Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3205 - overview, postřehy

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod swarm 14. 12. 2006 21:19

Tak se sešel zase rok s rokem a já jsem si koupil nový notebook. Tentokrát jsem se rozhodl vrátit se zpátky ke kořenům (nebo aspoň k tomu, co z nich zbylo) a tak jsem šel do notebooku značky Fujitsu-Siemens. Rozhodl jsem se zrušit tradici, že každý další notebook je aspoň o palec větší, takže mě čekal přechod z 15.4" na 12.1". Koupil jsem si model konkrétně V3205. O tom tu na foru nějak nic moc neni (prošel jsem všechny thready, kde se vyskytlo "V3205" a nikde jsem moc ucelené info nenašel a navíc žádný z těch threadů neni moc dobře pojmenovaný) a já nejsem sobec, tak zakládám tento thread, kde se podělim o několik málo svých zkušeností a třeba udělám víc jasno případným kupcům. Myslím si totiž, že je to velmi výhodná koupě :-).

Důvody koupě tohoto stroje:
- velká výdrž na baterie (skoro 4 hodiny při běžné kancelářšké práci)
- wifi s podporou A
- DVI výstup (!!)
- decentní černý design
- tichost
- malé rozměry

Displej:
Displej je vážně nádhera. Patří rozhodně k tomu lepšímu, co se dá sehnat v téhle cenové relaci. Mám pocit, že na ASUSu (A6) byly barvy možná o něco sytější, ale jistý už si nejsem, už jsem několik týdnů žádný neviděl. I v monitor testu s gradientem jednotlivých barevných složek (v AIDA32) displej obstál velmi dobře. Viditelné proužky byly jenom (už tradičně) u zelené (na kterou je oko nejcitlivější) a i tak byly skoro neznatelné. Displej na mém konkrétním kusu nemá vadný žádný pixel ani subpixel.

Rozlišení displeje:
Nepatřil jsem nikdy k lidem, co odsuzují velké displeje s "nízkým" rozlišením....a nehodlám na tom nic měnit. Zatímco 1280x800 na 15.4" displeji poskytuje konfort stejný jako je u 17" stolního LCD panelu, stejné rozlišení na 12" neni pro nějakou delší práci ideální (určitě si nehodlám ale zvětšovat písma, protože to mrší Windows). Nakonec jsem ale byl překvapen, že to přečtu, takže to je úspěch. Někde v terénu určitě ocenim menší velikost notebooku a doma mám stejně externí periferie (LCD/klávesnici/myš/repráky), abych si mohl užívat konfort stolního PC (které už dlouho žádné nemám). Pro externí displej je určitě obrovskou výhodou DVI (funguje skvěle). Na dnešních notebookách už jsou totiž tak špatné VGA výstupy, že i na 1280x1024 nejsou schopny vygenerovat obraz, který by v sobě neměl aspoň minimální duchy. Optimálního nastavení s písmem jsem dosáhl nastavením intenzity ClearType na nejnižší pomocí cleartype tuner od Microsoftu.

Rozmístění konektorů:
Rozmístění konektorů mi moc do oka nepadlo. Je to stejná katastrofa jako na minulém Asus A6. Většina konektorů umístěna po pravé straně. Krom toho USBčka jsou dvě právě vpravo, což limituje jejich použití, při připojené myši. Vlevo a vzadu už je jenom po jednom, což pak může být málo. Druhý USB konektor vlevo by byl vítaným doplňkem, škoda.

Touchpad:
Klasika Synaptics. Tyhle touchpady, použité skoro ve všech notebookách, mají problém v některých programech, co používám, s emulací kolečka myši. Už na minulém asusu jsem ale zjistil, že když driver k němu odinstaluju, tak je "kolečko myši" řízeno přímo touchpadem hardwarově a funguje všude v pořádku. Navíc má pak při scrollování větší intenzitu (to mě vyhovuje víc). Jinak je teda místo s touchpadem mírně zapuštěné, takže se nějak moc nestává, že by člověk dlaněmi o něj zavadil (teda aspoň ne tak často - možná si ale budete muset nastavit o něco menší citlivost stisku v ovladačích).

Klávesnice:
Když se podívám na uspořádání všech "nepsacích" kláves, tak bych to označil jedním slovem - kompromis. Home/End/PgUp/pgDn jsou řešeny na šipkách přes Fn - normálně by mi to dost vadilo, ale u šipek je ještě druhá Fn klávesa, takže jdou tyhle klávesy používat i jednou rukou. Levý shift je docela malý a šipky (+pár kláves okolo) je zúžených. Je to o zvyku. U takto velkého notebooku jsem schopen tohle ještě tolerovat, ovšem na druhou stranu klávesy Windows určitě nemusely být na klávesnici obě (když i moje velká MS klávesnice, taková ta "zlomená", má jenom jedno). Jinak se ale na klávesnici píše velmi dobře. Rozhodně líp než na minulém Asusu A6.
Snad bych ještě zmínil jednu drobnost, klávesnice je česko-slovenská QWERTZ :roll:. Ještě, že už na klávesnici při psaní nekoukám....vypadá to, jak bych to řekl,...nestandardně :-). Další věc, kterou bych teda označil za jedinný závažný nedostatek tohoto notebooku, je nemožnost psaní číslic přes numpad pouhým stisknutím Fn klávesy. Tohle je mi hodně líto. Jestli někdo ví jak na to, tak řekněte.
Multimediální klávesy přes Fn jsou standardní, takže přes ně můžete ovládat mimo WMP i winamp a další programy, co je podporujou (třeba i v linuxu). Standardní jsou i klávesy na ovládání hlasitosti. Místo dodaného signalizačního softu k notebooku používám MS IntelliType, protože se mi líbí víc jeho interface.

Diody:
Věc, co mě na tomhle notebooku asi nejvíc sere, jsou ty modré LEDky. Všechny zde použité diody jsou strašně silné. Navíc ty, co jsou nad klávesnicí ani nejdou přes nějaké trubičky a vidíte přímo na ně. Při některých polohách vám tak svítí LEDka přímo do oka tak silně, že kolem ní vidíte koronu. Neni to neřešitelný problém. Až budu mít čas, tak je něčim ztmavim a nebo úplně zatmavim (vidim to na lihovku). Věřim, že tohle bude problém opravdu jenom u někoho a že jsem v tomhle fakt děsnej, ale popravdě otevřít v 5 hodin ráno ten zapnutý notebook a nechat si posvítit na pár sekund takovou diodou do rozespalých očí je zážitek, co vás spolehlivě probudí :-).

Teploty:
Teplota CPU se pohybuje kolem standardních 55°C +- několik stupnů. Teplota hardisku se podle používání pohybuje od 46°C do 56°C. Kritická teplota je 60°C podle datasheetu. Jelikož je tam požád nějakých 5°C rezerva, tak se o disk nijak nebojím. Notebook je (jako ostatně všechny) zespodu teplejší, ovšem hodnotím spíš jako lepší průměr, protože s notebookem lze s klidem pracovat na nohou a nebo v posteli a nehrozí, že byste upekli notebook nebo sebe. Ostatně notebook, se kterým nemůžete pracovat na nohou a který potřebuje různé chladící podložky podle mě nejde považovat za notebook, ale jen za jakýsi "přenosnější" počítač.

Hlučnost/chlazení:
Jestli se mi něco na tomhle notebooku fakt líbí, tak je to hlučnost (tichost). Při normální kancelářské práci se ventilátor nespouští vůbec (a to ať mám zapnutý silent mode nebo ne). Ventilátor se spustí, pokud vytížím soustavně procesor, a když přestanu, tak se do pár vteřin zase vypne. Disk je celkem tichý, takže s tímto notebookem jde vytvořit krásně tiché pracoviště. Prostě nádhera. Nemůžu v tomhle ohledu vůbec nic vytknout.
Průduchy jsou vyvedené vpravo a vespod notebooku. Vzhledem k tomu jak se spouští ventilátor ale nějak neni problém, pokud má člověk vedle notebooku myš. Ventilátor se mi vlastně soustavně podařilo pustit pouze, když jsem zkoušel 3D Mark a i tak byl tišší než ventilátor v ASUS A6Km (s tim, že ale tam běžel i když člověk nic nedělá).

Dílenské zpracování:
Nic nevrže, všechno dosedá. Víko by mohlo být pevnější, tušim, že se slibovala nějaká slitina nebo tak něco. Nijak ale nevybočuje z průměru. Sice je notebook černý, takže by si člověk myslel, že na něm nebude nic vidět. Ovšem použité leské a hladké povrchy budou nejspíš náchylné na drobné škrábance a s otiskama to taky nebude nic moc.

Wifi:
Signál je špica. Chytám teď wifi i na místech, kde už jsem se s předchozím ASUSem nechytal. Je to celkem znatelný pokrok. Původní ovladač wifi jsem přeinstaloval ovladačem Intel PROSet/Wireless staženým přímo ze stránek Intelu. Obecně považuju Intel PROSet za jeden z mála dobře použitelných softwarů pro nastavení wifi karet. Připojuji se do sítí s velmi komplexním zabezpečením a s mnoha jinými softy jsem se vůbec nechytal a nebo nešlo naplno využít všech vymožeností.

Spotřeba/výdrž:
Spotřeba notebooku při kancelářské práci, polovičním podsvícení a zapnuté wifi je 9 Wattů. Reálná výdrž při kancelářské práci je pár minut přes 4 hodiny. Notebook při zakoupení je sice nějak přednabitý, přesto doporučuju před prací ho nechat poprvé úplně nabít. Nejde o samotnou baterii, ale o automaticky kalibrační proces - při prvním nabití se správně nastaví údaje, které nám pak bude akumulátor ukazovat. Já jsem notebook začal hned po vybalení používat a baterie ukazovala blbosti, pak se notebook vypnul. Po nabidí ukazovala baterie dle výpisu z RMclocku o 10Wh méně a kvůli tomu i se špatně vypočítávala výdrž. Emailem jsem zkontaktoval servis, kde mi poradili, že na baterii je normální záruka a mohu ji reklamovat, ale že bych měl zkusit nechat notebook úplně vybít a pak ho zase úplně nabít. Tento postup zabral a baterie se zkalibrovala. Nyní už ukazuje správně. Výdrž byla i předtím samozřejmě stejná, ale když vim přesně kolik mi zbývá času, tak je to jistě příjemnější

Výkon grafiky / Intel GMA950:
V 3D Marku 2001 dala karta 4600 bodů. Výkon tedy neni zas moc vysoký, ale karty s tímto výkonem už by dokázali být i trochu použitelné na hry. Realita je však taková, že mnoho her si vůbec nezahrajete, protože výrobci povětšinou testují své hry jen na čipech ATI a nVidia, a tak může hra na GMA zlobit, i když by karta třeba měla výkon na hry dostatečný. Typický příklad je třeba Counter-Strike: Source. Video stress test dává tušit, že grafika na tom nebude až zas tak špatně, když v DX8.1 módu dá 25fps při 1280x800 na low detaily (pouze textury byly na medium). Bohužel samotná hra běží nakonec nesnesitelně trhaně bez ohledu na DX level, nastavení a rozlišení a je tak nehratelná (kupodivu, ale custom levely většinou chodí správně). Na pomalejším sdíleném Radeonu 9100 IGP běžel stress test výrazně hůř, ale obdobná chyba se ve hře nevyskytovala, a tak to tam lze hrát aspoň na 800x600. Další testovanou hrou byly SWAT4, které si lze celkem solidně zahrát, i když komplexnost grafiky je velmi podobná CS:S. Hry jako Unreal Tournament (ten původní) a podobné si lze dopřát plynule i v rozlišení 1280x1024. Zkoušel jsem aktualizovat ovladače těmi ze stránek Intelu a problémy s CS:S to nevyřešilo. Jen jsou teď hezčí prokreslená tlačitka v nastavovacích dialogách grafiky :roll:.
Pokud jde o všechno ostatní mimo her, tak pro mě byla GMA950 naopak milým překvapením. Nastavování výstupů a dualview módů je velice pohodlné a lze si tvořit hezky profily pro jednotlivé situace. Pokud pak potřebujete přepínat mezi profily, lze to přes kontextovou nabídku pravým kliknutím na plochu a nebo volitelně přes ikonu v trayi. Ovladač vám nabízí vždy pouze ty profily, které lze realizovat (nenabídne vám profil kombinace TV a interního displeje, když ví, že jedinný momentálně připojený monitor je LCD přes DVI).
btw http://www.intel.com/support/graphics/i ... 021400.htm

DVD mechanika:
DVD mechanika je v tomhle notebooku docela hlučná (vzhledem k tomu, že jinak je notebook úplně tichý). Přes Nero šlo při přehrávání DVD videa pouze vybírat mezi rychlostí 6x a 8x a na obě byla mechanika velmi hlasitá.

Zvukový čip / integrované reproduktory:
Použitý zvukový čip umí přesně to k čemu má sloužil, ale bohužel nic navíc. Umí analogem pouze základní stereo. Připojení prostorového audia je možné pouze prostřednictvím kombinované minioptiky v sluchátkovém jacku. Takže to bude chtít případně nějaký receiver s optickým vstupem, jinak jste bez šance. Pokud jde o zvukový výstup, tak ten je v pořádku a při připojení dražší reprosoustavy byl zvuk čistý a neprojevily se v něm žádná rušení od jiných součástek uvnitř notebooku. Nějaké nastavování enviromentálních efektů a ekvalizér budete hledat (bohužel) marně.
Reproduktory jsou umístěny na předku notebooku. Narozdíl od jiných notebooků je zde snaha i o nižší středy, což hodnotím kladně. Zvuk však působí velmi plochým dojmem a citelně chybí ekvalizér, který by umožnil trochu vyvážit zvuk. U 12" jsem však nic lepšího nečekal. Obecně ze zkušenosti můžu říct, že je to v podstatě průměr.

[quote="...v jiném threadu";Nechtělo se mi s notebookem moc hejbat, ale i tak máš tady pár fotek (z mého provizorního útočiště):

iURL=http://img407.imageshack.us/my.php?image=p10305285cd.jpg]Obrázek[/URL]

Porovnání s kultovním ATI-X10 rádiovým dálkovým ovládáním:
Naposledy upravil swarm dne 14. 3. 2007 08:38, celkově upraveno 7
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpsdesign 19. 12. 2006 11:34

Mám tento notebook a maximální spokojenost. Opravu bomba
mpsdesign
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DEE 19. 12. 2006 17:47

Ruce i nohy libam za tyhle souhrne informace :-). Porad marne cekam az treba na notebook.cz vyjde recenze tohohle uzasnyho kusu hardware za jeste uzasnejsi cenu. Na nejmenovanem foru jiz jmenovaneho serveru se hovori o tom, ze pri delsim plnem zatizeni procesoru se tento prehreje a okolo teploty 100°C se notebook bez varovani vypne. Muzu se zeptat jaky konkretni procesor, resp. jakou sestavu si poridil ty?

Jinak jeste jednou dik za prehled...
DEE
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 19. 12. 2006 18:44

DEE: Mám konkrétně konfiguraci s Core (1) Duo T2050 (1.6GHz), 512MB RAM a 80GB HDD (5400rpm). Myslim, že se jedná o tu úplně nejlevnější. O tom, že by se to mohlo přehřát na 100°C silně pochybuju. Včera jsem tam nechal tři hodiny dekomprimovat jeden soubor na obou jádrech a do toho jsem si ještě pouštěl DVB-T z USB tuneru. Vytížení bylo dost slušný a ventilátor sice jel, ale občas se i na chvíli vypínal a ta logika je tady taková, že to chladí někde na 55-60. Takže 100°C ani náhodou.
Je tu teda jedno tlačítko, který je pro notebooky této značky typické a to je na silent mode chlazení. Já ho ale nepoužívám, protože při psaní ve wordu se ventilátor i tak vůbec nepouští. To tlačítko by pravděpodobobně mohlo snižovat otáčky ventilátoru pokud jede a taky zvyšovat ty mezní hranice. Pak je třeba možné, že by k tomuhle došlo. Ale je to jen hodně ujetá spekulace. Krom toho HDD je dost blízko procesoru (na přání udělám fotku vnitřností) a jsem přesvědčen, že až tohle někdo vytaví na 100°C, tak už bude mít dávno v ***** disk. Jako nechci zpochybňovat něčí tvrzení, ale buď měl vadný kus a nebo se mi to nějak nezdá.

Já tu nemám až tak potřebu ten notebook extra chválit (nebo si vymýšlet), píšu čistě objektivní kritiku na něj, tak jak ho vidim jako uživatel několika notebooků současně, který je střídá někdy až moc rychle.

Pokud máš úplně jakékoli dotazy, tak se zeptej a já ti řeknu/otestuju, co tě bude zajímat (samozřejmě tak jak mi vyjde čas). Já jsem šel do tohoto notebooku v podstatě dost na slepo, protože na diskuzích o něm vůbec nic nebylo. Proto jsem chtěl ušetřit trápení dalším lidem a dal jsem si tu práci tohle sepsat. Všechny další postřehy sem budu postupně přidávat (stejně jako jsem to dělal u Asus A6Km, kde jsem přidával postřehy ještě po skoro půl roce, dokud se lidi ptali).

EDIT: Ten link na tu diskuzi by mě ale zajímal. Pokud máš pocit, že se nehodí ho sem hodit přímo do diskuze, tak mi ho můžeš poslat na PM.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 19. 12. 2006 19:03

Já tam mám Core Solo 1,66 GHz. Má heatpipe chlazení.

Při 60 st.C sepne ventilátor procesoru, vychladí a jde od toho.

Je vyloučeno, aby se to při zatížení přehřálo.
Tohle chlazení je velmi účinné.
To by musel být porucha.

Teplota disku je ovšem jiná povídka:

původní disk se dostával na 55 st.C

po výměně za 7200 ot.Hitachi to lezlo už přes 60 st.C

Musel jsem odlepit tu protihlukovou izolaci disku, abych se s teplotou dostal zase zpátky.

Takže je teď trochu slyšet seek.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aarfy 19. 12. 2006 19:30

s těmi hrami je to lepší, než by se mohlo zdát. Bez problému jsdem si na takové konfiguraci zahrál Command and conquer: generals (sice na nižší detaily, ale zcela bez sekání) a zdaleka nejlepší herní zážitek jsem si užil, když jsem k notebooku připojil dataprojektor a spustil hru Flatout 2....nedá se to popsat, musí se to vyzkoušet.
aarfy
Junior

Odeslat příspěvekod DEE 19. 12. 2006 20:01

Ok...davam odkaz na diskuzi kde se o tom zminuje. Je tam i postup jak k tomu prehrati doslo.

http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... ight=v3205

Dany problem se projednava od tretiho prispevku druhe stranky.
DEE
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 19. 12. 2006 23:25

Teď jsem si dal trochu víc práce a pohrál jsem si s tim...tohle je výsledek:

Po víc jak půl hodině neustálého zatěžování se teploty měly takto:

Obrázek

Na tuto teplotu se to dostalo, tak během minuty od začátku zatěžování a na ní se to drželo po celou zbylou dobu, takže nechávat to dýl nemá cenu. Když jsem oba prime95 vypnul, tak během 30 sekund klesla teplota přes CoreTemp o skoro 15°.

To, co popisoval ten člověk na tom druhém foru, to je podle mě vada kusu a stopro má právo na reklamaci (asi nedosedal chladič na procesor).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DEE 20. 12. 2006 11:29

Ok....dik za test!!!
DEE
Junior

Odeslat příspěvekod Hajnoczy 21. 12. 2006 22:01

swarm píše:Včera jsem tam nechal tři hodiny dekomprimovat jeden soubor na obou jádrech a ..../quote]


sry za trochu OT: co znamena dve jadra pri notebooku, co ma frekvenciu 1.6 Mhz? Je to akoze 2x1.6 Mhz??
Hajnoczy
Junior

Odeslat příspěvekod skvedo 21. 12. 2006 22:16

jj ma to jakoze dva procesory naraz a kazdy zpracovava svoje informace, takze pokud mas vicevlaknovou aplikaci tak si tim pomuzes, a jinak ti treba jedno jadro komprimuje a druhe obhospodaruje bezne rezidentni procesy (napriklad)
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 12. 2006 23:29

Tak jsem konečně pořádně otestil výdrž na baterie. V 19:13 jsem pustil notebook s plně nabitou baterií. Po celou dobu byla puštěná wifi/bt. BT jsem jenom párkrát spojil s mobilem, když jsem posílal nějaké smsky. Přes wifi jsem byl neustále připojen do domácí sítě (na net). Četl jsem různě weby, psal na IRC/ICQ. Dvakrát vypálil CD s firmwarem pro můj DVD přehrávač (tj. pár MB vypálených za 30 sec). Chvíli jsem něco psal ve Wordu. Ve 23:18 se notebook vyplnul (to je při 4% stavu baterie). Takže výdrž při kancelářské práci je tak 4:05. To je myslim docela v pohodě.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrik 22. 12. 2006 14:59

me by zase zajimalo jak se si to dává ta integrovaná grafika 950. Jde mi o zpracovani videa, adobe photoshop, praci s fotkama... hry jdou mimo me.

a s tim souvisi jeste otazka, jak se v techto programech na 12" displey pracuje?
ondrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 22. 12. 2006 17:45

ondrik: Na nic z toho, co si vyjmenoval neni potřeba grafika, ale jenom procesor. Krom toho, jak se ti bude pracovat na 12" displeji, to ti tu asi nikdo neporadí, to už záleží na tom, jaký máš oči. Rozslišení má jinak stejné jako stejně drahé notebooky s 15.4" displeji, takže vejde se tam toho teoreticky stejně.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumus 4. 1. 2007 12:10

Swarm, tiez uvazujem o tomto NB (vyzera super) Chcem sa spytat ako mozem pripojit dataprojektror a CRT monitor. viem ze cez DVI ale co ak ho externe zariadenie nema?
ot 2: ak dam rozsirit obraz aj na externy monitor a zatazim nb aky obraz ostane i nadalej pekny (duchovia, chvenie...)?
dakujem

to ondrik: pochybujem ze na dispeli aj tohoto booku sa daju hodnoverne upravovat fotky, ze sa da nakalibrovat tak aby farby zodpovedali skutocnosti (na to su LCD v cene tohoto nb :) )
jumus
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků