Nejvýkonější a nejlepší grafická karta nVIDIA podle čtenářů

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mr_Assault 15. 9. 2012 11:27

Dobrý den, Zajímalo by mě jaká je podle vás nejvýkonější a nejlepší grafická karta s čipem nVIDIA.

Dodatek: mimo jiné by jsem rád věděl co si myslíte konkrétně o GTX 590?
Děkuji za vaši odpověd a názory.
Naposledy upravil kejki3 dne 15. 9. 2012 12:59, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven otřesný název
Mr_Assault
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2012 12:29

nejvýkonější a nejlepší na co?
gtx590 - že si ji nikdy nekoupím, protože na hry je zbytečně výkonná, předražená a na práci se nehodí?

Nějak nechápu smysl tématu.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr_Assault 15. 9. 2012 12:52

Já zas nechápu když někdo odpovídá na otázku otázkami, ale dobře snaha tu byla a i tak mi odpověď něco dala.
A že vy nechápete smysl tématu je věc druhá, protože můj dotaz je úplně normální a není tam co nepochopit.
Mr_Assault
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2012 13:05

Mr_Assault:
mno mi to téma tak trochu přišlo jako "mokrý sen" o nějaké grafice na hry.
Pokud ne, tak se omlouvám.

"Nejvýkonnější a nejlepší na co?" je relevantní, protože ne na vše jsou tyto grafiky vhodné a nenapsal jsi, na co to chceš.

A jinak myslím si o ní to, co jsem napsal, do běžných herních sestav naprostá zbytečnost, pokud tedy nemáš několik monitorů, atd.
Na profi grafiku nevhodná, protože nemá 10bit.
Na profi CAD nevhodná, protože nemá podporu, certifikace, atd.
atd.

Prostě bavíme se tu o něčem, aniž bychom věděli proč, thats all.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jadus 15. 9. 2012 13:31

Jednoznačně Voodoo3 3500!
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 15. 9. 2012 13:33

Ne vždy znamená, že nejvýkonnější=nejlepší ... záleží opravdu na účelu použití. Pokud chceš obecně nejvýkonnější (hrubou silou) grafiku, tak pravděpodobně nějakou dvoujádrovou poslední generace. (např. posl. generace nVidie ovšem ve výpočtovém výkonu flops velmi zaostává za AMD).
Nesmyslnost tématu je pravda, ale pro pobavení je to dobrý :)
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr_Assault 15. 9. 2012 13:37

To je právě ono, že se tu bavíme o něčem, aniž bychom věděli o čem. Novou grafiku si kupovat nechci, to bych jinak napsal. Jen mě tak zajímalo jaká je nejlepší komplexně (třeba), tak jsem se zeptal. :-) Já třeba hraju nejnovější hry, stříhám videa, pracuju ve photoshopu a tvořím hudbu. Což asi bude komplexní užívání PC.
Mr_Assault
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jadus 15. 9. 2012 13:44

Komplexní používání počítače ano. Komplexní využití grafiky? Ani omylem, nelze totiž dosáhnout pořádného výkonu získaného na grafice bez použití zdrojů grafiky jako partnera k procesoru, paměti grafiky jako partnera RAM. Aspoň ve windows ne. Komplexní používání grafiky by bylo napříkla renderování 3D videa, tvorba 3D modelů, CAD apod. to co si popsal ty zvládne i integrovaná grafika na procesoru. Až na ty hry ;)
Od BPU po BFU
jadus
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2012 13:51

Njn, to je právě ono:
1. hry -> geforce (optimalizováno na herní výkon, dx)
2. grafika, CAD, atd... -> Quadro (optimalizováno na OpenGl, certifikace, 10bit výstupy pro profi LCD), určité typy i na více LCD
3. čistě výpočetní karty (Tesla) sem tahat nebudu.

Komplexní řešení jsou vždy kompromisní.
Např. BMW X6 nebude nikdy dobrý offroad, nikdy nebude dobré sportovní auto, ale ani luxusní limuzína :)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr_Assault 15. 9. 2012 13:53

To je samé poučování jak je můj příspěvek naprd a nesmyslnej, ale že by tady někdo napsal návrhy na pořádný grafiky od nVIDIA to už ne. ;-) Jinak opakuju, novou grafiku si kupovat nechci. Tohle téma sem napsal pro svou zvědavost a pro názory ostatních.
Mr_Assault
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2012 14:00

oukej :)
hry -> gtx690, 680, 590 + jejich příbuzné verze, SLI, atd.
CAD -> quadro 6000
výpočty -> tesla K10/M2090
hodně monitorů -> NVS 450 (4lcd), Quadro plex 7000 (až 8lcd + 36Mpix celkový obraz)
Toť nejlepší současné nvidie :)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr_Assault 15. 9. 2012 14:25

alfah4ns: Děkuju :-)
Mr_Assault
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilcarl 19. 9. 2012 20:23

alfah4ns píše:Např. BMW X6 nebude nikdy dobrý offroad


No to si dovolím nesouhlasit, protože když to bude služební, tak to bude jen o málo horší offroad než octávka f tédéíčku. A to už je ku..a džíp :-D
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 9. 2012 21:38

a neaký kousky od AMD tam máte taky ? ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků