XP aktivece

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ETNyx 15. 9. 2008 16:30

Zdravim,

Známému v jedné firmě sekretářska ukopla dviřka od mechaniky, tak mi volal, ze to okamzite potrebuje vymenit jinak prosvihne nejaky obchod bo co, tak ze mu ji jen prej vymenim, no prijel sem tam, tak mu řiakm ze budu nejspis potrebovat aktivacni klic, jo vpoho najdu je, zatim to vymen, mechaniku sem vymenil nastartoval system a chtelo to po me aktivaci, jenze borec prisel ze mu ta prokleta nalepka od XPcek chybi, nevite co s tim mam delat? Jestli mi nejak MS dokaze pomoct nebo tak nejak?
ETNyx
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 9. 2008 16:39

Věta je myšlenka vyjádřená písemně. Na tak dlouhý text je jedna věta (= jedna myšlenka) pozoruhodně málo. Zkus text více členit do vět, třeba to bude srozumitelnější.
Jak jsem to pochopil já, tak sekretářka uklopla jakási dvířka od blíže nespecifikované mechaniky. Domýšlím se, že jsou to dvířka od CD/DVD mechaniky. Pokud ano, tak:
a) činnosti počítače, krom čtení CD/DVD, eventuálně vypalování, to nevadí
b) a i kdyby jsi musel mechaniku vyměňovat, tak aktivační klíč nepotřebuješ.
Suma sumárum: Buď si z nás děláš srandu, nebo tomu ani trochu nerozumíš a pak běž od toho.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dnv 15. 9. 2008 16:43

1.čo má spoločné výmena mechaniky s licenciou a aktiváciou windows ?
2.Microsoft Ti pomôže,pokial sa jedná o retail verziu windows,pokial je to oem,jediný,kto Ti môže legálne pomôcť je predajca pc zostavy a oem verzie windows,alebo držitel System builder licencie
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ETNyx 15. 9. 2008 16:51

1.čo má spoločné výmena mechaniky s licenciou a aktiváciou windows ?
2.Microsoft Ti pomôže,pokial sa jedná o retail verziu windows,pokial je to oem,jediný,kto Ti môže legálne pomôcť je predajca pc zostavy a oem verzie windows,alebo držitel System builder licencie


Je to OEM verze diky za info.
Věta je myšlenka vyjádřená písemně. Na tak dlouhý text je jedna věta (= jedna myšlenka) pozoruhodně málo. Zkus text více členit do vět, třeba to bude srozumitelnější.
Jak jsem to pochopil já, tak sekretářka uklopla jakási dvířka od blíže nespecifikované mechaniky. Domýšlím se, že jsou to dvířka od CD/DVD mechaniky. Pokud ano, tak:
a) činnosti počítače, krom čtení CD/DVD, eventuálně vypalování, to nevadí
b) a i kdyby jsi musel mechaniku vyměňovat, tak aktivační klíč nepotřebuješ.
Suma sumárum: Buď si z nás děláš srandu, nebo tomu ani trochu nerozumíš a pak běž od toho.


Dvirka u mechaniky => mechanizmus ktery se vysunuje a zasunuje a kam davas medium, tak to je uplne pryc (na cucky, rosekany, proste nepouzitelny). Pokud vim tak podle OEM licence je mozny jakkoliv upgradovat sestavu (krome zakladni desky), takze kdyz jsem vymenil mechaniky, tak pri bootovani XP po me system chce aktivaci (reaktivaci tedka si zcela nejsem jistej) do 3 dni, a v soucasny dobe nemam k dispozici aktivacni klic. Uz nevim jak bych to lepe vyjadril :( A jde mi o to co jestli s tim jde neco delat :)
ETNyx
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 9. 2008 17:25

JAKÉ médium? Disketu? Kazetu s páskou? (všimni si, že je skutečně několik možností a já se, stejně jako ty, vyhýbám zkratce CD nebo DVD).
Pokud vím, tak OEM licence je vázána na základní desku. Mechaniku DVD či HDD můžeš kladně vyměnit.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ETNyx 15. 9. 2008 17:28

no jde o DVD mechaniku ale jak rikas melo by to byt jedno o jakou mechaniku jde, uz sem to jednou v ty firme delal a vpoho, jenze tedka to po me chce aktivaci (reaktivaci) a ja nemam k dispozici klic (proste ho ztratili) tak jestli je nejaka jina moznost nezli nakup noveho OS?
ETNyx
Junior

Odeslat příspěvekod -vasek- 15. 9. 2008 17:29

Co je to za blbost? Jak může systém chtít po výměně mechaniky zadat licenční klíč? Může chtít maximálně updatovat ovladače ne?
-vasek-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ETNyx 15. 9. 2008 17:36

No doslovne si nepamatuju co tam bylo napsany, ale asi neco v tomto smyslu:
od posledni aktivece doslo ke zmene konfigurace systemu je nutno udelat aktivaci do 3 dnu.
Bohuzel nemam pocitac momentalne u sebe takze to zneni neni presny, samotnyho me to zarazi :( napdalo me tam vlozit tu mechaniku zpatky, ktera tam byla zpet, prooze ho potrebuju funkcni :)
ETNyx
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 9. 2008 19:09

Nevím, proč se do něj obouváte. Stačí, že už byla předtím vyměněna síťovka a buď grafika nebo disk. Pak překonal počet bodů a musí znovu aktivovat. Aktivační číslo dostane na MS na základě ID. Pro vygenerování nového ID potřebuje licenční číslo, které je na bedně počítače.
Jak získat licenční číslo z nainstalovaných Win XP je tu mnohokrát.
Pokud není schopen dodržet tento postup, musí vrátit některou věc z původní sestavy.

Znám tady juniora, který píše mnohem delší věty, nepoužívá interpunkci a taky to vydržím.
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudib 16. 9. 2008 20:19

Mam podobny problem. V praci sme kupili pred rokom 3PC. S nimi sme kupovali XP Home OEM. Na 2 PC nainstalovany v poriadku na tretom to niekto zmrvil/samozrejme nikto nevie kto to instaloval/. Chcel by som znova nainstalovat system a neviem ako. Na bedne nie je ziadny stitok s aktivacnym kodom. Niektore PC v praci ten stitok maju. To musim volat na Microsoft aby som sa pohol dalej. Alebo staci ist za predajcom PC?
A este jednu otazku - neviem ci to spravne chapem. Ak je na PC predinstalovany system tak kde je ulozeny instalacny subor? Alebo staci hocijake ine boot cd a mat aktivacny kluc/serial number?
Dakujem :hm
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 17. 9. 2008 02:06

pokial sa prevádza aktivácia/reaktivácia,žiaden "aktivačný klúč" nieje treba vedieť dopredu.Pokial sa prevádza reaktivácia online,všetko sa udeje automaticky bez zásahu užívatela.Pokial sa prevádza telefonicky,je treba nadiktovať digitálny hash inštalácie,ktorý sa zobrazí po kliknutí na aktivovať telefonicky.
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wojta 17. 9. 2008 06:51

No já jsem vyměňoval minulý týden mechaniku a taky na mě vyblikla aktivace, sice ve Vistách, ale pokud se dobře pamatuji, tak je to podobné. Stačí připojení k internetu a je to. Pár kliknutí a je to aktivované.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 9. 2008 07:18

A este jednu otazku - neviem ci to spravne chapem. Ak je na PC predinstalovany system tak kde je ulozeny instalacny subor? Alebo staci hocijake ine boot cd a mat aktivacny kluc/serial number?

B je správně. Samozřejmě musí souhlasit verze - oem nebo krabice, home nebo profi.
Číslo i aktivační soubor můžeš vytáhnout ze stávající instalace, je to tu mnohokrát.
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobrnautus 17. 9. 2008 09:06

Registrační klíč z Windows jde poměrně jednoduše vybagrovat, pokud se podíváte na www.nirsoft.net, tak tam je ke stažení utilita Produkey, která zobrazí id a sériová čísla pro windows, office, visual studio atd. Potom bych odporučoval zavolat na aktivační linku microsoftu, situaci jim vysvětlit a mělo by být vymalováno.
Bobrnautus
Junior

Odeslat příspěvekod rudib 17. 9. 2008 13:02

Dakujem za odpovede ;-)
rudib
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků