Taktování Centrina

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JT 18. 4. 2005 15:41

Potřeboval bych radu jak přetaktovat centrino 1,6 GHz a jestli se to vůbec vyplatí?? Mám notebook ASUS M6742N s radeonem 9700 a 512 MB paměť (nejedná se o notebook se SONOMOU). Má li někdo zkušenosti, nebo ví jak lze přetaktovat centrino ať mi napíše. Díky

// JakubL - upraven název, pročti si Tipy, jak napsat správný titulek
JT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prcek 20. 4. 2005 20:59

Jen upresnim, ze centrino neni typ procesoru, ale oznaceni skupiny zarizeni (procesor+chipset+wifi). A abych nebyl off-topic, tak si myslim, ze pretaktovavat procesor v notebooku (a jeste k tomu s centrinem), kde je dulezite drzet teplotu a spotrebu nizko, je celkem kontraproduktivni. Podle me to nema smysl.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roztočto! 21. 4. 2005 10:09

http://www.rojakpot.com/default.aspx?lo ... 177&var2=0 , nezkoušel jsem, ale vylezlo mi to jako první odkaz v googlu, napiš jak jsi dopadl, taky by mě to zajímalo
Připravte zavináče, na snídani jsem zpátky!

nyní pod jménem ES0 2,5,05
roztočto!
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roztočto! 24. 4. 2005 17:52

tak co, šlo to? já to vyzkoušet nemůžu, mám chipset od ATI
Připravte zavináče, na snídani jsem zpátky!

nyní pod jménem ES0 2,5,05
roztočto!
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom-cz 24. 4. 2005 18:54

jak psal prcek, myslím že to je zajímavý, taktovat notebooka. pokud bys ho měl pořád připojen k nabíječce tak proč ne. vzroste ti spotřeba a hlavně se bude víc zahřívat, což u notebooku není dobré (špatný odvod tepla).
kdyby se ti to povedlo, myslíš že ti 100Mhz procesoru navíc zvýší podstatně výkon? :roll:
tom-cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zidane 24. 4. 2005 19:08

Tak nevím, buďto jste jeden z těch lidí, co musí opravdu vyzkoušet všechno nebo jste asi dneska dostal "úpal".
Nechápu jaký rozumný důvod můžete mít pro overclocking vašeho pentia m, když při jeho maximalní frekvenci - 1,6 GHz je výkonově srovnatelné se stolním pentiem IV při taktu 2,4 GHz :roll:
Jinak, to že "Centrino" je pack už Vám vysvětlil předchozí člověk...
zidane
Junior

Odeslat příspěvekod roztočto! 24. 4. 2005 19:11

no, je jasné, že to nemá smysl když nebude na nabíječce, a na cestách těžko někdo dělá super zátěžové testy, ale na elektrice, třeba v mém případě mám p-m 1,5GHz a přehrávání HDTV v nejvyšším rozllišení jde ale musím povypínat vše ostatní, je to prostě na doraz, a tady by se nějakých 100MHz hodilo, no a koupit třeba 1,7GHz mohu ale nikdo už nekoupí ten můj 1,5GHz, to je neprodejné, PS: já to sice nataktovat nemůžu, ale až si jednou budu kupovat jiný noťas, tak chci znát možnosti i v tomto směru
Připravte zavináče, na snídani jsem zpátky!

nyní pod jménem ES0 2,5,05
roztočto!
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fisco 8. 8. 2005 10:08

[quote="roztočto!";no, je jasné, že to nemá smysl když nebude na nabíječce, a na cestách těžko někdo dělá super zátěžové testy, ale na elektrice, třeba v mém případě mám p-m 1,5GHz a přehrávání HDTV v nejvyšším rozllišení jde ale musím povypínat vše ostatní, je to prostě na doraz, a tady by se nějakých 100MHz hodilo, no a koupit třeba 1,7GHz mohu ale nikdo už nekoupí ten můj 1,5GHz, to je neprodejné, PS: já to sice nataktovat nemůžu, ale až si jednou budu kupovat jiný noťas, tak chci znát možnosti i v tomto směru
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis obsahující nepovolenou reklamu.
Fisco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny26 7. 1. 2007 20:00

Mam pentium M 760,ktery ma 2 GHz v zakladu..bez problemu takt na 2,26 GHz,coz je v podstate pentium M 780...teplota v klidu vzrostla cca o 3 stupne a pri zatezi je to stejny...u narocnych programu,treba prevod filmu,je zmena celkem znat...i u nekterych her...a spotreba energie je stejna jako u normalnich 2 GHz..
Johny26
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků