čištění GK

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TJ-max 11. 11. 2010 16:17

chtěl sem se zeptat, jestli je "standardní" čisti nějak GK?

mám 8800GT a od instalace sem s ní nic nedělal, ale všiml jsem si, že je na lopatkách větráčku usazenej prach - vadí to tý kartě? má to nějakej vliv na výkon?

dá se to nějak (ideálně jednoduše) vyčistit ?

díky
INTEL Core 2 Duo E6750 - 2,67GHz, MB: ASUS P5KC - iP35/ICH9, Kingston 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400,JETWAY GeForce 8800GT 512MB DDR3 256bit, ZDROJ CORSAIR CX500 V2
TJ-max
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 11. 11. 2010 16:24

Stlačeným vzduchem.
Usazený prach izoluje, takzě karta se více zahřívá, nebo je pro snížení teploty potřeba více otáček, což zase zvyšuje hluk. V extrémním případě ta karta může shořet.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnyz 11. 11. 2010 16:33

mi stačil většinou obyčejný vysavač. Sice někteří říkají, že se může podařit vyzkratovat kartu elektrostatikou, ale ještě se mi to nestalo :D
Johnyz
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 11. 2010 16:51

Johnyz - No až ti karta vyhoří, tak už ty smajlíky psát nebudeš. Tohle někomu poradit na počítačovém fóru?! :hm :oboze

Jak píše Wikan. Ideální je použit stlačený vzduch, ale kartu klidně stačí vyndat ven z case, sundat chladič a vyfoukat prach normálně. Pokud nebudeš prskat, nijak kartě neublížíš. Samořejmostí je ale nanesení nové teplovodivé pasty. Tak i tak ale bacha na ventilátor. Ideální je ho při foukání držet, jinak ho můžeš poškodit.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků