XP,Solaris a Kubuntu na jednom disku

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod machr2 30. 11. 2007 01:07

Chtel bych se zeptat, jestli nema nekdo zkusenosti s touhle kombinaci, pripadne jak na to.

Diky,R.
machr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dizz 30. 11. 2007 01:39

jo ja mel Windows XP, GNU/Linux,FreeBSD .. pak jsem zjistil ze 3 os jsou na nic a nechal si jen GNU/Linux (FreeBSD nema uplnou podporu pro muj HW jinak bych mozna nechal ten )

no nejdriv nainstaluj Windows - ty musi byt na prvni partisne, pak treba pokracuj BSD a nakonec Linux. tohle poradi je pro zacatecnika nejjednoduzsi. Protozezavadec Windowsu je uplne nanic (neumoznuje spousteni jinych OS - nebo ne aspon snadno) u BSD jsou ruzne zavadece ale v defaultni konfiguraci to neni uplne ok proto je nejlepsi jako posledni instalovat LInux protoze maji jako defaultni volbu grub (nektere LILO ale to je uz vyjimka) a ten byva mozno snadno nakonfigurovat pri instalaci tak aby s mohl spoustet jakejkoliv OS , takze linux na konec pokud bys posledni instaloval Windows muselbys pak bootovat pomoci livecd a instalovat ten grub coz neni uplne nejjednoduzsi pro zacatecnika, ale jde to.
FUCK ATI
Nekupujte ATI, jejich ovladace stoji za ******

Netasny majitel graficke karty od ATI
dizz
Junior

Odeslat příspěvekod cinan 30. 11. 2007 17:16

dizz: ehm, pytal sa na solaris a nie na bsd
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod dizz 30. 11. 2007 17:22

to jse skoro jedno :) jde oto aby Windows byly nainstalovane na prvni partisne a jako prvni pak solaris/BSD/Linux
FUCK ATI
Nekupujte ATI, jejich ovladace stoji za ******

Netasny majitel graficke karty od ATI
dizz
Junior

Odeslat příspěvekod machr2 30. 11. 2007 17:53

jaksi jsem se zapomnel zminit o jedny komplikaci. Windows totiz zabiraji dve primarni partisny. Jedna pro system(na zacatku disku) a druha jako zalohovaci disk obsahujici navic instalacky windowsu(na konci disku). Instalacky jinak nemam, takze zbavit se toho asi bohuzel neni dobrej napad (jedna se o NB kterej uz takhle prisel)
Solaris navic taky musi byt na primarni partisne, takze jediny mozny reseni asi je:
1. windows
2. solaris
3. (extended)
kubuntu
4.zaloha windows

Co nevim je, jestli to takhle vubec je mozny a taky nevim jak na to :-(
Za jakykoliv pripominku budu rad...
machr2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cinan 30. 11. 2007 19:26

kupit novy disk :D
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 30. 11. 2007 19:30

machr2 píše:jaksi jsem se zapomnel zminit o jedny komplikaci. Windows totiz zabiraji dve primarni partisny. Jedna pro system(na zacatku disku) a druha jako zalohovaci disk obsahujici navic instalacky windowsu(na konci disku). Instalacky jinak nemam, takze zbavit se toho asi bohuzel neni dobrej napad (jedna se o NB kterej uz takhle prisel)
Solaris navic taky musi byt na primarni partisne, takze jediny mozny reseni asi je:
1. windows
2. solaris
3. (extended)
kubuntu
4.zaloha windows

Co nevim je, jestli to takhle vubec je mozny a taky nevim jak na to :-(
Za jakykoliv pripominku budu rad...

Proč by musela být záložní kopie Windows na primární partišně ? Klidně může být v logickém oddílu. Na prvním primárním diskovém oddílu musí být soubory odpovědné za zavedení windows tj. ntldr, ntdetect.com a také boot.ini , v němž je proveden zápis pro spouštění třeba i více kopií Windows.Pokud použiješ jako primární zavaděč třeba Grub, ten pro Windows odkáže na bootloader Windows (boot.ini máš umístěný na prvním primárním diskovém oddílu) a ten se postará o nabídku, v které si zvolíš jakou kopii Windows spustit. A když už chceš mít i kopii Windows na primárním oddílu, co Ti brání. Na disku můžeš mít 4 primární oddíly, kde jeden použiješ jako rozšířený pro logické disky, kterých v tom rozšířeném oddílu můžeš mít na SATA 12, na PATA 60. Takže zcela bez obav můžeš mít : Windows-Solaris-Windows záložní na primárních oddílech a v rozšířeném Kubuntu.
Too old to rock'n'roll, too young to die
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod Smok 30. 11. 2007 20:00

1. Bez problémov je možné na disku mať štyri primárne partície.
Na vytváranie partícii používam Ranish partition manager ( je free).
2. osobne mám na jednom disku raz DOS partíciu, dvakrát s Windows, partíciu s dátami a dva krát linux, na ďalšom disku je datová partícia a tiež partícia pre linux,(linuxové partície, data, a aj swap sú na extended oddiele).
3. Ako zavádzač používam XOSL, linuxy majú GRUB vždy na vlastnej partícii.
4. Pri inštalácii windows, pomocou zavádzača skryjem všetky ostatné partície a windows je potom vždy na disku C:
5. Sú zavádzače, ktoré umožnia viac primárnych partícii, ale nie sú free a vlastne mať štyri primárne partície je postačujúce pre všelijaké pokusy.
6. Pri všetkých pokusoch je dobre mať zálohovanú tabuľku MBR (je na to dosť programov)
7. Obrazy partícii je možné robiť pomocou partimage v linuxe, v najhoršom prípade je možné partície obnovovať s live CD s linuxom, skvelý je na to insert linux http://www.inside-security.de/insert_en.html.
8. Obnova windows nie je vždy potrebná, zvyčajne stačí obnovovať registre. Skvelý program na to je erunt http://www.snapfiles.com/get/erunt.html
Smok
Junior

Odeslat příspěvekod Bubla-Attack 22. 12. 2007 22:54

Doufám,že nebudu moc od věci.Chci se zeptat jestli někdo neví v čem je problém.Instaloval jsem Solaris na prázdnej disk kterej jsem nechal Solarisem naformátovat.Všechno probíhalo dobře.Restartoval a začal nabíhat systém-chtělo to přihlásit uživatele a heslo.Napsal jsem uživatele a když jsem chtěl napsat heslo přestala reagovat klávesnice.Zkoušel jsem přepínat kódování,ale nic-pořád nereagovala.Mohl by mě prosím někdo říct v čem dělám chybu.Jsem začátečník a anglicky taky moc neumím tak je možné že jsem někde jen něco špatně nastavil.Děkuji za jakoukoliv radu.
Bubla-Attack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uberpr0 27. 12. 2007 15:42

hm.. smiem sa spytat co je to za solaris? openSolaris, alebo nieco ako belenix ci nexenta? (niezeby tam bol nejaky rozdiel, zaujima ma to z ciste osobneho hladiska.. chcem si tiez skusit solaris a netusim aky.. belenix mi napr nenabootuje na mojom nb (vid sig) )
Fotim: Oly E-PL1, telefonujem: Xiaomi Mi2 32GB / Nokia Lumia 620, Surfujem: Apple iPad Mini, Hram sa: i5-4570, 8GB RAM, GTX770, 23" DELL U2312HM, pozeram filmy na Samsung LE37C650.
uberpr0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubla-Attack 27. 12. 2007 17:50

Stahoval jsem to z http://www.sun.com/software/solaris/get.jsp Taky jsem chtěl jen vyzkoušet jaký ten Solaris je měl jsem radost že to šlo pěkně nainstalovat žádný problém,ale nakonec jsem zamrzl na tomto problému a nikdo neví proč.
Bubla-Attack
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků