WinXP - nejde nabootovat "nikam"

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Am!go 23. 6. 2011 19:04

Ahoj,
dostal jsem se k pocitaci s Xpckama, kde po mne chteli nainstalovat avg. Po stazeni a spusteni instalatoru, byl vyzadovan restart. Dal jsem restartovat a od ty doby nelze spustit windows. Tak jsem rucne vypnul pc (dlouho drzet vypinaci tlacitko) a nabehlo to menu s "System nouze", "posledni znama konfigurace", "normalne" apod. Ale ani jedna moznost nejde. Treba system nouze jakoby nabiha (dole je "vypis" co to dela), ale po chvili se vypne monitor, jakoby se vypnul pc. (je to stary CRT, tak je slyset to typicky zapraskani). Ostatni moznosti to same, jen se "vypne" rychleji. On se pc asi nevypne (sviti dole dioda), ale jediny co vyvola nejakou akci je zase rucni vypnuti.

Nesetkal se s tim nekdo? Uz pocitam, jak se s tim zejtra zabavim a budu zalohovat/reinstalovat, ale treba nekdo znate vic user-friendly reseni :)
Am!go
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 6. 2011 08:36

Nenapsal jsi verzi OS ani AVG. Předpokládám správně 32-bit + plnou a legální licenci AVG, ne nějaká free/demo/cracknutá verze?
To může a nemusí souviset s instalací AVG.
Nepochlubil ses, zda jsi před instalací AVG odinstaloval všechny rezidentní bezpečnostní nástroje.
A/ ANO:
pravděpodobně chyba hw.
Co s tím?
Prověř stav HDD a RAM standardními testy.

B/ NE:
fatální chyba! Dostal jsi OS do kolizního stavu.
Co s tím?
Je vytvořena záloha OS, např. pomocí ntbackup?
ANO:
boot do konzole cmd
ntbackup
Restore
NE:
Fatální chyba admina!
Nouzové řešení (nepříliš korektní):
1) Nabootuj tento PC ze záchranného CD/DVD/USB/...
2) Smaž inst. složku AVG
To by mohlo stačit k bootu OS v nouzovém režimu. Dále postupuj jen pokud pracuješ bez problémů s registrem:
3) Regedit
4) Připoj registr původního OS
5) Zálohuj a pak smaž:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\AVG
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\avg...
(více výskytů)
Poté by měl naběhnout OS přímo do full GUI s několika chybovými hláškami.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků