Vyplati se pockat na Conroe?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod neradil 5. 7. 2006 13:11

Nyní se otevírá otázka, kdo z běžných domácích uživatelů - nemyslím hard core hráčů, potřebuje výkonější procesor než jsou k dispozici dnes. Mě třeba jede procesor většinu času na 1 GHz a jen někdy se vrátí k základní frekvenci. Cestu bych spíš viděl v nízké spotřebě a teplotě. Bavím se o procesorech pro DOMÁCÍ použití.

Jinak, jak jsem psal, počkal bych a uvidí se co bude - cenové změny atd.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 5. 7. 2006 13:52

bohužel hry jsou jednou z nejnáročnějších aplikací vůbec = pro domácí použití (hry se hrajou jen doma a nevim kde jinde) potřebujes hooooodně výkonný stroj :-B (na hraní nejnovějších her v rozlišení 1600*1200*32 AA 8*, TF 16*... )
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 7. 2006 14:08

hmmm jojo, ne kazdej potrebuje 1600*1200*32 AA8* TF16*...i kdyz je to nadhera, myslim ze takove stroje ma max 5% uzivatelu :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 5. 7. 2006 14:27

Fuck8r píše:bohužel hry jsou jednou z nejnáročnějších aplikací vůbec = pro domácí použití (hry se hrajou jen doma a nevim kde jinde) potřebujes hooooodně výkonný stroj :-B (na hraní nejnovějších her v rozlišení 1600*1200*32 AA 8*, TF 16*... )*/quote]


Ale já jsem psal, že hard core hráči jej využijí. I když tam je ještě důležitější nadupaná grafická karta.(y)
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod FMG.sk 5. 7. 2006 14:34

Ked sa chces hrat tak ano
FMG.sk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stelson 5. 7. 2006 14:40

Gruppe píše:hmmm jojo, ne kazdej potrebuje 1600*1200*32 AA8* TF16*...i kdyz je to nadhera, myslim ze takove stroje ma max 5% uzivatelu :)

ja by som skor povedal 5 promile uzivatelov...5 % ma stroje schopne gamesu v 1600*1200 vobec spustit:)
stelson
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 5. 7. 2006 14:43

Když je někdo ochoten zapojit 2 Nejvýkonější grafiky do SLI,CF nebo do QuadSLI tak mu až tak na penězích záležet nebude.

No sice jim moc není ale jsou tací.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 5. 7. 2006 15:03

Vrátil bych se zpět k tématu.
Myslím, že se vyplatí počkat, až bude Conroe.
Ne z důvodu, že bude výkonější, ale počítám, že bude mít menší spotřebu a mémě topit, což byla bolest P4.
Také asi zahejbá s cenami ostatních procesorů, které připadají v úvahu ke koupi.
Tak proč nepočkat 14 dní ( není-li to životně důležité) a pak se uvidí jaká bude situace.
END.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 5. 7. 2006 15:17

moje řeč i kdyby to bylo životně důležité tak se vyplatí počkat než pak se chytat za hlavu.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubL 6. 7. 2006 08:26

Fuck8r píše:... uvidíme jestli jeho "brutálnímu" výkonu bude odpovídat i brutální cena ... co je Intelu naplat že maj o 40% lepší výkon než u AMD když bude ten CPU stát třeba 60 000,- ...b/quote]

No, nejjlevnější Conroe by mělo stát okolo 6000Kč, což není tak moc.

Jinak AMD teď asi odpověď mít nebudei když jeho "antiHT" by mohlo pomoct. Jeho současná strategie se mi však moc nelíbí = nižší náklady a spotřeba za cenu menší cache :(
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy alieN 6. 7. 2006 19:13

Fuck8r píše:
Při teplotě blížící se -273,15 stupňům celsia, dokáže tranzistor pracovat na frekvenci 500 GHz, při běžné pokojové teplotě na stále „slušných“ 300 GHz. s/quote]

ale to už ti neřekli, že to je "osamocený" tranzistor, ale v procesoru jsou jich miliony a signál musí za takt projít stovkami tranzistorů. řešením je asynchronní zpracování, ale vývoj takových procesorů je jen o něco úspěšnější než vývoj kvantového počítače.

a nyní k tématu, podle posledních testů je Conroe v praktických aplikacích cca o 15procent výkonější než AMD FX. Na tři roky vývoje celkem průměrný výsledek.
Já si prostě vyberu procesor až budu přestavovat počítač a je mi vcelku jedno, který procesor je lepší zrovna včil.
Crazy alieN
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 6. 7. 2006 21:03

stelson píše:
Gruppe píše:hmmm jojo, ne kazdej potrebuje 1600*1200*32 AA8* TF16*...i kdyz je to nadhera, myslim ze takove stroje ma max 5% uzivatelu :)

ja by som skor povedal 5 promile uzivatelov...5 % ma stroje schopne gamesu v 1600*1200 vobec spustit:)
No můj by to spustil, ale nemám potřebný monitor :cry: :mrgreen: A spíše se přikláním k 5% než k 5 promilím....
EDIT: CrazyalieN máš recht, ono se teď básní a za dva roky neštěkne ani pes. To je holt svět IT.....
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adisis 6. 7. 2006 21:41

no jo ale abys sis to užil tak eště dalšich par let tak do toho musiš vrazit hřišne penize!! ten kdo si koupil v roce 2000 nejvykonnějši comp na světě se ted muže jit klouzat
kolik?
Adisis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejdap 7. 7. 2006 16:47

Já si rozhodne pockam na conroe :)
predbezne ceny jsou :
Core 2 E6300 - 6 000,-
Core 2 E6400 - 7 200,-
Core 2 E6600 - 9 500,-
Core 2 E6700 - 15 500,-
ceny jsou s DPH :)
cejdap
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kyosuke 7. 7. 2006 17:13

Crazy alieN píše:ale vývoj takových procesorů je jen o něco úspěšnější než vývoj kvantového počítače.
Kyosuke
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků