Picasa pod Wine - otevření fotky

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 1. 2015 14:55

Zdar. Tátovi jsem na PC nainstaloval Elementary OS, naházel programy (Picasa pod Wine, Firefox, Krusader jako náhrada za T. Commandera). Tatík si ale teď stěžuje, že po otevření fotky v Krusaderu se mu sice otevře Picasa, ale neotevře se náhled samotné fotky - hodí mu to tam random složku... Neřešil bych to, ale chce tam jinak zpátky W7 a ty dělaj hroznej bordel s tiskárnou... Což musím taky řešit já... Nevíte někdo, jak přinut picasu po otevření fotky v ní zobrazit detail té fotky?
anonymni

Odeslat příspěvekod mople71 21. 1. 2015 15:47

Misto TC doporucim Midnight Commander. Nemam tuseni, trva na Picasse?

Jinak osobne kdyz ty legalni W7 jsou, tak je BFU davam, precejen jsou tak nejak rozsirenejsi... A kdyz uz si je zaplatili. ;) Problem s tiskarnou urcite nejak jde vyresit, pokud ji neni 8 let.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 1. 2015 17:17

Jop, na Picase trvá. S tím věkem ses tak nějak trefil, OKI B4350. Normálně funguje, ale když já přijdu s Macem si něco vytisknout, vypojím, zapojím k sobě, vypojím a zapojím zpět k němu, instaluje další tiskárnu. S PS ovladačem (máme PCL). Takže zase "Michaléééé, tiskárna nejedééé".
BTW, Windowsy byly nelegalni... :D
anonymni

Odeslat příspěvekod mople71 21. 1. 2015 19:12

No co k tomu dodat...

Kdyz trva na programu od velkeho bratra, ktery podporuje jenom Windows, idealni reseni je KOUPIT Windows... :roll: Nova tiskarna by tky neuskodila. ;)

Cracknute Windows jsou plne cerviku, pokud si nestahnes ciste iso a neaktivujes si je sam*...

Btw. mas to aspon pres PlayOnLinux?


*no teoreticky je aktivovat ani nemusis, ale kdybych napsal vic, urcite bych byl cenzurovan... :-D A v crackovani te podporovat nebudu. ;)
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 1. 2015 19:55

Ne. Promiň, ale kupovat winy pro tátu fakt nebudu. Za 3k fakt ne. Celej život si mě Apple vychovává tak, že za systém se neplatí, takže ani za Winy platit nehodlám.
Nová tiskárna je zbytečná, ta OKIna nám bohatě stačí :)
Přes PlayOnLinux to nemám, mám to normálně přes Wine z eOS repozitáře.
anonymni

Odeslat příspěvekod jamaca 21. 1. 2015 20:21

Používám linux Mint a Picasa tam je ve správci sofwearu, a funguje normálně.
jamaca
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků