GTS 250, prosim o radu...

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pesek_no 26. 5. 2011 11:14

Ahoy Ahoy,

doufam, ze me neukamenujete, ale zkousel jsem koukat v overclocking sekci i do FAQ v sekci graf. karet a odpoved jsem nenasel :-/

Mam kartu od Nvidie GTS 250 a stava se mi, ze u novych her (napr. Crysis 2 a Zaklínač 2) mi problikávají textury.

U starsich her se tento problem neprojevuje a při praci a standardnim vyuzivani PC taky ne.

Ovladace jsem pro jistotu preinstaloval a problem stále trva.

Tak me napadlo, zda se karta nebude prehrivat. Karta neni pretaktovana a mam na ni originalni chladic.

A tim se dostavame k jadru pudla, chtel jsem poprosit, zda byste mi doporučili jak nejlepe merit teplotu této karty a jaka, pokud mate predstavu je „normalni“ teplota pro idle a burn.

A pripadne tip na nejaky dobry softik který by kartu poradne zatizil. Drive jsem používal 3D marky, ale bohužel jsem zjistil, ze nove verze jsou pouze pro Visty a 7ky….Bohuzel, ne pro XP:(

Karta je stále v zaruce, tak pokud by byl problem bych ji rad vyreklamoval, ale rad bych mel jistotu abych nebyl mesic bez karty a pak se dozvedel, ze se problem neprojevil….Zname to ze? :-)

Moc diky za tipy rady


Zdroj: Seasonig 550W, Core 2 Duo 6400@2600MHZ
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 5. 2011 11:22

Na testování karty použij například Furmark.

Nicméně popisovaný problém je celkem určitě kartou... Pokud si seš jistý, že je karta důkladně očištěná od prachu a jiné havěti, pak to bude na reklamaci.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2011 08:18

Jak psal kolega s Androidem v avataru, problikavajici textury jsou casto znakem NEZVLADAJICI KARTY, typicky se stavaji, pokud je karta pretaktovana na frekvenci vyssi, nez spolehlive zvladne.

Pokud karta pretaktovana NENI, je to na reklamaci.

Pokud je karta Gainward, je to normalni. Jsou sice levne, ale bohuzel nekvalitni. Chlazeni je vylozene osizene, soucastky v napajeci kaskade atd. rovnez, pametove moduly rovnez.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pesek_no 27. 5. 2011 09:15

moc dekuji za konzultaci...btw je to Asuska...

a btw jde tedy merit teplota karty, nebo bych si tam musel fyzicky pridat nejake cidlo na mereni teploty?

kazdopadne diky obema
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 5. 2011 09:31

Furmark by měl přímo ukazovat i teplotu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2011 09:39

Budto Furmark, nebo treba GPU-Z na zalozce SENSORS.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jémák 21. 6. 2012 16:10

také jsem zjistil s touto kartou problém a docela podobný - mám Asus Geforce 250 GTS Dark Knihgt 512 MB - karta nebyla nikdy taktovaná, chladič je původní. Při klasickém nezátěžovém běhu je vše v pořádku, problém nastává až v době, kdy teplota karty převýší 68 stupňů - pak se začínají na obrazovce objevovat pruhy a jiné problémy. Větrák je perfektně vyčištěný, ovladače jsem také zkoušel jak nejnovější, tak i starší. Dokonce jsem zkoušel i reinstal windowsů, ty používám 7 Home 86b.. Poradíte někdo anebo to je opravdu na reklamaci? předem moc díky za rady.
jémák
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 6. 2012 17:45

Je to mrtva, resp. umirajici grafika, konkretne na 90% jde o graficke pameti, ktere budou na Tve karte navic nechlazene.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jémák 21. 6. 2012 18:36

aha, tak to je špatný - a nevíš, půjde to opravit anebo to řeší spíše nabídkou jiného zboží, když tento typ již neprodávají? já jen abych se tedy začal dívat po jiné..
jémák
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 6. 2012 19:03

Vymena.

Kolik stala ta puvodni karta? V podobne cenove hladine dostanes jinou. Nejspise nejakou ASUS 550.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jémák 21. 6. 2012 19:11

něco přes tři tísíce.. takže ještě jednou moc díky ;-)
jémák
Junior

Odeslat příspěvekod gotzinger 21. 6. 2012 19:53

Zkusit v ovladačích grafiky podtaktovat trochu (třeba na 90-95 procent) jádro nebo paměť (tu spíš) nebo oboje, jestli to nepřestane.
gotzinger
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 6. 2012 08:28

Kdyz je karta v zaruce, OKAMZITE bych ji reklamoval. Podtaktovani problem nijak neresi, pouze se mu snazi predchazet. A to za cenu, ze nemuzes vyuzit vykon, za nejz sis zaplatil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jémák 22. 6. 2012 17:44

děkuji za rady, už je v servise.. ;-)
jémák
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků