Jaky vybrat authenticator pro 2FA

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zazan 7. 5. 2021 23:45

Jaky vybrat authenticator pro 2FA

Dobry den,
rad bych se zeptal jaky vybrat authenticator pro 2FA.
Vim ze hlavni jsou od googlu a microsoftu a lastpass - u nej nevim jak je "bezpecny" kdo za nim stoji a tak.

Jde me prevazne o prihlasovani z stolniho pc na paypal a gmail z windows 7, ale asi prejdu na win 10.

1 - Goole authenticator ale neni pro windows a pokud ho budu mit na telefonu, tak co nastane pri prihlasovani na stolnim pc? - kde ho mit nemuzu.
2 - a naopak pokud bych mel windows authenticator na stolnim pc, tak ho musim mit i na telefonu?

Zkratka co byste me poradili pro prihlasovani pro paypal a gmail z stolniho pc i telefonu s androidem.

Vsem moc dekuji.
Zazan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 5. 2021 02:25

A z jakého důvodu ti nestačí 2FA skrze SMS na tebou určené číslo, které na paypalu funguje dobře?

Pokud řešíš bezpečnost, tak se v první řadě zbav W7.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zazan 8. 5. 2021 13:14

Psal jsem, ze nejspis prejdu na win10 - jsem rozhodnut prejit. ok - beru.
Paypal zatim ma sms - ano ok.
Ale neresi to gmail a tak.
ale dik za nazor.
Zazan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 5. 2021 14:20

To tomu mám rozumět tak, že požaduješ jednotnou 2FA (ideálně asi v podobě aplikace na android?) pro gmail, paypal a kdo ví co všechno dalšího? Tak to tě zklamu; nehrozí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 8. 5. 2021 16:32

Jestli chodí SMS pro 2FA na PayPal, kde je problém, aby chodila SMS pro přihlášení na Gmail? Zapni 2FA i u Gmailu a nemusíš zatím nic řešit.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zazan 8. 5. 2021 17:53

Zkratka jsem se chtel o tom neco priucit, jelikoz po precteni na webech z toho nejsem moc moudry.
Ptal jsem se slusne, tak jen doufam, ze se nezvrhne v "diskuzi" jako to byva na zive.cz v poradne.
Diky.

Jak to delaji lide s vicero sluzbami a tak?
Samozdrejme ze nabizeji 2FA i treba jako sms ale pokud by to clovek chtel pro autentikator, ktery ta sluzba podporuje - tak jak?

Takze pokud by clovek chtel pouzit autentikator jako 2FA pro vsechny sluzby (gmail, paypal, netflix, ebuy a dalsi) co to nabizej , tak musi pouzit vicero autentikatoru podle toho jaka sluba podporuje jaky autentikator?
A jeste resit ze ne vsechy jsou i pro windows.
Zazan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 8. 5. 2021 18:14

Stáhneš nějaký authenticator (od MS, Google, Authy, PingID, Yubico, umí to i lepší pass manažery jako Bitwarden Premium atd.) a do toho naleješ přes QR nebo manuálně službu, pro kterou potom budeš mít vygenerovaný klíč.

Ta aplikace (authenticator) je jednotná pro všechny služby. Instaluje se na chytrý telefon. Na počítač to neinstaluješ už z principu, že se jedná o dvou-faktorové ověření. Proto trochu nechápu, proč sem taháš ten OS..

Dobře hodnocený je MS Authenticator. Nainstaluj na svůj telefon a můžeš vesele pozapínat v rámci jednotlivých služeb přihlašování formou OTP.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zazan 9. 5. 2021 11:45

Dekuji moc za odpoved.

Castecne jiz chapu.
Jeste tri otazky a dam pokoj.


1
Jen jak rozumet tomu to - Na počítač to neinstaluješ už z principu, že se jedná o dvou-faktorové ověření.



2
Vim, ze na gmailu mohu pc dat do vyjimek. Proc teda nemohu dat do vyjimek i telefon a pak by byl autentikator vlastne zbytecny.
Jen pro nova zarizeni - tam to chapu, ale podle vseho to bude chtit na telefonu vzdy.


3
Realne jak by to bylo na paypalu?
Budu mit autentikator na telefonu a bude to chtit overeni - ok chapu. Ale co se stane pri prihlaseni na pc? Tam to nebude chtit overeni? Kdyby nekdo znal heslo tak me bude autentikator knicemu ne?
Zazan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 9. 5. 2021 12:12

Dle položených dotazů bych si ještě jednou pročetl nějaký odborný článek, který vysvětluje princip dvou faktoru / double step autentizace, např:
https://duo.com/blog/two-factor-authent ... the-basics
:-)

Stručně k tvým dotazům:
1) Znovu si projeď něco o 2FA.
2) Ano, do svého PC se přihlásíš jednou (chápu, že tam jdeš přes prohlížeč??) a on si to bude pamatovat, dokud nesmažeš cookies.
3) Já nechápu co vlastně nechápeš ty. Přihlásíš se klasicky login a heslo, potom to po tobě bude chtít buď SMS kód nebo číslíčka z Auth aplikace. Takže i kdyby někdo znal tvoje loginy, tak by se tam nepřihlásil, protože by asi neměl tvůj telefon (lehký náznak odpovědi na bod 1).

Prostě si to znova pročti, nemyslím to zle, ale z těch dotazů vyplývá, že by to chtělo ještě trošku nastudovat.


Já mám na Google account i PayPal 2FA. Přihlašuji se buď Auth aplikací nebo SMS kódem. Pak mám ještě Yubikey klíč, ale s tím teď nechci zatěžovat - na to právě přijdeš, až si o tom něco trošku víc pročteš :-)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zazan 11. 5. 2021 12:04

Diky moc.
Zazan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků