Ako dostat video z kamery do pc ?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod x-spider-x 28. 5. 2007 23:33

Mam tuto kameru Panasonic NV-GS17.
Kamera bohuzial pouziva na ukladanie dat kazety, cize ziaden hdd ...
Ked som ju pripojil k pc cez usb port, tak xp mi tu kameru nasiel, nainstaloval ovladace.
A tak mozem iba pozerat video na pc, ktore prave prehrava kamera.
No a tu sa dostavam k problemu, ako dostat to video do PC ?
Neviem, ci sa to vobec, kedze je na kazete, ak ano, tak by som potreboval soft, ale ja vobec neviem aky ...

Pripadne: ...dalo by sa to dat pripojit cez televiznu kartu ? A nahrat to do PC ? Alebo to zapojit na tv a tv do pc ? Pripadne dvd-rekorder ?

A uplne posledna moznost .. myslim, ze by som to mohol v pohode pripojit na dvd-rekorder, nahrat na dvd a potom to dat do pc ?

Proste ako dostat video z kamery (ktora uklada data na kazety) do pc ?

Za kazdu radu vopred diky !
x-spider-x
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 29. 5. 2007 05:39

Připoj ji přes FireWire ( předpokládám , že NV-GS17 fireware port má ) . Musíš mít na základní desce PC firewire slot neboli IEEE 1394 ) nebo si kup za 3 stovky firewire řadič do PCI slotu. Samozřejmě potřebuješ firewire kabel , který stojí tuším okolo 4 stovek.

Pak už video dostaneš do PC v pohodě libovolným střihovým softwarem např. Pinnacle Studio.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod x-spider-x 29. 5. 2007 07:02

Problem je v tom, ze ta kamera nema FireWire - IEEE 1394.
Ma iba tieto vystupy (vstupy): DV, USB 2.0, S-VIDEO, A/V.

Uz sa mi podarilo dost obraz do PC, pomocou Windows Movie Maker.
Ale ta kvalita je nic moc. Myslim, ze to malo zozlisenie iba 320x320. To video je nahrate kvalitou SP - je to tymto ? A obraz nebol plynuly, trochu to akoby sekalo.
x-spider-x
Junior

Odeslat příspěvekod tary 29. 5. 2007 07:15

Veď DV je FireWire, len v kamerách to označujú ako DV.
taras
tary
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tary 29. 5. 2007 07:16

Sorry nie Firewire, ale Fireware.
taras
tary
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rickcz 29. 5. 2007 07:17

Kup si Pinacle studio. Ti k sw dodávají i hw karty. Stojí asi 1500
rickcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 5. 2007 11:59

x-spider-x píše:To video je nahrate kvalitou SP - je to tymto ? A obraz nebol plynuly, trochu to akoby sekalo.


SP je standardní rychlost s nejvyšší kvalitou.

Existuje ještě LP (long play), kde je kvalita stejná, ale tam, kde na sebe navazují záběry, může dojít k výpadkům.

USB ti teď jede asi jako webkamera, protože čistě teoreticky u této kamery je možné stahovat video v plné kvalitě i přes USB za předpokladu, že máš Hi-speed USB2 port na desce. USB2 Full speed nestačí.
Nedoporučuji USB, použij již výše doporučovaný firewire (čili DV - Digital video) kabel.

Jestli používáš XP SP2, doporučuji preventivně nainstalovat kb885222 a kb904412 - opravné patche Firewire ovladačů pro Windows přímo od Microsoftu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 29. 5. 2007 12:09

Teď jsem pro kamaráda dělal to samý. Nahrátí kazet z videokamery na DVD. Kameru jsem přes cinche připojil k DVD rekordéru nahrál kazety na DVDRW a to potom zkopíroval na HDD v PC, sestříhal a vypálil v programu TMPGEncDVD Author 3.0 . Kvalita výborná,žádný problém.
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-spider-x 29. 5. 2007 12:11

vladimir píše:
x-spider-x píše:To video je nahrate kvalitou SP - je to tymto ? A obraz nebol plynuly, trochu to akoby sekalo.


SP je standardní rychlost s nejvyšší kvalitou.

Existuje ještě LP (long play), kde je kvalita stejná, ale tam, kde na sebe navazují záběry, může dojít k výpadkům.

USB ti teď jede asi jako webkamera, protože čistě teoreticky u této kamery je možné stahovat video v plné kvalitě i přes USB za předpokladu, že máš Hi-speed USB2 port na desce. USB2 Full speed nestačí.
Nedoporučuji USB, použij již výše doporučovaný firewire (čili DV - Digital video) kabel.

Jestli používáš XP SP2, doporučuji preventivně nainstalovat kb885222 a kb904412 - opravné patche Firewire ovladačů pro Windows přímo od Microsoftu.w/quote]


Ked prenasam video do PC cez USB 2.0 tak obraz je dost maly (nekvalitny) - rozlisenie je iba 320x240.
Cize ak by som to prenasal cez Firewire, tak obraz bude kvalitnejsi - lepsi ?

DIK za info !
x-spider-x
Junior

Odeslat příspěvekod x-spider-x 29. 5. 2007 12:12

pavelcent píše:Teď jsem pro kamaráda dělal to samý. Nahrátí kazet z videokamery na DVD. Kameru jsem přes cinche připojil k DVD rekordéru nahrál kazety na DVDRW a to potom zkopíroval na HDD v PC, sestříhal a vypálil v programu TMPGEncDVD Author 3.0 . Kvalita výborná,žádný problém.
x-spider-x
Junior

Odeslat příspěvekod Brumer 29. 5. 2007 13:04

Když přenášíš přes FireWire, tak máš rozlišení PAL (pokud nemáš kameru odněkud z Ameriky) - tedy 720x576. Na jednu hodinu videa ti to vyjde asi tak na 13,5GB... A přehrávání na DVDrekordér mi připadá jako hodně zbytečná věc. Už jenom kvůli času a následnému střihu v MPEGu...
Brumer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 29. 5. 2007 15:08

pavelcent píše:Teď jsem pro kamaráda dělal to samý. Nahrátí kazet z videokamery na DVD. Kameru jsem přes cinche připojil k DVD rekordéru nahrál kazety na DVDRW a to potom zkopíroval na HDD v PC, sestříhal a vypálil v programu TMPGEncDVD Author 3.0 . Kvalita výborná,žádný problém.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukasther 16. 7. 2007 22:56

ja mam kameru Panasonic nv-gs180, Firewire kartu a počítač AMD 2600+ a 1024 RAM. pro zachyceni videa z kamery pouzivam Ulead video studio 10. a format DV. uz v pocitaci se zda byt video trosku sekane..a na vypalenem dvd je to videt vic. kvalita dobra ale video se pri vetsim pohybu seka... a hrany se meni v prouzky..jakoby vodorovne radky . kde by mohla byt chyba?? nebo plynulosti jako u analogoveho prenosu do videa na kazety VHS nelze pres digitalni prenost v techto podminkach dosahnout?? lze to ovlivnit kodekama v pocitaci??
lukasther
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JRD 17. 7. 2007 05:30

:!: Úplně stejné téma je tady =>

:arrow: Video z Hi8 jednoduse na DVD...
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=52017

:idea: takže zase vlákno navíc.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sid 17. 7. 2007 07:47

JRD píše::!: Úplně stejné téma je tady =>

:arrow: -b]Video z Hi8 jednoduse na DVD...[/b]
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=52017

:idea: takže zase vlákno navíc.
sid
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků