jak naformatovat 80 gb hadr na system FAT 32 kdyz mam master

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod retro 12. 4. 2005 13:39

muj kompl mi nechce vzit hadr barracuda 80 gb (system win 98, nabidne jen format na nejakou smesnou velikost) bios ale pozna ze jde o 80satku. Vytahl sem hadr a naformatoval na jinym komplu, ale tam mi zmizi z palety nabidka FAT 32, je li primarni oddil vetsi jak 10 gb, tj budto muzu vse v pohode naformatovat na 80 gb ale v ntfs a pak to nepozna muj starej komp s 98 a fat32 nebo maximalne vyuzit strop pro format ve fat32 tj 10 gb, coz je naprd s diskem 80gb.... jak to udelat? jak rozchodit uplne novej disk v systemu 98 s vyuzitim jeho plne kapacity....
dik moc za help
radek novy
retro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbing 12. 4. 2005 16:36

A kolik GB přesně ukazuje? Muj disk 80GB je zobrazen jako 78GB a 120GB jako 117GB.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 4. 2005 19:11

Fdisk z Win98 obsahuje chybu, která způsobuje právě popisované chování. Údajně zcela postačí ignorovat hlášení o velikosti disku a dát vytvořit oddíl v plné velikosti, že prý se vytvoří k plné spokojenosti, já naproti tomu používám Fdisk z Millenií, kde je tato chyba již odstraněna.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 12. 4. 2005 20:03

To je normální - jde o rozdíl v přepočtu jednotek kB berou výrobci většinou jako 1000bajtů, kdežto jinde se jako kB bere 1024bajtů. Možná je to opačně, ale to je teď jedno. Důležitý je, že u malých kapacit to prakticky nepoznáš, kdežto u velkých disků je ten rozdíl v přepočtu již poměrně markatní. Já mám teď krom jiných 250GB disk (údaj výrobce), ale místa je na něm 232GB :-)
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taucher 13. 4. 2005 07:08

Když jsem v fdisku rozděloval disk 80GB, tak mi to ukazovalo, že má jen 10 GB, tak jsem ho zkusil normálně rozdělit s nastavením procent, které mi vyhovovaly a disk se rozdělil na skutečnou velikost. Takže je to chyba v fdisku
Taucher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retro 13. 4. 2005 08:06

nevis kde ci v jakem programu ten disk rozdelit procentualne. Win 98 nabizi jen naformatovat a tam mi skoci udaj kolem 10 gb a nejde s tim nic delat nez jen naformatovat tech 10 ktery pak slapou ale je to naprd, mit disk 80 gb a vyuzivat jen desetinu.......
retro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taucher 13. 4. 2005 08:24

v programu fdisk, který je na virtuální jednotce A: při bootování z CD Windows 98. Dá se tam nastavit kolik procent bude mít první a kolik pak další. Ale nedívej se na velikost, kterou to ukazuje, je tam chyba. Po rozdělení musíš všechny formátované disky zformátovat. Přinejlepším přímo v programu format.com ve složce win98 na instalačním CD. Jinak můžeš taky použít program Partition Magic, ale ten je placený.
Taucher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zxma 13. 4. 2005 09:43

Opravený fdisk pro win98, který zvládá i velké disky:

263044CZE8.EXE
Naposledy upravil zxma dne 31. 5. 2005 21:14, celkově upraveno 1
zxma
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lední brtník 15. 4. 2005 00:25

retro: pokud tvůj bios nepodporuje disky 80gb (měl by být z r.2001 nebo spíš novější) fdisk ani opravený z winme s tím neudělá nic.
ale můžeš použít pqmagic, od verze 7 nahoru
lední brtník
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 15. 4. 2005 15:57

[quote="lední brtník"tretro: pokud tvůj bios nepodporuje disky 80gb (měl by být z r.2001 nebo spíš novější) fdisk ani opravený z winme s tím neudělá nic.
ale můžeš použít pqmagic, od verze 7 nahoruo/quote]

retro psal, že ho BIOS pozná :-)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniusvitecek 17. 4. 2005 10:07

Vcera jsme formatoval novy 200 GB HDD a ted mam jen 184 GB takze masakr.
Cesto :-)
Geniusvitecek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas_IV 31. 5. 2005 15:22

Ja bych na to skusil naformatovat v PartitionMagic (4-8 verzi) Ja mam 120GB a naformatovalo mi to ze 108Gb o 2Gb lip takze 110Gb.
Tomas_IV
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 31. 5. 2005 15:43

proc formatujes tak velky disk na FAT 32?
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků