nefunkční USB 2.0, asi potřebná aktualizace nejde nainstal..

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kosch 19. 3. 2007 12:30

Zdravím,
narazil jsem na jednom počítači na másledující problém - pokud se připojí flashka/HDD objeví se hláška ve smyslu, že zařízení je připojeno k portu USB 1.1 a nebude pracovat plnou rychlostí ( na počítači je ovšem samozřejmě USB 2.0..) odpovídá to tomu co je napsáno zde http://support.microsoft.com/kb/312370/cs ... z toho soudím, že je potřena ona aktulizace 312370, ovšem když jsem ji stáhnul tak se objeví hláška, že verze Service Packu je novější než aktualizace co se chystám nainstalovat a konec... (což je logické daná aplikace byla v SP 1, ale tady asi z nějakého důvodu asi není nainstalována..)
systém je Win XP Prof SP2 CZ OEM

nevíte někdo co s tím??

Díky
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalimero 19. 3. 2007 12:34

ked mas SP2 tak usb musi chodit ako USB 2.0 ,, neni potrebna ziadna aktualizacia .. este skontroluj v biose ci mas zapnute porty ako USB 2.0 .. dalsia vec je ze niektore dosky maju usb 1.1 a usb 2.0 porty .. skus to teda pripojit dozadu a uvidis .. pripadne preinstaluj usb porty
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 19. 3. 2007 12:40

chipset? resp. ovladace chipsetu (napr. intel_inf) jsou aktualni?

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 19. 3. 2007 13:42

tak jsem nainstaloval to nejnovější co šlo, ale pořád nic.. není nutné to zapnout ještě nějak ve win?? v biosu nic takového není...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 19. 3. 2007 13:50

kosch píše:tak jsem nainstaloval to nejnovější co šlo
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 19. 3. 2007 13:53

intel inf 4.20.1009
chipset je intel 855PM v ThinkPadu T41
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 4. 2007 10:02

Mám podobný problém - nejede USB 2.0 - 700 MB film se na flashku kopíruje zhruba 14 minut (!).
Mám desku ASUS M2N-E, nepodařilo se mi zjistit verzi BIOSu (je kupovaná v prosinci). V BIOSu je USB 2.0 Controller - enabled.
SP2 mám...
Nevíte co s tím? Trochu se bojím flashování BIOSu...
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petopalec 13. 4. 2007 18:41

na asus je flash biosu ulne do pohody - žiadny strach.na cd od dosky máš v utilities primo soft na update biosu a sním to trvá ani nie minutu.a celé je to o tom že niektoré flas disky sa len tvária že podporujú usb 2.0 napr.také mp3 prehrávače od teac vás ani neupozornia že pracujú len pod 1.1-čkou ak ju používate ako flash disk.som jedným z nešťastných majiteľov takejto flash-ky
Ľudia, nevešajte hlavy. Zajtra bude HORŠIE!
petopalec
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 4. 2007 19:03

Děkuji za info :-)

Zkusím tedy flash BIOSu. Jo a ten flash disk je určitě USB 2.0, na jiných PC je rychlost v pohodě...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36466

EDIT: Potlesk, povedlo se a jede to Obrázek
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod supergo 15. 4. 2007 20:31

2 kosch: nejsou nejaky ovladace na cd od nouta? i kdyz jak rikaj ostatni...tak SP2 uz podporu usb2 ma...takze netreba instalovat
Athlon64 3000+; Asus A8N-E; Brand 512MB 400Mhz; H.I.S. x800GT; WD 200GB sataII; EuroCase ML8015; LG Flatron 17" CRT
supergo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků