CPU ke GTX 1650

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cuhla 18. 4. 2021 23:00

Dobrý den,
přečetla jsem si několik článku, videa a veskrze všude doporučují něco jiného. Ryzen 1600, i5 9400, 11400.....

Můžete mi prosím doporučit nejvhodnější ze současně prodávaný CPU ke grafické kartě GTX 1650?
Děkuji
cuhla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 4. 2021 23:57

Cpu nemá žádnou vazbu na grafické karty (pokud nemá GPU v sobě).

Cpu se pořizuje podle toho co na stroji potřebuješ dělat, zda tam spouštíš SW který umí využít možnosti jednotlivých CPU.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 19. 4. 2021 08:32

Nejvýhodnější poměr cena výkon má momentálně IMHO Intel Core i5-10400F.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 4. 2021 02:17

soban píše:Cpu nemá žádnou vazbu na grafické karty ...

Přes devět tisíc příspěvků zde na fóru a pak napíšete něco takového.
CPU samozřejmě vazbu na GK a ostatně jakýkoliv jiný HW má. Dokonce zásadní. CPU dodává grafické kartě data pro zpracování. Nevyvážená kombinace může způsobit v lepším případě nevyužití potenciálu grafické karty, v tom horším pak záseky a propady FPS. Slabý procesor bude zahlcen požadavky na data od silné grafické karty a nestihne řádně odbavovat ostatní HW. Tohle umí částečně obejít až RTX a RDNA2.
V případě GTX 1650 (Super) se sice jedná o základní grafiku, kterou by zvládl i Ryzen 3 1200, ale za aktuální cenu je i5-10400F mnohem lepší volbou.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 4. 2021 08:47

Za tím co jsem napsal si stojím!

Protože podle mě záleží na SW jak jednotlivé komponenty dokáže využít, a jak rozdělí výkon co bude počítat grafika a co bude počítat CPU.

Samozřejmě nepočítám takové nějaké zvěrstva když někdo koupí nejmodernější grafiku v řádu 20000,- kč a bude mít ten nejlevnější CPU za 1000,- kč tak je jasné že grafika zpracuje data během chvilky a většinu času bude čekat na CPU než ten program zpracuje další várku dat (zbytečná investice do tak drahé karty), tak stejně pokud si koupíš cpu s grafikou tak asi nebudeš do PC kupovat grafiku která je pomalejší jak ta v CPU, atd.....

Prostě PC se musí uvažovat jako celek a i s tím pro jaký účel bude použit a podle toho vybírat i ostatní komponenty.

Pokud někdo položí dotaz jaký cpu k určité grafice tak pokud neuvede konkrétní požadavky tak je to jedno pokud nějaká komponenta není z minulého století.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků