GIGABYTE N560OC-1GI - alternativní chlazení

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vlcakcz 31. 7. 2011 17:47

Téma: NVIDIA GeForce GTX560 Ti - GIGABYTE N560OC-1GI + Alternativní chlazení

Ahoj,
opět se na vás obracím s prosbou. Koupil jsem si před půl rokem grafiku (viz téma) a navzdory všem očekávání jsem byl zklamaný. Výkon téhle karty je naprosto dostačující. Karta funguje jak má, ale je hlučná a to jak v idle tak při hraní. Po zkušenostech s předchozími kartami nvidia jsem se pokusil o sw regulaci v ovladačích ale tam je povolené minimum 40% (tj cca 1900ot/min). Rivatuner nepomáhá, Afterburner taky ne. Nejsem žádný taktovač grafik a v nějakém přepisování BIOSu se nevyznám. Na internetu je sice spousta různých návodu na OC, které nabízejí i možnost přizpůsobit si chalzení, ale jak říkám tohle není můj šálek kávy. Tak a teď k tomu dotazu. Vyplatilo by se mi koupit na kartu alternativní chladič? Mám dobrou zkušenost s dedikovanými chladiči značky Arctic. Na ofic webu jsem našel pro svoji kartu 3 možné chladiče a zajímalo by mě jestli už je někdo z vás měl v ruce, nebo popřípadě je alespoň viděl (slyšel) naživo.

Jedná se o chladiče :
http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/3 ... tml?c=2182
http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/1 ... tml?c=2182
http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/3 ... tml?c=2182

Kartu pravděpodobně nebudu nikdy taktovat, takže mi nejde o zvýšení chladícího efektu, ale o snížení hlučnosti. S original WF chladičem má karta v idle okolo 30-33 stupňů.
Budu rád za jakékoli rady.

PS: Nejsem úplná lama, jak by se dle dotazu mohlo zdát. Jen je tohle pro mne neprobádané území a radši se zeptám.
Díky
Vlcakcz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 7. 2011 18:21

Extreme na tu kartu jde a k uchlazeni mu staci bohate i pripojit na 5V. Karta Accelerem NEPOHNE, ty tri vetraky jsou asi moc na to, aby je z konektoru utahla.

Redukce na Molex je v dodavce na 5V a 7V. I tech 7V je tichych, na 5V se da prepojit.

OC pod AE je luxus. (!)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlcakcz 31. 7. 2011 18:39

Supr, díky.
Tak nějak jsem si to představoval. Máš můj dík.
Vlcakcz
Junior

Odeslat příspěvekod Vlcakcz 31. 7. 2011 21:10

KineCZek: Ještě mě napadla jedna věc. Mluvíš tady o napojení na molex s redukci na 5 -7V. Jak je potom řešena regulace otáček? To pojede na konstantní otáčky?
Vlcakcz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 8. 2011 08:56

Ano, otacky jsou konstantni. Na 5V ale nemas sanci "dolezt" ani na 70C, zatimco s original chladicem se bezne prehoupnes pres 80C po OC karty.

Zkratka plocha AE je obrovska. A pokud by se na 5V zdaly teploty moc, vzdycky muzes jit na 7V. Pokud nebudes bastlit, pojedes na 7V od zacatku. Na 7V jsou teploty jeste nizsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlcakcz 1. 8. 2011 20:00

Ok díky.

Ještě mě napadla jedna theory otázka. Co myslíte, stálo by za to udělat upgrade toho chladiče? Mám na mysli třeba shodit ty AC fany a přidělat na ten pasiv Noctuy? Bavím se teď o tom Acceleru ne original pasivu. Díval jsem se na ten pasiv a napadlo mě jak by to šlo udělat. Dělám s hliníkem takže bych si udělal pro ty noctuy rámeček a s uchycením by taky problém nebyl.
Vlcakcz
Junior

Odeslat příspěvekod skype 1. 8. 2011 20:01

Máš v počítači jen Noctua chlazení a jen SSD popř. disk ve dvojboxu? Ne? Tak je to zbytečné ;) Ano? Pak se to vyplatí.
skype

Odeslat příspěvekod Vlcakcz 1. 8. 2011 20:24

Skype: Noctua chlazení mám. (NH-C14 + 2x NF-P14 + 1x NF-S12B)
Disky mám v NASu a sys disk mám 2.5" WD ve dvou boxech.
Bednu mám "Home made" upravenou (Zavařeny všechny zbytečné otvory) a komplet vylepenou několika vrstvami profi tlumícího materiálu pro zvukaře.

Sestavu mám jen lehce přetaktovanou a vůbec o ní nevím, teda krom zmíněné GK. A to mi stoji PC v rohu stolu na parketách (ideální prostředí pro odraz rušivých zvuků)

Fakt se nechci pouštět do debat ohledně sestavy. S tou jsem spokojen, ale štve mě ten rušivý zvuk turbíny, který vytváří údajně tiché chlazeni Windforce 2x :)
Vlcakcz
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 8. 2011 20:37

On ten chladič není hlučný, ale je vidět, že už ses dostal na jinou úroveň tichosti. ;)

Co se samotného chlazení týká, já bych zatím vyzkoušel Accelero na 5V a pokud ani to nebude stačit (na 95% bude), tak až pak bych koukal po dalších Noctuách.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlcakcz 1. 8. 2011 20:50

Jojo tak nějak to asi dopadne. Jak jsem psal, byla to spíše theory.
Díky za rady.

Až se k tomu dostanu tak sem pak přihodím nějaký komentář k tomu chladiči.
Vlcakcz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2011 09:10

Ten chladic je tu komentovany uz mockrat, vim o spouste uzivatelu, kteri jej v PC maji. Pokud si najdes cas a prohledas me prispevky, i jsem na forum postoval fotografie GTX560 s Windforcem a s AE. Mozna u toho je i mereni teplot, uz nevim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 3. 8. 2011 08:18

Kine pls najdeš to tema, kde jsou ty fotografie a možna i teploty? nemuzu to dohledat :)
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 8. 2011 13:08

Hledej. Ja sam nemam o nic lepsi vyhledavani, nez Ty. ;) A casu vic rozhodne tez nemam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků