čištění notebooku

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 26. 12. 2006 18:06

Prosím poraďte jak čistit displai notebooku, když suchý hadřík nepomáhá. V drogérii jsem viděl čistič bez alkoholu jmenovalo jse to DR.Beckmann a je určenej pro čištění TFT,plazmi a notebooku.
vaclavbarak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 26. 12. 2006 18:10

Odpověď najdeš tu: http://forum.zive.cz/search.php
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 26. 12. 2006 18:19

swarm: dík jsem ale lama nenapadlo mě že už se na to někdo mohl ptát
vaclavbarak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 12. 2006 19:06

aky mas displej? matny leskly???

na matny je najlepsi sposob ked si namocis cistou vodou obycajnu papierovu vreckovku (cistu!!!), s tym to poutieraj a uvidis ze bude ok, ja som to pouzival stale a vzdy potom displej vyzeral ako novy, len ho nenamacaj nejak extra, len aby bol vlhky, nie aby stekala voda! nalepi sa na nu vsetok prach, bude cistucky uvidis... a ak si myslel cistenie od nejakeho ineho sajrajtu ako od prachu tak neviem,,, nestalo sa mi zatial... 8) a mozno investuj do nejakeho toho pripravku na to urceneho, ved co,,, musis sa o neho starat, nie?? dopraj mu aj nejaky ten mensi luxus... :lol:
zino333
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žába Puk 26. 12. 2006 19:10

vaclavbarak píše:Prosím poraďte jak čistit displai notebooku, když suchý hadřík nepomáhá. V drogérii jsem viděl čistič bez alkoholu jmenovalo jse to DR.Beckmann a je určenej pro čištění TFT,plazmi a notebooku.l/quote]


http://www.karcher.cz/katalog/user/inte-karcher/katalog-karcher.asp
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 26. 12. 2006 19:12

ale fuj, jaka reklama... :-/
zino333
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachna 26. 12. 2006 22:02

nechce se mi zakládat nové téma, tak to píši sem ... před chvílí jsem zřejmě na mém FSC amilo 1510 objevil vadný pixel .. z počátku jsem myslel, že je to jen bordel, snažil jsem se to suchým kapesníkem a poté trochu navlhčeným setřít, ale bohužel :-/ .. možná to je víc zažranej bordýlek, kterýmu se jentak nechce dolů, bo tedy vadnej pixelák.. .

může mi někdo prosim říct, jestli by se to dalo nějak ověřit ? a jestli mam celý notebook reklamovat, bo to nechat mno ... díky
kachna
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Free30 26. 12. 2006 22:10

Papírová utěrka a Mr.Muscle - zelený. Naprosto v pohodě na displeje, CRT obrazovky, tiskárny..... atd. Samozřejmě používat navlhčenou utěrku a nikoliv to stříkat přímo na zařízení :)
Free30
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 27. 12. 2006 12:09

kachna:
1, Natahaj Nokia Monitor tester
2, Aj keby to bol vadny pixel, tak jeden je stale v tolerancii, takze to urcite nevyreklamujes (resp. ta poslu dokelu). A to neni finta, proste je na to cela norma ISO 13406-2, ktora dovoluje urcity pocet vadnych pixelov.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod V.I.P-er 27. 12. 2006 12:22

Klasická navlhčená švédská utěrka, čistím s tím svoje LCD a všechny ostatní v práci a je to podle mně nejlepší a nejlevnější způsob běžného čištění 8)
Bůh stvořil muže a ženu, ale zapoměl si to dát patentovat, pročež toto může dělat každý hlupák...:)
V.I.P-er
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 27. 12. 2006 19:14

Moc děkuji všem za tipy. Před chvílý jsem ho leštil a je jako novej.
vaclavbarak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachna 27. 12. 2006 19:37

CeCo: díky za tip, ale v tom Nokia testeru se vůbec nevyznám, ani nevim co to má jako za ůčel, že by to jako samo našlo vadnej pixel, to se mi nezdá :-(
kachna
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků