Nejlepší programy na návrh bydlení pro neprofesionály

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz


Odeslat příspěvekod Farway 12. 4. 2012 16:09

Myslím si, že jich je mnoho. Já doporučuji Solidworks 3D + Photoview 360.
Výhoda tohoto programu, že pracujete s reálnými rozměry, tak přesně víte, jak co kam zapadne.
Posílám, nějaké ukázky, které jsem dělal
http://truhlarstvi-koutnak.cz/grups/3D/index.php
Farway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skawagon 12. 4. 2012 16:22

Výborná aplikace je najmou si na to odborníka. Architekta například. Dostanete skicy, vizualizace i výkresy.

Ale jelikož Vám to určitě půjde líp, než nějakému ňoumovi tak:

V podstatě nejlepší pro laika je Sketchup. Jsou-li pak třeba přesné výkresy (a ty často jsou) nemusíte hned krást Autocad, stačí vyzkoušet DraftSight - je zdarma a stojí za ním Dassault Systems (ano, to jsou kucí co dělaj Catiu) Umí 2D DWG (věřte mi, že 3D dwg je pro sebemrskače...) a je k dispozici i pro jabka s tučňákama, což je fain.

My umpalumpové architektury pak používáme svoje ArchiCady, Revity, Cinemy, Rhina a 3D Studia - samozřejmě ve "studentských" verzích.
skawagon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 12. 4. 2012 16:45

Mně se nejlépe pracovalo s http://www.FloorPad.eu/ jde to v něm vážně jednoduše a rychle, ale nečekejte nějaké super pokročilé funkce.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 4. 2012 19:45

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 12. 4. 2012 19:46

skawagon píše:Výborná aplikace je najmou si na to odborníka. Architekta například. Dostanete skicy, vizualizace i výkresy.

Ale jelikož Vám to určitě půjde líp, než nějakému ňoumovi tak:

V podstatě nejlepší pro laika je Sketchup. Jsou-li pak třeba přesné výkresy (a ty často jsou) nemusíte hned krást Autocad, stačí vyzkoušet DraftSight - je zdarma a stojí za ním Dassault Systems (ano, to jsou kucí co dělaj Catiu) Umí 2D DWG (věřte mi, že 3D dwg je pro sebemrskače...) a je k dispozici i pro jabka s tučňákama, což je fain.

My umpalumpové architektury pak používáme svoje ArchiCady, Revity, Cinemy, Rhina a 3D Studia - samozřejmě ve "studentských" verzích.


Nedá se než souhlasit :D Jen bych dodal, že hezoučká je i Sweet Home 3D, má jakýsi pokus o radiozitu a to se cenní. Jinak zdravím kolegu umpalumpu.
SONY VAIO Fit15A Multi-flip, i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" 2880×1620 touchscreen, Windows 8 64bit -> CAD aplikace, 3D modeling, grafika.
Phone SONY XPERIA T. ß
-Bambulka-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jxjl 12. 4. 2012 20:26

Rozhodně bych se přikláněl ke sweet home. Sice jednoduchá jednoúčelovka, ale lezou z toho docela použitelný výstupy.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod BlackRider 13. 4. 2012 13:57

BlackRider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 13. 4. 2012 14:03

Arst píše:Pokud to nemusí být uplně přesné, tak hra the sims (1,2,3) s datadiskama má hodně věcí. Udělá pro představu svoje a má jednodušší ovládání. -Vím že to není na program k tomu určený ale jako návrh jak rozestavět nabytek, předělat byt vyhovující :)


Jj, pro android je nově i free verze.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mungo 14. 4. 2012 13:06

Autodesk Home Styler - free webová aplikace. Je vyžadována registrace.
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libor Štolc 4. 5. 2012 21:13

Rád bych vstoupil do diskuze upozorněním na program, který je u nás ještě neznámý. Jedná se o program pCon.planner 6.4 firmy EasternGraphics GmbH. Další informace najdete na http://pcon-planner.com/cs/home.html a na http://www.archcad.cz/interiery.htm
Program je česky a je zadarmo. Přitom se jedná o program pro skutečně profesionální návrhy. Součástí programu je i online knihovna zařizovacích prvků a materiálů.
Libor Štolc
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků