CPU upgrade

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 18. 2. 2014 15:52

Ahoj, v současné době mám PC ve složení:

CPU i5 3570K @ 4,2GHz (bez změny napětí), chladič gelid tranquillo rev. 2
RAM Crucial Balistix Sport 16GB (2x8GB)
MB ASUS P8Z77-LX2
GPU MSI GeForce 760GTX
disky: SSD crucial 128GB, Seagate 7200.12 1TB
zdroj Seasonic S12II 520W

Výkonově to je na nějakou dobu víc než OK, ale začal jsem víc pracovat s videem a tak bych se chtěl zeptat, jestli by se vyplatilo prodat tu i5 a koupit si i7-3770K, abych ušetřil čas u renderování? Konkrétně převádím z analogu (kamery, VHS) na digitál. Kdyby ano, utáhne to ještě ten zdroj nebo už by tu i7 nedal a musel bych i zdroj měnit? A kdybych tam přidal ještě jeden 2TB disk na data, tak by zdroj stačil?

Díval jsem se na porovnání cpuboss.com a nejsem si jistý z toho porovnání... jedná se mi o tuhle konkrétní výměnu procesoru, nebudu kvůli toho překopávat 7 měsíců starý komp a radši si počkám než se video udělá... Díky za odpovědi
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 2. 2014 16:13

ideální by bylo, kdybys v aktuálně používaným SW pro práci s videem zvolil pro render/enkóding grafickou kartu, případně tento SW nahradil takovým, kterej tuto možnost (CUDA) nabízí...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 18. 2. 2014 17:31

na ty videa mám koupený Cyberlink PowerDirector 12, on částečně využívat grafiku umí, ale zrovna ne u exportu do MPEG-2 :(
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 2. 2014 17:41

Vím že to asi nechceš slyšet, ale pokud chceš šetřit čas a chceš investovat tak pak asi FX-8350 + OC? vyjde tě to dokonce levněji jak i7-4770k :) -> 7 634,-

BenchMark

CPU BOSS je stránka na exkrement :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geal 20. 2. 2014 16:01

kernel_panic [passed] píše:ideální by bylo, kdybys v aktuálně používaným SW pro práci s videem zvolil pro render/enkóding grafickou kartu, případně tento SW nahradil takovým, kterej tuto možnost (CUDA) nabízí...


Tato slova by zasloužila tesat do kamene...

.

(Tedy až na slovo "enkóding", které se v češtině nevyskytuje... O:-) )
geal
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků