ATI Radeon HD 4800 - asi rozbitá

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radaogg207 31. 7. 2016 21:18

Dobrý den,
potřebuji naléhavě pomoct. Dnes mi začala z ničeho nic blbnout (nejspíš) grafická karta (viz obrázek). Nejsem si jistý jestli je to grafickou kartou, zkoušel jsem RAMky postupně sundávat, jestli to není tím, ale ukázalo se, že RAMky za nic nemůžou. Začalo to tím, že se na obrazovce začaly podivně chovat barvy, potom byly barvy sice v pořádku, ale všude divně byly takové barevné čtverečky (pixely), až nakonec se zobrazovaly pruhy jako na fotce a tak to zůstalo do teď. Grafická karta je ATI Radeon HD 4800. Dočetl jsem se zde na fóru, že je ji možné nějak opravit v troubě nebo co.. není pozdě na tuhle grafiku? Není už úplně zničená? Jestli je to tedy grafikou.. Děkuji.
Přílohy
13883905_1304306012931664_624091449_n.jpg
Pruhy
radaogg207
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caderom 31. 7. 2016 21:59

Jednoznačně vadná grafická karta. Upéct ji zkusit můžeš (přečti si návod/rady), ale jestli se tím spraví, to je otázka, na kterou předem odpověď nedostaneš.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radaogg207 31. 7. 2016 22:02

Zítra vyzkouším. Doufám, že se rozjede po upečení, jedná se o starý PC, který se zatím držel a běžel docela rychle na to jak je starý a nerad bych ho vyhodil.. druhá možnost je koupit nějakou slabší kartu podobné této.
radaogg207
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 31. 7. 2016 22:03

Přesně tohle mi dělalo taky (a s modrou obrazovkou něco o pool data, pak s atikmpag.dll a atikmdag.dll, vždy se to nějak měnilo když jsem nainstaloval nejnovější drivery). Když jsem s GPU (Gainward ATi HD 4800 X) pohyboval nahoru a dolů, pruhy na obrazovce blbly (mizely a pak se znovu zobrazovaly). Jakoby to byl problém PCI-e. Nechal sem jí ''zavěšenou'' na tužce, kterou jsem do polohy, kde se ty pruhy nezobrazovaly, zastrouhal (Můžete se smát, ale pomohlo to). Proto jsem taky raději koupil nový PC, protože mě to už štvalo a bylo to bídný.
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radaogg207 1. 8. 2016 18:54

Tak se nepodařilo a je nejspíš úplně mrtvá.. nezbývá nic jiné než koupit novou. Nemáte nějaké návrhy na podobnou jako byla stará?
radaogg207
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 1. 8. 2016 20:25

No základ pro radu:
1. rozpočet?
2. tvoje kompletní sestava, včetně "drobností" jako je case, chlazení, konkrétního modelu zdroje (i stáří)?
3. požadavky na výkon?
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radaogg207 2. 8. 2016 15:14

1. rozpočet je mi jedno, říkám, aby byla podobná jako stará..
2. CPU - QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)
HDD - Western Digital Caviar SE16 WD2500KS
RAM - Kingstone 2x2GB
Základní deska - Gigabyte GA-X48-DS4
Chlazení - netuším název, ale je ve skříni 5 větřáčků z toho jeden menší a dva červeně podsvícené :D
Case - opravdu netuším.. ale značka Cooler Master
Zdroj - Chieftec CFT-700-14CS 700W
3. Viz bod 1 (aby byly alespoň ovladače na Win10, stará grafika na něm jela nádherně)

Našel jsem na internetu AMD Radeon HD8490 1GB DVI DP, co si o ní myslíte?
radaogg207
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 3. 8. 2016 19:01

Jak to myslíš s tím bodem 3? Grafika jela nádherně jako ve Windows nebo kde? Hraješ nějaké hry? Na jaké nastavení je pozadujes? Od toho se odvíjí požadovaný výkon karty.
AD bod 1) cena podobné 4800 jako při jejím uvedení na trh nebo její současná bazarova hodnota?
Segmentem totiž odpovídá RX 480, z předchozí karty usuzuji, že tato se tam určitě vejde. V klidu si na ni zahrajes ve fullHD (rozlišení mmch také nezmiňuješ). Ovšem této kartě nebude už stačit tvůj CPU, resp pojede na max a grafika se bude flakat. Takže max co bych k tomuto CPU dal (když to řeknu tak blbě) je nějaká 750Ti/960.
8490 bude nějaký OEM zgarb, jelikož normálně se ani neprodavala.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků