SUSE 10 -Vyber TV karty

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod metla23 11. 12. 2005 11:25

Moj.. milašek..COLOR ORAVAN 4333 A sa po 20 ročnej intenzivnej praci odobral na zaslužily odpočinok.Volba je jasna TV karta,lenže ktora bude v SUSE 10 korektne fungovať? Za rady vopred dik.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benes.m 11. 12. 2005 12:21

No, kdyby jsi byl nějakou špatnou náhodou v dosahu DVB-T vysílání, pak jedině Technisat Airstar2. S tou jsem dokonale spokojen. Předtím jsem měl analogovou 3Demon s tunerem Philips a čipem bt878. Chodilo to taky docela slušně, ale myslím si, že dnes budou na trhu lepší. Myslím si, že se stačí podívat na konfigurák jádra - v4l, tam jsou uvedeny podporované čipy.
I'm not in the condition to fuck. Sehr gut! Sieg Heil!
benes.m
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod diablik 11. 12. 2005 12:40

mno s dvb-t ti neporadim, ale klasiku co mam ja v PC a ide v podstate plug&play je Leadtek Winfast 2000XP. za par supov je to uplne v pohode...
diablik
Junior

Odeslat příspěvekod Merlin 11. 12. 2005 13:37

Mam rad externe riesenia od Pinnacle. Sam pouzivam k plnej spokojnosti Pinnacle PCTV DeLuxe USB a bez problemov to bezi pod Win aj Linuxom.
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 11. 12. 2005 13:52

benes.m píše:No, kdyby jsi byl nějakou špatnou náhodou v dosahu DVB-T vysílání, pak jedině Technisat Airstar2. S tou jsem dokonale spokojen. Předtím jsem měl analogovou 3Demon s tunerem Philips a čipem bt878. Chodilo to taky docela slušně, ale myslím si, že dnes budou na trhu lepší. Myslím si, že se stačí podívat na konfigurák jádra - v4l, tam jsou uvedeny podporované čipy.v/quote]


DVB-T v dosahu mam,ale len 4 programy .Dik za typ
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 11. 12. 2005 13:55

diablik píše:mno s dvb-t ti neporadim, ale klasiku co mam ja v PC a ide v podstate plug&play je Leadtek Winfast 2000XP. za par supov je to uplne v pohode...


Tych je viac typov porozmyšlam aj o LEADTEK.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 11. 12. 2005 13:58

Merlin píše:Mam rad externe riesenia od Pinnacle. Sam pouzivam k plnej spokojnosti Pinnacle PCTV DeLuxe USB a bez problemov to bezi pod Win aj Linuxom.


Pinnacle som mal ,na nFORCE2 my nechcel nahravať na disk .Na nFORCE 4
neviem nemam vyskušane
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benes.m 11. 12. 2005 14:23

No tak do toho DVB-T běž. Je to mnohem čistší řešení, podpora v Linuxovém jádře je o dost lepší než ve Windows (Alespoň to platí pro ten Technisat). Přehrávat se to dá buď v Mplayeru nebo v Kaffeine (používám to druhé), zcela snadné nahrávání, nahrané video je rovnou ve formátu MPEG2, tím pádem se to snadno edituje a dále převádí. A kvalita obrazu je teoreticky o dost lepší, problém je v tom, že ty k**** občas vysílají zajímavé filmy s nižším bitrate.
I'm not in the condition to fuck. Sehr gut! Sieg Heil!
benes.m
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 11. 12. 2005 14:32

benes.m píše:No tak do toho DVB-T běž. Je to mnohem čistší řešení, podpora v Linuxovém jádře je o dost lepší než ve Windows (Alespoň to platí pro ten Technisat). Přehrávat se to dá buď v Mplayeru nebo v Kaffeine (používám to druhé), zcela snadné nahrávání, nahrané video je rovnou ve formátu MPEG2, tím pádem se to snadno edituje a dále převádí. A kvalita obrazu je teoreticky o dost lepší, problém je v tom, že ty k**** občas vysílají zajímavé filmy s nižším bitrate.v/quote]


Dik to si ma potešil ,pozriem cennik a uvidime
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benes.m 11. 12. 2005 15:04

Já jí koupil tady,
http://www.antenex.cz/pozemni.php
stála cca 2000 Kč, je k tomu i dálkové ovládání, které jde bez problémů rozjet pod LIRC, používám v KDE IRKick na ovládání Kaffeinu přes DCOP, ale je možný i cokoliv jinýho. Stran okenního softu je dobrou volbou ProgDVB, ale je potřeba nechat ten původní na disku... (nechápu proč). Nicméně 99% času trávím v Linuxu, takže mi to moc nevadí.
I'm not in the condition to fuck. Sehr gut! Sieg Heil!
benes.m
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 11. 12. 2005 15:20

benes.m píše:Já jí koupil tady,
url]http://www.antenex.cz/pozemni.php[/url]
stála cca 2000 Kč, je k tomu i dálkové ovládání, které jde bez problémů rozjet pod LIRC, používám v KDE IRKick na ovládání Kaffeinu přes DCOP, ale je možný i cokoliv jinýho. Stran okenního softu je dobrou volbou ProgDVB, ale je potřeba nechat ten původní na disku... (nechápu proč). Nicméně 99% času trávím v Linuxu, takže mi to moc nevadí.L/quote]


No u nas to bude asi 3000.-sk takže v pohode.A ešte jedna vec vhodna antena .Kus dratu asi stačiť nebude.Okenny soft ma našťastie netrapy v TUXE travim 100% času. Ešte raz všetkym dakujem za cenne rady
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LubosD 11. 12. 2005 15:57

OT: Je nějaký časový odhad, kdy se dostane DVB-T do Jižních Čech (Budějovicko)?
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benes.m 11. 12. 2005 17:29

Je v podstatě možné použít anténu bez zesilovače, ale vyrábí se i speciální se zesilovačem pro DVB-T. Asi by nebylo dobré použít anténu se zesilovačem pro analogové vysílání. Na Antenexu bych jich mohli mít pár na výběr.
I'm not in the condition to fuck. Sehr gut! Sieg Heil!
benes.m
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků