Grafika Sapphire

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zive.cz 6. 4. 2005 20:34

Jaký je váš názor na grafické karty značky Sapphire?
Zive.cz
Junior

Odeslat příspěvekod MaxMan 12. 4. 2005 06:37

Zalezi to od kusu, na aky natrafis. Ja som kupoval asi pred mesiacom Sapphire 9600XT a 9550 v rovnaky den. 9600XT slape, ale 9550 sla do kremikoveho neba :-( Ale inak Sapphire robi dobre karty.
MaxMan
Junior

Odeslat příspěvekod cache 12. 4. 2005 08:38

Sapphire su najkvalitnejsie karty zalozene na ATI gpu. Ine ani nerobi a to preto, ze Sapphire je znacka patriaca ATI, oni len oddelili diviziu ked spristupnili svoje gpu pre vsetkych vyrobcov. Takze ak sa rozhodujes pre Radeon, silno znacku Sapphire odporucam.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta303 12. 4. 2005 09:01

cache píše:Sapphire su najkvalitnejsie karty

Musím silně oponovat - Sapphire vyrábí různou kvalitativní škálu, ovšem to, že je nejvýznamnější, neznamená, že si pro sebe nechává to nejlepší (zdaleka to neplatí, ba naopak). Dále - o "kvalitě" větráčků na Sapphire kartách by se toho taky dalo napsat dost - za všechno zmíním R9100, kde 1) nebyly otvory pro montáž jiného chladiče, 2) byl na kartě malý plastový výlisek místo pasivu a v tom větráček s životností cca 3 měsíce (nejdéle mi vydržel půl roku) a který samozřejmě kartu neměl šnaci uchladit. Dále potom podvod s šířkou datové sběrnice u R9100 - prostě se rozhodli a z karet udělali 64bitové mrzáčky. Co na tom, že si zákazník koupil 128b, v reklamaci dostane 64 a ať drží hubu (mimochodem CC na těchnto kartách tratil šílené peníze (ovšem jako jediná firma se k tomu postavili čelem a tyhle mrzáky stáhli z nabídky) a s Cybexem jsem na toto téma měl taky zajímavý rozhovor (při reklamaci, no, to, že technik nepozná 64b kartu je taky ostuda, ale za dodávku nemohli)...

Raději bych vsadil na osvědčené firmy (které řeší chlazení po svém - kvalitně - a jsou u nich jasně dané parametry karty).
peta303
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarik 12. 4. 2005 09:18

To je absolutní pravda s tím musím souhlasit.Před nedávnem jsem
kupoval ATInu 9550/128bit a na stvrzence i na krabici bylo 128bit
a přitom to byla ořezaná 64bitka.Tak jsem to šel reklamovat sice
na mě koukali jak z jara,ale po přezkošení mě dali za pravdu.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta303 12. 4. 2005 09:29

Druhá věc je, když v tom má bordel prodejce ;-)
cynický škarohlíd
peta303
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 12. 4. 2005 10:34

peta303 píše:
cache píše:Sapphire su najkvalitnejsie karty

Musím silně oponovat - Sapphire vyrábí různou kvalitativní škálu, ovšem to, že je nejvýznamnější, neznamená, že si pro sebe nechává to nejlepší (zdaleka to neplatí, ba naopak). Dále - o "kvalitě" větráčků na Sapphire kartách by se toho taky dalo napsat dost - za všechno zmíním R9100, kde 1) nebyly otvory pro montáž jiného chladiče, 2) byl na kartě malý plastový výlisek místo pasivu a v tom větráček s životností cca 3 měsíce (nejdéle mi vydržel půl roku) a který samozřejmě kartu neměl šnaci uchladit. Dále potom podvod s šířkou datové sběrnice u R9100 - prostě se rozhodli a z karet udělali 64bitové mrzáčky. Co na tom, že si zákazník koupil 128b, v reklamaci dostane 64 a ať drží hubu (mimochodem CC na těchnto kartách tratil šílené peníze (ovšem jako jediná firma se k tomu postavili čelem a tyhle mrzáky stáhli z nabídky) a s Cybexem jsem na toto téma měl taky zajímavý rozhovor (při reklamaci, no, to, že technik nepozná 64b kartu je taky ostuda, ale za dodávku nemohli)...

Raději bych vsadil na osvědčené firmy (které řeší chlazení po svém - kvalitně - a jsou u nich jasně dané parametry karty).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eyeless 12. 4. 2005 11:06

I Když pro ty, kteří se chtějí ponořit do Morrowindu, Yageru, Doomu 3, Farcry apod: Nebavte se o 9600. Otázkou pro tyto z Vás je 9800 a ramkou 1 Gb a P IV a ne kvalita dle výrobce. Tím jen naznačuji: Nezaměřujte se jen na výběr karty. Lze slevit ze značky, pokud je dobrý základ jinde.
Eyeless
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 12. 4. 2005 12:37

Sapphire je dvorním výrobcem ATIny dělá dobrejch 70-80% Ati karet :) a dělá je dobře za ceny jakejm Ausus a podobný výrobci nemohou konkurovat

příkladem můžebýt x800Xl rev 2.0 za 9300,- je to nejlepší karta poměrem cena výkon na trhu osataní výrobci jsou monhem dražší při stejném výkonu.

Takže karty Sapphire vřele doporučuji jedná se o jedny z nejkvaluitnějších karet na trhu...

samozřejmě musíte brát také typ karty po kartě za 1800,- (r9550) toho nemůžete chtít mnoho a sapphire se vůbvec neliší od ostatních výrobců ...karta je v pohodě ale větráček je naprd :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaxMan 12. 4. 2005 12:48

Eyeless píše:I Když pro ty, kteří se chtějí ponořit do Morrowindu, Yageru, Doomu 3, Farcry apod: Nebavte se o 9600. Otázkou pro tyto z Vás je 9800 a ramkou 1 Gb a P IV a ne kvalita dle výrobce. Tím jen naznačuji: Nezaměřujte se jen na výběr karty. Lze slevit ze značky, pokud je dobrý základ jinde.r/quote]


Neviem preco preferujes 9800 pred 9600 - na tie hry staci aj 9600. Ja osobne mam 9600XT, 1GB RAM, a Athlon XP 2800+ a Doom 3 mi slapal pri 1024x768 na High detailoch. A cenovy rozdiel je dost velky.

Tot moj nazor :wink:
MaxMan
Junior

Odeslat příspěvekod peta303 12. 4. 2005 19:02

cache píše:Co sa ale tyka 64bit, tak oni vyrabaju aj 64 aj 128bit a su rozne oznacene! Ked si kupis SE verziu mas 64, ak bez SE mas plnu. Na krabici to SE byvalo velmi slabo naznacene, takze chyba moze byt bud u obchodnika (alebo schvalne zavadzal), alebo medzi klavesnicou a stolickou..

Toto ale začali dělat AŽ když se kolem těchto věcí rozpoutala aféra, že se nestačili divit. Na podvody s R9100 to zpětně aplikovat nemůžeš.
cynický škarohlíd
peta303
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 12. 4. 2005 20:43

V době, kdy se objevily 64 bit 9100, tak nebyly nijak zvláštně označeny, určitě ne SE, to se objevilo až později u jiných karet. Měly jen nižší cenu než 128 bit verze. Moje zkušenost se Sapphire. V roce 2003 v létě jsem si kupoval 9600 ne Pro 128 MB. Byla to první výrobní série, na které podcenili chladič. Vzhledem k technologigi použili pouze pasív, ale u prvních karet byl malý a karty dost padaly. Dněšní 9600 mají pasív větší a ten to uchladí. U mé karty byly otvory vedle chladiče, takže nebyl problém tam došroubovat i aktiv (z chladičů na PIII). Aktiv může jet i na malé otáčky, na to je pasivní část dost mohutná. Takže jsem na tom ani neprodělal, protože vyměním jen snadno dostupný aktiv. Kartu mám do dnes a až nyní začíná nestíhat. Jinak DOOM 3 po úpravách na zvýšení framerate 1024x768/medium s většinou věcí zapnutých. Far Cry na high. Minulý rok jsem si koupil z velkoobchodu bazarovou 9000 Pro. Po cca 2 měsících byl hlučný chladič. Vyměnil jsem ho za Glaciatech a i po snížení napětí na 7 voltů je karta spolehlivě chlazena (a navíc je chlazení tiché) - testováno např. na NFSU2 - i po cca 3 hodinách vše bez problému. Obě karty mají skvělý ostrý obraz. 9000 mám zapojenou i k televizi a obraz je velice dobrý i na 6 m S-Video kabelu. Takže podtrženo sečteno, kromě známých hlučných chladičů mohu po osobní zkušenosti jen doporučit.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lord (novy) 14. 4. 2005 08:20

myslim ze bychom se zde meli ptat na jeden konktertni tip a potom bychom mohli na nej rici svuj nazor a ne to brat vsechno jako celek
Lord (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luks 14. 4. 2005 09:26

Lord píše:myslim ze bychom se zde meli ptat na jeden konktertni tip a potom bychom mohli na nej rici svuj nazor a ne to brat vsechno jako celek
Přesně tak.Soudit všechny karty jedný firmy je kravina.
Luks
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 14. 4. 2005 09:51

Tak třeba ATI SAPPHIRE 9800PRO AGP
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků