Aku grafiku do HP DC7700?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod suah 22. 8. 2011 08:45

Konfiguracia pocitaca je:
Core2Duo E6600 (2,4GHz)
2GB RAM (a este dva volne sloty)
zakladna doska: https://www.serversupply.com/HP%20-%20C ... 73-001.htm (ta doska vyzera kusok inac, hoc product number sedi)
zdroj: http://www.cwc-group.com/416224.html

Nechcem do toho investovat vela, ale kedze momentalne fungujem cez integrovanu grafiku, potencial pocitaca je dost nevyuzity. Hraval som najma starsie hry (Richard Burns Rally a pod.), takze nemusime ist uplne na krv. Rovnako tam asi nie je mozne dat nejaku high-end grafiku, kedze zdroj nema pre nu externe napajanie a vlastne ani kapacitu (365W)..

Za 55€ mam moznost kupit starsiu Ati HD 5670 (512MB). Myslite, ze je to vhodna kupa alebo by ste sa porozhliadli po niecom inom v tejto cenovej kategorii (ratajme tak do 100-150€, ak by ten vykon za to stal). Nemusi to byt nutne nova grafika, na tych mojich 5 hodin hrania tyzdenne to je uplne jedno, snad sa to tak rychlo nepokazi :lol:

Vopred dik za reakcie

EDIT: Pozeram, ze nova AMD HD 6670 sa da kupit za 70€ a prinesie este kusok vykonu naviac (pri rovnakej spotrebe). Myslim, ze bez vymeny zdroja asi nema vyznam ist do niecoho lepsieho. Ci?
suah
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 8. 2011 11:31

Odpověděl sis sám (a zcela správně) v posledních dvou větách.
Do starého PC + zdroje a pro starší hry IMHO nemá smysl cpát nějaký brutálně výkonný nenažraný VGA typu nVidia > 560.
Kolegové Ti možná poradí jiné rozumné alternativy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 8. 2011 11:38

Vzhledem k tomu, že zdroje v těchto sestavách jsou dimenzované víceméně na míru bych žravější karty nedoporučoval.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 22. 8. 2011 11:53

Priznam sa, ze vyvoj v tejto oblasti uz moc nesledujem, takze radsej sa spytam, aby som sa vyhol neskorsim problemom.

Este som rozmyslal aj nad tou vymenou zdroja, ale podla mna to za to vobec nestoji - kedze potom ma zas bude brzdit procesor, starsie disky, malo RAM-ky..predsa len, je to uz takmer patrocny stroj..
suah
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 8. 2011 11:56

Nový zdroj (pokud bude slušně naddimenzovaný) můžeš vždycky použít pak i v nové sestavě. Já jsem to takto se svým Taganem udělal.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 8. 2011 13:46

Nic lepšího, než je 6570 určitě nekupuj. Slabší karty ten zdroj zvládne. Podobné sestavy (ale skládačkové) se běžně provozují s 350W Seasonicy a nikdo se tomu nediví. Na volání po novém zdroji bych nedal a počítač prostě nechal dožít. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 25. 8. 2011 10:47

Tak som napokon kupil tu 6670. Bol by som kupil 6570, ale nevedel som zohnat verziu s 1GB DDR5 pamate, tak som sa na to vykaslal a podporil Sapphire 20€ naviac :)

Inak vykon je dostacujuci, Richard Burns Rally mi ide na plne detaily, co viac si mozem zelat. Dakujem za ohlasy.
suah
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků