Celeron G550 X Pentium G850 na fotky

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 10. 2012 13:00

Ahoj, vybírám mezi těmito CPU, zpracování fotek v RAWu, ZONER Photo Studio (14).
Zatím používám stařičky AMD X2 4450e a i když někdy už to je utrpení, stálo to jde.
Proto prosím nenavrhovat i3 nebo i5, cena G850 je finanční strop, co jsem ochoten do CPU dát.
Zajímá mě a řeším jen jedno. Pocítím při zpracování fotek mezi nimi nějaký rozdíl? Ano, chápu že při dávkovém zpracování třeba 50 fotek na čase plácnu 2 minuty mi Pentium ušetří třeba 15s (příklad), což už je ale celkem putna. V reálném čase při zpracování jednotlivých fotek předpokládám, že rozdíl prakticky nebude - a tudíž raději ušetřím 500- Kč. Je to tak, nebo bude Pentium citelně svižnější? Díky...
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 10. 2012 13:21

Rozdil je v cache, v podpore pameti, no a samozrejme v taktu. Osobne bych bral asi Pentium G860, rozdil je v radech korun.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 10. 2012 13:30

Ty tři věci jsou mi známy, rozdíl, když si vezmeš 1500- nebo 1000- je celkem velký a řeším to jestli to nebude zbytečně vyhozených 500- :) I když nejde o existenční částku, tak procentuálně je poměrně vysoká...
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 5. 10. 2012 13:36

A proč nejdeš střední cestou? G850 udělá téměř stejnou práci jako G620 a nějakou stovku ušetříš ... .
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 10. 2012 13:55

G620 se proti G550 nevyplati.

Ciste cena/vykon je na tom G550 nejlip. Ono +50% vykonu prechodem na G860 nedostanes ani nahodou. +25% to bude, ale vic bych necekal.

Na druhou stranu, kdy se oprostim od procesoru a budu pocitat vykon za celou sestavu, protoze zdroj, skrin, pamet, disk, mechanika a deska zistanou stejne, rozdil financni bude par jednotek procent a vykonovy stale tech petadvacet.

A proto bych tu 860 bral.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Sam- 5. 10. 2012 14:22

Podle mě se připlácet nevyplatí. Výkon v Zoneru se primárně odvíjí od frekvence, čili G860 bude oproti G550 o cca 15% výkonnější.
-Sam-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 10. 2012 16:42

ale sestava bude drazsi o 7,5% pokud bude za 8000,-
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 10. 2012 17:21

Zoner zvlada CUDA vcelku obstojne.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 10. 2012 18:07

Matysek: ano, příslušná grafika s podporou CUDA jednou bude, určitě..
Řeším skutečně jednoduchou, primitivní věc: budu zpracovávat fotku v RAWu, budu hýbat "šoupátky" - sytost, živost, hrát si s křivkami. Bude odezva G860 citelně (ne teoreticky na papíře) rychlejší? +25% mi připadá jak moc velký rozdíl.
Jinak ano, G620 se skutečně nevyplatí rozhodně... 500- není určitě tolik, spíše mě hlodá, jestli to není zcela zbytečné :D Protože na vše ostatní mi výkonem s rezervou stačí i stávající CPU :D Jde čistě o to, jestli postřehnu rozdíl při zpracování fotek - a ještě dodám, že třeba bude nepatrně delší dobu trvat finální konverze na TIFF a z TFF na JPG, to mě tak nehlodá, jde o ty reakce při zpracovávání...
Děkuji za odpovědi, komu to leze na nervy, nechˇna to kašle. Udělal bych si z někoho testovacího králíka, ale nikomu teď PC nestavím a nevím o nikom, kdo tyto CPU má :D

Jinak zdroj, case, disky, DVD, OS, vše mám. Kupovat budu jen desku, CPU, paměti, chladič CPU.
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 5. 10. 2012 18:39

nebo koukni sem

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup. ... 40+2.60GHz

Jako přibližný graf to stačí, a procenta výkonu si můžeš propočítat sám ... .
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 10. 2012 19:47

25 % je v číslech (hlavně v super-hyper marketech) teoreticky dost. Prakticky je to ale 3 vteřiny místo 4 vteřin. Je to pořád tak hodně?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 5. 10. 2012 20:09

pokud ti stavajici pc funguje bez problémů, tak se upgrade nevyplatí...
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 10. 2012 21:49

"Zatím používám stařičký AMD X2 4450e a i když někdy už to je utrpení" první příspěvek, ve vztahu ke zpracování fotek. To je jediná činnost, kdy CPU nestíhá a kvůli čemu budu stavět nový PC. Všude jinde nedostatek výkonu necítím....
Bari...no, to by tak mohlo být.
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 5. 10. 2012 22:20

a nestacilo by vymenit cpu, nebo mas malo RAM?
co mas za desku?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 5. 10. 2012 22:48

RAM 4 GB, 100% to tím nebude. Deska - stará plečka Gigabyte GA-M52L-S3 na nForce 520, která už taky má za pět let najeto až až - a kdo ví, jak dlouho tu bude. Takže tudy dle mě cesta nevede. byl to tehdy low-end za 6k a sloužil k naprosté spokojenosti - a nyní nastal čas vzít daleko modernější architekturu low-end s tím, že za pět, šest let se opět udělá změna všeho :) Všechno mám vybráno, licituji pořád jen mezi CPU a jak se znám, nakonec rozhodne aktuální nálada. Nejsme nějak kor moc náročný na výkon, takže si pořád říkám "ber celerů, ale něco mě nahlodává "co když G840 bude mít znatelně lepší odezvu" :D Jen se zeptám, G840 je na uchlazení o kolik náročnější, než celer? Na ten plánuji Arctic Alpine 11 Pro Rev. 2 s tím, že bude bohatě stačit...
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků