Jde přetaktovat procesor i3 2.13 na notebooku?? Jestli jojak

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Glacepower 23. 10. 2010 20:59

Chtel bych si pretaktovat procesor i3 2.13 na notebooku poradte jak ??
Glacepower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 23. 10. 2010 21:04

Jakékoli taktování notebooku je nebezpečné. Proč? Protože na rozdíl od stolního počítače není možné zajistit potřebné chlazení. Při jakémkoli zásahu do taktů navíc přicházíš o záruku. To ti ale je doufám jasné.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Glacepower 23. 10. 2010 21:30

To je mi jasne jen sem se chtel zeptat jestli by to slo ale kdybych nahodou zjistil jake chlazeni mohu pouzit tak bych si to snad mohl přetaktovat ne??Jinak dik za opdoved.
Glacepower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndyF 23. 10. 2010 21:32

Notebook se netaktuje, smir se s tim.
Jestli po tom tolik touzis, klidne to udelej, vykon si nepridas a za par dni se budes ptat, proc se ti notebook sam vypina a proc jede vetrak porad naplno.
AndyF
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2010 00:29

Nejvetsi problem ovsem prijde po roce. To je akorat tak doba, kdy se zacne chlazeni postupne zanaset prachem.

O taktovani notebooku je spousta clanku, treba na PCT byla prakticka ukazka s novym Timelinem X, tusim 3820. Ten obecny postup se da aplikovat i na jine notebooky.

Stahnes a nainstalujes SW, zadas prislusny clockgen, posunes tahla a je pretaktovano. Musim ale dodat, ze ani ja pretaktovani ntb ZASADNE NEDOPORUCUJI.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Glacepower 26. 10. 2010 23:13

Ja si ten procsor nechc pretaktovat jen me zajima jestli by to slo bo ja jsem lama tak sem se chtel zeptat bo kamos se zas vytahoval ze si pretaktoval uplne stejnej procak jak mam ja tak sem se chtel zeptat...
Glacepower
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 10. 2010 12:13

Jo, šlo by to, ale za cenu snížení životnosti celého notebooku kvůli vyšším teplotám. Navíc by se zvýšila i spotřeba, což by ovlivnilo výdrž.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 15. 11. 2010 23:06

Já si u notebooku přetaktoval akorát grafiku. Ta měla ještě dost velký rezervy. U procáku to ani nemělo cenu zkoušet. Když ho nechám běžet pár minut naplno, teplota se chvilkama dostává i přes 70 stupňů. Jinak tu grafiku jsem přetaktoval docela brutálně. Takže pokud někdo máte GT 325M a dobrý chlazení, tak můžu doporučit. FPS mě skočilo asi o 15% nahoru...
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 11. 2010 16:12

Hlavne velmi casto po pretaktovani kontroluj teplotu. A take je treba casteji cistit chlazeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků