Restart při načítání Windows

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kachna 21. 10. 2011 11:08

Hezký den všichni počítačoví rádci ..

rád bych se s vámi podělil o problém s mým notebookem a poprosil o nějkou radu

...........................................................

Musel jsem dát do servisu svůj postarší notebook, jelikož mi přestal dobíjet, závada byla v konektoru v notebooku, ten byl v pořádku vyměněn. Když jsem si pro opravený notebook šel do obchodu bylo mi řečeno, že ho budu muset přeinstalovat, že se to prý stalo asi častým vypínám a zapínám při opravě nebo co, nevím přesně ...

no prostě ... Počítač zapnu, všechno co tam má nabíhat, nabíhá v pořádku, poté se na půl sekundy objeví jakási modrá obrazovka s krátkým textem, poté se načítá windows, jenže po zhruba 5ti sekundách se počítač restartuje a takhle to jde stále a stále dokola ..

Potřeboval bych prosím pomoct jak etnto problém vyřešit, mám totiž v notebooku hodně důležitých dat o která bych nechtěl přijít přeinstalováním Windows .. šlo by to nějak opravit? děkuji ..
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 10. 2011 11:15

jelikož jsi nám nedal žádnou relevantní informaci, tak ti nelze nijak konkrétně poradit...

postup řešení od nejrychlejšího k nejpracnějšímu:
- vytáhni z notebooku disk a připoj ho k jakýmukoliv jinýmu počítači, kde si ta životně důležitá data překopíruješ
- zkus systém spustit v nouzovým režimu
- klávesou F8 vyvolej advanced boot menu a zakaž restart při fatálním selhání systému (získanou hlášku nám poskytni)

dávat do servisu životně důležitá data a neudělat si předtím jejich zálohu, si zaslouží kompletní a definitivní ztrátu...jen tak, preventivně, aby ses poučil...

protože servisu jsou tvoje data u řiti, nakonec buď rád, že systém neuvedli do funkčního stavu, jelikož to je standardním postupem a už bys nějaká data nemusel řešit, žádná by totiž nebyla...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachna 21. 10. 2011 12:29

tak jsem mačkal f8, spouštěl stav nouze ale stále nic ... zkusil jsem kliknout na něco jako: Poslední známá funkční konfigurace, nebo něco takového ... Poté se mi spustila Kontrola disku C:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

a poté mi naběhla obrazovka jako když chci instalovat Windows:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

tak doufám, že když tam vložím to CD, že se to spraví a data mi nezmiznou .. ?...

jinak, taky bych to do servisu nedával bez zálohy dat, jenže když mi odešlo nabíjení a baterie mi vydrží 3 minuty bez napájení .. moc jsem toho zvládnout nemohl ..
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 10. 2011 12:47

Četl jsi vůbec, co Ti psal odborník?
kernel_panic [passed] píše: vytáhni z notebooku disk a připoj ho k jakýmukoliv jinýmu počítači, kde si ta životně důležitá data překopíruješ

To jsi měl udělat jako první akci před předáním NB do servisu!
Když už nezálohuješ dokumenty průběžně! :-(
Lze jedině plně souhlasit:
kernel_panic [passed] píše:dávat do servisu životně důležitá data a neudělat si předtím jejich zálohu, si zaslouží kompletní a definitivní ztrátu...
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 10. 2011 12:51

ona ta nemohoucnost něco dělat pak jen vychází z faktu, jak moc jsou pro tebe ta data důležitá...

nemůžeš přece čekat, že se ti ze servisu vrátí nějaká data...

co kdyby vyměnili disk?

proč prostě ten disk nevytáhneš, nepřipojíš k jinýmu počítači a ta nesmírně důležitá data si nestáhneš?

místo toho děláš všechno možný a strachuješ se, zda o data nepřijdeš...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachna 21. 10. 2011 15:53

tak jsem dal na vás a udělal jsem jak jste řekli ... data jsou zachráněna a PC taky ... všem moc děkuju ..

můžete to tu smazat
kachna
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků