internetove radio v inetkafe/kaviarni

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wray 12. 5. 2006 17:39

takato otazka mi neda spat ...
ked tak citam vlakno "Kópie dvd filmov,požičaných z dvd požičovne" napadol ma iny "problem".
Ked som bol posledne u kamaratov v inet kafe, tak som si vsimol ze im tam hralo nejake fun radio. Som sa spytal reku preco dake mp3 nepustia do pozadia. A oni ze je s tym problem, lebo ked nemas original nemozes pustat hudbu verejne. A tak ma napadla myslienka - moze sa potom pocuvat internetove radio? v par obchodoch som uz pocul digitally imported - ale je to legalne? A ak ano tak co mi brani vytvorit si server na ktorom si pustim mp3 a budem ich vysielat a hned vedla neho ich budem prehravat (jedna sa o prehravanie inet radia a asi nik mi nedokaze ze ho zaroven nelegalne vysielam...) Slo by to?

Dotiahnime to k "dokonalosti" viem ze podobny problem je aj pri diskotekach :) Co keby som bol DJ a odohral celu diskoteku z takehoto fake radia? 8)

Inak ako je to keby som mal original nosice. Povedzme ze mam kaviaren a nechcem tam mat tie trapne jukeboxy. Mozem si len tak pustat (verejne reprodukovat) hocico co som si zakupil? Ak si stiahnem hudbu z internetu (kupim ju) plati to ze si ju mozem pustat v kaviarni / mojom bare?

Co ak si urobim reklamnu prezentaciu pre klientov - mozem do pozadia dat mp3, ktoru som si zakupil na internete?

Co ak mam fotoatelier a nakamerujem dakomu video - mozem im dat do pozadia na menu dvd hudbu, a za akych podmienok? (lebo toto ti kameramani bezne robia - mozu to?)

A nakoniec velmi osemetna otazka - predstavme si ze som hudobnik. Mozem urobit svoju verziu nejakeho aktualneho hitu (ostava text aj hudba, len to zahram ja) a pouzit to povedzme v reklame, z coho budem mat obrovske zisky, a povodny autor velke kulove? Mozem takymto sposobom kopirovat hudbu? (ak som obzvlast talentovany a mam obzvlast talentovanu kapelu, co napodobni vsetko ;))))))

no - vsetko z tohoto je len cisto akademicky nemam nijake zle (ani dobre : ) umysly, ale rad si vypocujem Vas nazor na toto...
ps. linky potesia
wray
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepeq 13. 5. 2006 17:51

no, muj nazor.. strasne blbe se to po tobe cetlo :)

Jinak:

1) je pravda, ze muzes reprodukovat cokoliv co mas originalku,ale platis za to , je to verejna produkce, ktera navic musi byt nahlasena (bud je to jednorazova akce, nebo nahlasene radio, televize, atd)... takze asi tak....

2) umistovani do pozadi nahravek.. taktez bys to mel mit nahlasene... ej to valstne pouziti.. no blize v bode 3

3) pokud pouzijes text ci hudbu, mel by si mit souhlas autora ci jeho zastupujici organizace, navic mu odvadis poplatky.... nevim kolik procent, z kazdeho vydaneho nosice, takze na tobe vydela i on ;-)

tedy shrnuto, nic z toho co jsi napsal neni mozno provozovat legalne a soucasne zadarmo :)

no, chtel jsi linky... ja mam doma okopirovany ze sbirky zakon c. 121/2000 Sb. a ctu si too pred spanim, dalo by se rict antibible pirata :) ne, delam si *****, ten zakon je tu.. http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp ... d=76&typ=r
Pepeq
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod wray 16. 5. 2006 15:18

neda mi necitovat tuto perlu :)

Oprávnený uzívatel rozmnozeniny pocítacového programu môze bez súhlasu autora vyhotovit rozmnozeninu tejto rozmnozeniny pocítacového programu alebo vykonat na nej úpravu alebo preklad, ak je takáto rozmnozenina, úprava alebo preklad nevyhnutný na nahradenie oprávnene nadobudnutej rozmnozeniny pocítacového programu

par.35 1b zb.618/2003

podarene su tieto pravnicke formulacie...
wray
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků