Msi 390 vysoke teploty

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hutas1 3. 8. 2016 09:27

Zdravim potrebuju poradit v posledni dobe se teploty splhaji az k 93 stupnu. Karta je rok a půl stara. V klidovem rezimu ma 36C. Pri hrani witcher 3 cirka 30 min vyletí az na 93C. Je to normalni ? Skrin mam ubycejnou 12 vetrak ve predu a z boků a vydech 10. Je jedno jestli je skrin zavrena nebo otevrena teplota leti i pri otevrene skrini. Dělal sem test futuremark max 93 c. Prosim o radu pokud ji někdo ma rad vymenim skusenosti. Premyslim o reklamaci.
Hutas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 3. 8. 2016 10:12

Koukni na vetraky na karte...toci se?
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 3. 8. 2016 10:33

Teplota zalezi vzdy na venkovni teplote, poznat je kazdy stupen. Proste v lete ty teploty vyssi jsou. Pokud mas obyc skrin a poradne neresene chlazeni tak se nediv ze u karty s odberem 250W mas v lete problem s teplotou.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 3. 8. 2016 11:16

R9 390? Ta je známá vysokyma teplotama.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 8. 2016 11:24

Známá tím sice je, ale 93 °C už je věru moc.

Tazatel: Pokud si netroufáš na svépomocí řešení (přepastování karty, přesazení chladiče, ... ), tak kartu reklamuj.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 3. 8. 2016 11:39

Automaticky reklamovat kartu, protoze karta nema odkud brat studeny vzduch a jenom protaci dokolecka ten ohraty .... .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 8. 2016 12:02

Jelikož neznáme typ skříně, tak tvá poznámka může, ale také nemusí být pravdivá. Pokud je aspoň nějaký airflow, tak by se ta karta správně tolik péct neměla.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 3. 8. 2016 12:47

Kdyz nekdo napise " Skrin mam ubycejnou" dokazu si predstavit co muzu ocekavat. Stejne tak vim, ze v tehdle dnech by se to pri spatnem nastaveni vetraku peklo i v FD D5 ... sam jsem musel v tehdle teplech pridat jeden vetrak na strop skrine - tech +10 stupnu v mistnosti je proste velky rozdil a poud karta ma tech 80 standardne, tak 93 je ocekavatelnych - nerikam ze v poradku.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Hutas1 3. 8. 2016 12:49

Vetraky sem kontroloval toci se jinak na 100%
skrin je obycejna pridal jsem tam 12 cm vetrak do predu nanasavani vzduchu
a z boku skrine taky 12 cm. a vydech maly vetrak vzadu.Otevrel jsem bok ale zadne zlepseni. Skusim jeste nejaky test 3dmark jak to dopadne. Pul roku karta davala max 75-80 v zatezi
Hutas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 8. 2016 12:52

Ty hraješ syntetický testy? 3DMarky ti jsou na prd. Pokud topíš na 93 °C v Zaklínači 3, tak je někde problém.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hutas1 3. 8. 2016 13:27

Ne ne ted momentalne hraju jen zaklinace 3. Ale je zajimave ze karta topi jen u te hry. Jinak jsem to skousel ve futuremark tam to letelo obcas i 95C.
Hutas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bespi_ 3. 8. 2016 13:29

vzdyt pisu pokud je v mistnosti 19-20 stupnu je tech 75-80 stupnu na karte. Pokud je v mistnosti 30 - tak je na karte 90. Je na tom neco nepochopitelneho ? Proste je potreba adekvatne chladit. Kdyz ctu maly vetrak vzadu predstavuji si levnou skrin kam lze dat tak GTX 750 max - tj. kartu 75W. Pokud tam narves 250W obra tak co se divis. MSI dela dobre karty s vybornym chlazenim, ale kouzelnici to fakt nejsou.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Hutas1 3. 8. 2016 17:53

Okolni teplota nepresahla 25c. Spis me zarazi ze teplota leze nahoru i pres otevrenou skrin me.
Hutas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 8. 2016 18:16

otevřená skříň = nulovej airflow, čili nulový chlazení...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 3. 8. 2016 18:25

Bespi, ses uplne mimo.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků