XP na celeronu 400MHz?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AndrewJ 14. 6. 2005 13:31

XP na celeronu 400MHz? 192 RAM, Voodoo 3? Má to cenu?
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 14. 6. 2005 13:34

A co na tom chces delat?
Jinak rikam - ani moc ne.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 14. 6. 2005 13:38

Já nic... ale matka mojí holky, chce internet, mail, word a "hrozně moc se jí líbí jak vypadají windows xp" jestli mi rozumíš co tím chci říct.. BFU nejvyšíhostupně. (tzn. že firefox spouští ze zástupce na ploše, co se jmenuje explorer a jako ikonka modré e, protože se nebyla schopná pochopit, že už by tam nebyla ta modrá ikonka, která je tak pěkná) grrr
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod durike 14. 6. 2005 13:46

Na Cel.433 MHz, 256 RAM a integrovanej grafike ide office, inet, mejl... celkom bez problemov, takze u teba to bude odhadujem podobne.
durike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 14. 6. 2005 13:53

Ajo, no jo.. Hezký widle.. Tak to přesně neřeknu, na PII 350 / 256 MB ram celkem v pohodě, ale jsou vypnuté ty "nutné" grafické fíčůrky.

Každopádně, pokud někdo hodnotí systém podle toho jak hezky vypadá, tak nepozná, že to jede pomaleji, než by ve skutečnosti mohlo.

Takže klidně..
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netrunner 14. 6. 2005 14:10

já osobně jsem provozoval XP bez problémů na PII 233MHz, 160MB RAM a integrovaná grafika 2MB. Pracovalo to slušně rychle, na kancl v pohodě. Jenom bylo nutné si to trochu vyladit a povypínat zbytečnosti.
netrunner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 14. 6. 2005 14:11

A co bych měl povypínat? A kde?
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 14. 6. 2005 14:14

Nastavit klasicky vzhled, osekat ovl.panely -> System -> Upresnit -> Vykon,
projit services.msc a vyhazet nepotrebne sluzby - na to pozor, at neodpalis dulezite veci - vypnout firewall, centrum zabezpeceni, ...
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 14. 6. 2005 14:17

Howard píše:Nastavit klasicky vzhled, osekat ovl.panely -> System -> Upresnit -> Vykon,
projit services.msc a vyhazet nepotrebne sluzby - na to pozor, at neodpalis dulezite veci

co jsou nepotřebné služby? A co by mělo zbýt? Já počítačům až tolik moc nerozumím. Jen tolik co potřebuju.
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 14. 6. 2005 15:02

No jo, ale vemte to logicky.. Když povypínáte grafické fíčurky, co vám zbude? Windows 2000 se zprasenou nabídkou start a nepoužitelnými ovládacími panely.

To už je lepší strčit to tam zrovna :lol:
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QW11 14. 6. 2005 15:55

JA MAM XP NA CELERON 433, 128 RAM, GFORCE2MX64MB, ISLO TO CELKOM DOBRE, ALE AK CHCES INTERNET, ANTIVIR, FIREVALL BUDE TO DOST POMALE, ALE FUNKCNE.HRY POJDU LEN STARSIE 3D, ALEBO 2D(GRAFIKA!). AK TAM DAS TLACIAREN NIECO AKO 3-KOMBINACIU HP 1315 BUDE TO MAT DLHY START. CIZE AK TO CHCES NA KANC. PRACU MOZE BYT, AK TO CHCES AJ NA HRANIE RADSEJ NIE.
QW11
Junior

Odeslat příspěvekod Higgi 14. 6. 2005 16:06

AndrewJ píše:XP na celeronu 400MHz? 192 RAM, Voodoo 3? Má to cenu??/quote]
Já jsem je nahodil na notebooku - Pentium II-M 366MHz, 128MB RAM. šlo to,ale ten náběh...fůj :!:. Tak jsem tam dal 98 :D. Co využít WindowBlinds, či jak se to jmenuje? Dovede to změnit jakýkoli WIN k nepoznání. Ale sežere to docela dost sys.prostředků. Ale možná jsou lepší W98+WindowBlinds, než WINXP. Pokud je někdo přes tento program guru,jistě poradí. Co se mě týče,nedal bych si to tam.
Higgi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 14. 6. 2005 16:11

W98 silno neodporucam. Na starsom nb (k6-2 533, 192MB ram, trident "3d" 8MB agp) ide w2k podstatne lepsie vo vsetkom ako w98. Takze radsej skusit w2k+blinds ako w98.
Co sa tyka pamate, tak w2k sice zerie trocha viac ram oprotiw98, ale na rozdiel od w98 ma lepsi spravu pamate, takze na w98 ti za chvilu skoci mem usage na cislo vacsie ako vo w2k.. hlavne ak ide o kancelarsku pracu.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 14. 6. 2005 16:41

adams píše:No jo, ale vemte to logicky.. Když povypínáte grafické fíčurky, co vám zbude? zb]Windows 2000[/b] se zprasenou nabídkou start a nepoužitelnými ovládacími panely.
e/quote]


Ja naopak tvrdim, ze jedna z dobrych vlastnosti WinXP je to, ze kdyz se povypinaji "graficke ficury" a systemu se trochu domluvi msconfigem a TweakUI (popripade, pro tvrdaky, regeditem :-) ), tak jsou skoro stejne jako Win2K. Z "omalovanek" bych se po delsim pouzivani asi osypal :-)

BTW: Pokud se na tom nebudou hrat hry, doporucil bych to Voodoo dat pryc a misto nej neco mene monstrozniho.
Lemur
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 14. 6. 2005 16:51

Ale pokud vypnes "omalovanky" a nechas jen klasicky vzhled win aby to jelo rychleji tak se to te holce nebude uz tak libit :D

Spis bych vyzkousel naky program pro vypleseni vzhledu do 98, mel jeden ve win 2000 ale uz nevim jak sejmenoval
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků