vela, ale oproti inym znackam bol vtedy pomerne lacny, a pouziva pamate samsung. Je stale 100% finkcny, len na w98 a na w2k ma obcas problemy, ze ho detekne ako nezname zariadenie, staci ale vytiahnut a zasunut a ide (na to si zvyknes)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rorda 30. 5. 2005 07:19

Ještě přemejšlim o PQI CoolDrive 256MB ... Někdo mi řikal, PQI je vyzkoušená kvalita a jejich flash disky jsou kvalitní. Co si o tom myslíte?
rorda
Junior

Odeslat příspěvekod cache 30. 5. 2005 08:27

mam sdram od pqi a je to jedna z tych najlacnejsich a najhorsich znaciek :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rorda 30. 5. 2005 09:30

cache píše:mam sdram od pqi a je to jedna z tych najlacnejsich a najhorsich znaciek :)
Takže asi ten Corsair bude lepší, co?
rorda
Junior

Odeslat příspěvekod tlamik 30. 5. 2005 09:51

FlashVoyager mam a jsem s nim celkem spokojen, akorat na to, ze je vodeodolny zapomen, ten muj je teda dost odflaknuty a casem se to vicko tak osoupalo, ze jde pomerne lehce sundat a ikdyz ho nacvaknu vsi silou, tak zapruzi a zustane tam mezera, takze voda by tam natekla jedna dve. Navic jsem si myslel, ze ta guma bude obepinat cele telo a bude prilepena ke kovovemu konektoru, ale neni tomu tak, takze se da lehkym tlakem kouknout dovnitr a lze videt soucastky uvnitr, coz by mohlo byt o hodne lepsi. Takze vicko nic moc, sice drzi, ale je tam skvira a telo taky nic moc, taky je tam skvira, takze do vody bych ho rozhodne nehazel, ikdyz jsem cetl v nejake recenzi, ze to zkouseli.Navic je to zrejme vyrobeno z recyklovane gumy, ***** to jako nektere obaly na DVD a hrooozne se na to chyta prach a smeti, ale co jsem se tak koukal, tak je asi nejrychlejsi na trhu, vubec totiz neni pravda, ze jsou vsechny stejne rychle ...
tlamik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 30. 5. 2005 09:56

flashdisk? to je naprosto jedno jakej budeš mít... to je jako laborovat, jestli si koupit cd od verbatimu nebo třeba imation... naprostá zhovadilost

mam V-MAX 256mb usb2.0 a ještě se nestalo aby na nějakým pc nešel... stál taky kolem 900. je dobrej v tom, že je z hliníku (tedy ne plast či guma) a je tenkej!!! tj. dáš ho do díry vedle kabelu... většina usb disků je "tlustá" a zacpou ti obě díry... je to good hlavně když jdu k někomu kdo nemá usb vpředu na bedně ale vzadu a má tam píchlou třeba tiskárnu... nemusí odpojovat (no taky to jde obejít přes prodlužku...)

najdeš ho třeba na

http://www.mh.cz/index.php?page=flash-vmax-256&PHPSESSID=05c4625fc7c40f883ea51eb2396f2240



Obrázek



jo a ještě dodatek... když pracuje, tak na konci svítí červená dioda.. jako když pracuje hdd (aby sis ho nevytáhl, třeba když s ním nějakej program pracuje... sice by se většinou nic nestalo, ale znáš to...)


PS: holkám se moc líbí... :wink:
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik 30. 5. 2005 14:04

No jde videt, ze tomu opravdu rozumis. Rozdily mezi flashdisky jsou treba uz jenom v rychlosti a ten tvuj je nejlevnejsi a nejpomalesi, takze si ho uzij (i s tema holkama). A didodu ma kazdy disk, ten muj treba dokonce i modrou. Jinak rozdil mezi Verbatimem a Imationem je dost propastny, jde videt, ze si pravy odbornik na PC :mrgreen:
tlamik
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků