Doporučte mi ideální RSS čtečku

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Larssen 14. 4. 2005 07:57

Hledám ji už dlouho a nakonec jsem zakotvil u SharpReaderu. Není ideální a mám k němu různé výhrady, všechno ostatní jsem ale po pár dnech smazal.

Teď jsem nainstaloval Abilon, protože je v diskusi pod článkem na Živě hodně lidí chválilo. Ale program mi už několikrát spadl a hlavně "žere" neúměrně mnoho paměti:

Abilon: 18-30 MB neustále
SharpReader: 30 MB když je otevřený, na pozadí 2 MB

O paměť ale zase tolik nejde, víc mi vadí padání a také mám pocit, že mi Abilon neukázal úplně všechny příspěvky.

Co mám vyzkoušet dál? Po čtečte v každém případě požaduji:

- klávesovou zkratku na skrytí do stavového pruhu (třeba i Alt-F4, pokud se tím program úplně nezavře)
- ještě lépe možnost vyvolání klávesovou zkratkou
- a vůbec ovládání co nejvíc klávesovými zkratkami
- individuální nastavení jednotlivých kanálů (doba aktualizace a možnost u vybraných vypnout upozornění bublinou)
- jednoduchost (kvůli tomu jsem jsem zavrhl starší RSS Point - novější jsem ještě nezkusil)

Doporučili byste mi nějakou RSS čtečku?
Larssen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Takeru 14. 4. 2005 08:11

Imho nejlepší čtečky jsou takový co jsou neustále naočích, takže doporučuju čtečku integrovanou v Maxthonovi nebo ve Firefoxovi. Špatná není ani čtečka v Desktop Sidebaru, ale ta v dřívějších verzích odmítala načítat rss 2.0. Možná bys taky mohl zkusit jestli by ti vyhovovala "mailová" rss čtečka v Thunderbirdu nebo v Opeře.
Get it, or get hit!
Takeru
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salko 14. 4. 2005 09:15

Ja pouzivam Operu a vyhovuje mi.
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod map 14. 4. 2005 09:20

Zkoušel jsem snad všechny freeware čtečky, které jsou k dispozici. Komerční mě celkem nezajímají, nemám zájem platit za RSS čtečku.

Nejzajímavější byl asi Feed Reader, bohužel obsahoval příliš mnoho chyb. Nakonec jsem skončil u programu RSSOwl a jsem s ním spokojen.
Naposledy upravil map dne 15. 4. 2005 16:28, celkově upraveno 1
map
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 14. 4. 2005 09:52

používám rss v thunderbirdu a nic moc... hlavně na weby kde se často něco děje (živě), tak je to těžkopádný, protože živit neustále spuštěný thunderbird je opruz. zkoušel jsem různé čtečky, ale taky si nemůžu vybrat. nevíte někdo o něčem malém, ale zároveň použitelném? RssPiont nebo Feedreader či Feeddemon jsou hlavně na efekt.
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adamek.jan 15. 4. 2005 16:17

Jiz pul roku pouzivam plnou verzi programu FeedDemon a jsem s nim maximalne spokojeny!
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod one_half(smazano) 18. 4. 2005 12:30

Používám RSS Popper, rozšíření pro Outlook 2000 a vyšší. Doručuje položky z odebíraných RSS ve formátu diskuzních příspěvků MS Mail /MS Exchange. To v nich umožňuje samozřejmě hledat a třídít je jako jakékoliv jiné zprávy v Outlooku.

Paměť to skoro žádnou nežere a je to zadarmo.

http://rsspopper.blogspot.com/2004/10/home.html
press any key to continue
one_half(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod root 18. 4. 2005 12:58

Opera !
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 18. 4. 2005 19:42

Nejpropracovanější, s mnoha funkcemi, nepadající a s integrovanou češtinou (stačí jí v nastavení zapnout) je Feed Demon.

http://www.bradsoft.com/
Naposledy upravil X__ dne 5. 6. 2006 16:46, celkově upraveno 2
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave.6 18. 4. 2005 22:43

nej je opera maximalni spokojenost... (ale asi to nebude na více kanálů - pak to bude nepřehledný)
Sony Ericsson W810i + 4 gb karta Memory Stick PRO Duo
Dave.6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nupix 21. 4. 2005 19:08

Taky používám integrovanou čtečku RSS v Opeře, protože ji mám pořád zapnutou a nemusím si ubírat už tak málo výkonu počítače dalším programem.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Earthworm 22. 4. 2005 12:28

Já používám na Živě.cz plugin tuším že RSSNews nebo tak nějak do Mirandy.
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TTibor(smazano) 11. 5. 2005 10:38

Earthworm píše:Já používám na Živě.cz plugin tuším že RSSNews nebo tak nějak do Mirandy.o/quote]

Tak isto aj ja naviac doplneny o Popup plugin, ktory mi vyhadzuje upozornenia na nove clanky ktore dojdu cez RSS.
TTibor(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod squelch 11. 5. 2005 11:22

U mna na plnej ciare vyhrava Opera. Aj ako browser, aj ako RSS klient.
squelch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 11. 5. 2005 13:35

Osobne pouzivam thunderbird aj ako RSS klient aj ako mail klient. Mam v nom 3 RSS kanaly a 3 mailove konta, mam ho stale pusteneho (stahovanie cerstvych rss/mailov kazdych 5 min) a zere mi necelych 10MB v pamati..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků