Windows vydrží jen 12 minut bez viru (bez jaké koli ochrany)

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod frtacker 2. 7. 2005 08:53

Myslíte si, že je možné, aby nechráněné windowsy vydržely pouze 12 minut bez napadení? Při instalaci je důležité nemít zapojený kabel od internetu. Zapojit až po instalaci firewalu, antiviru a restartu. Článek najdete na http://www.zive.sk/h/Publicistika/AR.as ... 0&CAI=2215 I tak se mi zdá 12 minut poněkod dost krátká doba!
frtacker
Junior

Odeslat příspěvekod Ander 2. 7. 2005 09:09

To mas tezko. Statistika v rukou blbu je horsi nez lez. Faktem zustava, ze porad je na svete hromada lidi, co na bezpecnost svych pocitacu sere.
Nestaci znat, musime nase vedeni uplatnit.
Nestaci chtit, musime konat. (Bruce Lee)
Ander
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 2. 7. 2005 09:29

Tady je videt, proc se cervi a viry siri, kdyz jeste dost lidi podcenuje bezpecnost pocitace..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 2. 7. 2005 09:38

ale tohle je hodně stará informace, minimálně pul roku co jsem to četl o těch 12ti minutách.
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lovermann 2. 7. 2005 10:01

12 minut?? Já bych řekl že 12 vteřin..
lovermann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XXTeens 2. 7. 2005 10:18

12 minut je skoro i dlouho, připojil jsem čerstvě nainstalované xp (jako pokus) bez servicepacku či jakýchkoliv záplat na Internet (chello) a už při naběhnutí plochy bylo pc napadeno spywarem - reklamní okna, zástupci na ploše apod. Po deseti minutách bylo v PC asi 8 virů..
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AZOR 2. 7. 2005 10:22

lol, asi žiju v jiném svetě :-), nemam veřejnou IP a na siti jsou vsude firewally.... možná proto žiju bez antiviru, firewallu a spywaru tak dlouho :-)
Marta Jandova's Absolute Monarchy Forever Rulezz - one country, one world, no wars, full of love.
ALL SHOULD DIE UNDER HER FLAG, AND FOR HER EYES !
AZOR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrix 2. 7. 2005 10:25

ja zadny antivir nemam, jen firewall defaultni ve winech, a viry ani cervy nemam taky :-B
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod double_m 2. 7. 2005 10:30

Jezis... mám veřejnou ip karneval rychlou lajnu fakt denne proserfuju hafec moc i rizikovy stránky... (warez apod...) Mám Noda Kerio a nemam z nicim problem.. Kdyz sem mel jenom defaul FW od Mrkvosoftu tak to šlo ale bída... stačí si sehnat dobrej prohlížeč Operu,FF apod a nemusej bejt ani ty FW a Antiviry...
double_m
Junior

Odeslat příspěvekod frtacker 2. 7. 2005 10:31

Souhlasím, protože virus si natáhne do PC uživatel sám a může mít sebelepší program pokud ho vypne nebo povolí stažení nějakého souboru. Neukládám neznámé soubory!
frtacker
Junior

Odeslat příspěvekod frtacker 2. 7. 2005 10:33

Věřím, že jsi opatrný uživatel, ale tohle bych fakt neriskoval. První co dělám po instalaci windows a potřičných ovladačů je instalace firevallu a antiviru
frtacker
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 2. 7. 2005 10:35

No jako Firewall mit kazdopadne, i kdyby to mel byt *****, porad lepsi nez nic! Antivir neni nutny, jen to obcas projet nakym cleanerem, nebo Ad-aware :) (ktery vetsinou nic nenajdou)
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adams 2. 7. 2005 10:41

frtacker píše:Souhlasím, protože virus si natáhne do PC uživatel sám a může mít sebelepší program pokud ho vypne nebo povolí stažení nějakého souboru. Neukládám neznámé soubory! /quote]


Jestli tomuhle říkáš dostatečná ochrana před viry, tak ti na to slušně mohu říci jenom to, že se mýlíš.

Co se těch dvanácti minut týče, to je taky přehnané, několikrát jsem visel i přes hodinu na nechráněném a nezáplatovaném PC a nechytl nic ;-). Každopádně bych si nedovolil tohle provizorium normálně provozovat (tedy, mluvíme o Widlích, že jo?)
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frtacker 2. 7. 2005 10:46

Jestli tomuhle říkáš dostatečná ochrana před viry, tak ti na to slušně mohu říci jenom to, že se mýlíš.






A co tedy navrhuješ ja opravu nebo za bezpečnostní opatření :roll:
frtacker
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 2. 7. 2005 10:48

Kdyz mate firewall a zaplatovanej system tak ty viry nemaji co udelat :)
Patrix
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků