Kterou kartu ATI HD2600?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Howard 19. 10. 2007 08:55

Řešim zrovna upgrade grafické karty (teď mám R x700) kvůli Unreal Tournamentu 3. :) Pročetl jsem tady celé fórum, dospěl jsem k rozhodnutí jít do karty HD2600, jenže nevím, kterou přesně vzít, která se nejvíc vyplatí a abych nekupoval zbytečně něco co nevyužiju.

Nejprve tedy otázka, zda nebude problém s mojí deskou ASUS P5WD2 Premium a nějakou novou kartou HD2600?

A nyní zde mam několik kandidátů, některé jsem si našel sám, některé jsem našel zde na fóru:

Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,256MB DDR3, 2xDVI/TV, HDMI, PCI-e - s pasivním chlazením, zde nevím, zda 256 MB není málo
Palit X HD2600XT SUPER, 512MB GDDR3/128bit, PCIe,2x DVI,HDTV
Palit X HD2600PRO SONIC, 256MB DDR3/128bit, PCIe, DVI, HDMI
PowerColor HD2600XT, 512MB, GDDR3/128bit, 2xDVI/TV-o, PCI-e

Ta ultimate mě začala lákat. Původně jsem chtěl:
Sapphire Ultimate Radeon X1950PRO, 256MB GDDR3, 2xDVI, tichá
ale to už jste mi vyvrátili. Ještě existuje možnost setrvat a vyčkat na HD2900, nicméně možná mi 2600 bude stačit, aby to už na mou sestavu pak nebylo moc.

Tak prosím pojďte mi pomoct si vybrat :)
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dnv 19. 10. 2007 09:50

problém patrne bude,hd2600 a spol má proste niečo,čo zabraňuje korektnej funkcii na akejkolvek doske,čipsete bez rozdielu,Sapphire ako dvorný výrobca originál ati kariet a AMD sú momentálne zavalení hromami-bleskami,ktoré na nich púšťajú pomerne slušne *****í užívatelia a podla informácii,ktoré aj mne dalo stredisko pre styk z verejnosťou výrobcov,pracovníci od ATi a Sapphire usilovne pracujú na odstránení problémov,ktoré sa objavili v súvislosti s hd2600-sporadické mrznutie,kolotoč reštartov systému po inštalácii ovládačov,fatal system errror po inštalácii ovládačov ap.,zatial jediná rada priamo od amd/ati je zdroj minimálne 400W s 12-tkovými vetvami min 19A, a inštalovať catalyst 7.10,na odstránení problému sa usilovne pracuje a dúfam,že sa aj usilovne podarí problém zlikvidovať/rovnaké problémy sú aj s inými značkami,nielen Sapphire/,takže momentálne moja osobná rada znie,radšej počkať na tie cenovo dostupnejšie varianty hd2900,alebo kúpiť tú rx1950,tá tieto osekance v pohode zloží k zemi v každej hre,ktorá nevyžaduje dx10,
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 19. 10. 2007 10:05

Včera jsem všude četl jak jsou HD2600 dobrý a dneska zase naopak. Takhle těžko jsem si HW ještě nevybíral. Každopádně dík za názor. Hodí se na Unreal Tournamenta 3 podpora Direct X 10? To by bylo asi lepší počkat na HD2900. To bych ale musel mít Windows Vista co?
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master Awast 19. 10. 2007 10:16

Tak o tom slyším poprvé dnv...

No já se Sapphire 2600XT nemám jediný zádrhel, normálně hraju a funguju (když už se teda dostanu ke hraní)

Mám THN-P s 15 a 14A na větvích, a k tomu OC procesoru...

Howard

Na DX10 minimálně 8800GTS, cokoli pod tím je v podstatě nepoužitelné. Wisty potřebuješ jen a pouze na DX10, jinak můžeš provozovat všechny hry pod DX9 v XPečkách...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 19. 10. 2007 10:18

Vistu si kupovat nebudu, nemám ani všechny ovladače pro Vistu na hardware, který mám v kompu. Takže je zbytečné uvažovat o DirectX 10, z toho vyplívá, že je zbytečné uvažovat o HD2600 nebo o HD2900. Tenhle thread je tím pádem bezpředmětný.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master Awast 19. 10. 2007 10:22

Proč nemá smysl uvažovat o HD2600 nebo HD2900?? Kvůli tomu, že 2600XT nedá DX10 v normálním rozlišení na normální snímky?? Výkon v DX9 je roven X1950 serii... je levnější a až doteď jsem byl přesvědčen, že je i "more user friendly"... nepotřebuje externí napájení, má neustále šanci se zlepšit (což se o 1950 říct moc nedá)...


HD2900 zvládá DX10 relativně v klidu (lépe než 8800GTS) tak nevím co tím myslíš??!
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 19. 10. 2007 10:28

Protože mám XPčka. Jaký smysl má tedy si kupovat kartu s podporou DX10?
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master Awast 19. 10. 2007 10:39

"Novost", aktuální výkon v nových hrách, tedy i Unreal T3, nadálé zlepšování prostřednictvím ovladačů, snížení (lehké) spotřeby, docela netopivé (oproti stock chladiči na X1950 od Sapphire) atd...


EDIT: Nekupujeme DX10 kartu, to je jenom placebo podpora a lákadlo na zákazníky, stejně jako kdysi DX9.0 u FX 5XX0
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radim Štěpanec 19. 10. 2007 15:11

Jen bych upozornil, ze SWS ma Xpertvision, u řady 2600 se vyskytly potize s pametmi
Radim Štěpanec
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 22. 10. 2007 19:41

Takže zpět, jdu do HD 2600, jen vybrat konkrétní model.
Líbí se mi Sapphire ATI Ultimate HD 2600 XT 256MB, PCI-E, ale ten chladič mě děsí. Nepodařilo se mi vygooglit přesné rozměry toho chladiče, mam kousek nad kartou pasivní chladič chipsetu, tak nevím, jestli se mi to tam vejde. Dokážete někde najít přesné rozměry?

Obrázek

Pasivák na chipsetu je 35 mm vysoky od desky.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 22. 10. 2007 20:00

ak hrozia problemy s koliziou s inym chladicom a pasiv pride vhod - tak by som sa vratil k tomu co som uz pisal v predchadzajucom threade...

kupit klasicku Sapphire HD2600XT 256MB a k tomu AC S2 - vyjde to dokonca lacnejsie ako Ultimate verzia, s lepsimi teplotami a odpadaju problemy s rozmermi

ako to dopadlo u mna som pisal napr. tu -> http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=114113
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 22. 10. 2007 20:05

Hezky. Prave pred chvili jsem to videl v realu na x1950. Akorad ze ja nejsem takovy monter :)

No jak koukam na ten obrazek, jestli muzu verit tomu, ze sirka toho konektoru na monitor je 40 mm, pasivak na chipsetu je 35 mm vysoky, grafika zasunuta v pcie neni uplne nadoraz u desky, takze bych mel mit 10 mm rezervu, ale nevim. Je fakt, ze pasivak by se hodil, mam ve skrini pekne udelanou cirkulaci.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dnv 25. 10. 2007 17:25

do mpredaja sa dostalo podla údajov od amd cca 30000 kusov kariet s vadne naprogramovaným biosom/až teraz toho vyliezlo,kde je vlastne ten pes zakopaný/,tie karty majú zablokovaný uvd procesor,zablokované ddc/spôsobuje ztratu frekvencii a čiernu obrazovku v určitých situáciách/ a tepelné čidlo zaznamenáva vnútornú teplotu čipu "obrátene" a spôsobuje to neplánované reštarty,zamrznutia a podobné anomálie,je na to pomerne "jednoduchý" liek,na karte treba flashnúť ešte raz bios a viac-menej všetky problémy sa tým vyriešia-samozrejme okrem "detských chorôb" neodladených ovládačov,amd chcela pôvodne všetky postihnuté karty stiahnuť z obehu ešte skôr,ako sa dostanú do predaja,le sa to už z rôznych dôvodov nepodarilo.Flashovacie utility sa dajú stiahnuť na stránkach výrobcov kariet,biosy tiež,pokial výrobca karty bios na stránke nemá,všetky biosy všetkých výrobcov sú k dispozícii na stránke http://www.techpowerup.com
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blino 25. 10. 2007 17:43

mala poznamka:

idealnym programom na flas Biosu bude Winflash v poslednej verzii ktory tiez najdete na Techpowerup (napr. ten na strankach Sapphire karty HD2600 nepozna)

stary Bios si pre istotu zalohujte!
vyberu toho noveho ale venujte pozornost!

moze sa totiz stat ze update nebude uspesny... napr. Sapphire pouziva rozne PCB pre svoje karty HD2600XT (neviem ci aj Pro) a flash v pripade roznych verzii skonci ako ID mishmash... :roll:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulino 25. 10. 2007 19:39

mam ten Ultimate doma, pasiv na cipsete tomu nezavadzia, ale musim povedat ze je to asi najhorsie co dosial ATi vydala. karta sa chova velmi divne, mal som problem ju rozchodit s hocijakym catalystom, 7.10 na tom nejde, stroj sa furt resetuje, momentalne slapem na 7.8 ale ziadna slava, 3dmarky nejdu, atitool tiez nie :roll: hry na tom slapu celkom v pohode, teda pokial sa nezapne vyhladzovanie, pri 2xAA klesne framerate na polovicu a pri 4x to uz ide okolo 10fps a aj to len pri tent filtroch (wide, narrow), box je absolutne nepouzitelny. teploty su v idle 48 a load 67°C, teda pokial to cidlo hlasi dobre lebo sa mi ta piecka nezda :?
hulino
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků