Návod: Jak rozebrat Acer Aspire 3023/5023 a podobných

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aaischa 4. 2. 2006 00:01

ahoj, potřeboval jsem vyčistit chlazení, udělal jsem tedy i webík pro ty které zajímá jak to vevnítř vypadá nebo to chtějí taky rozebrat...

http://aspire3023wlmi.ic.cz/

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu; nepouzivejte Caps Lock
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 4. 2. 2006 08:07

Díky, to se může hodit.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aj02 4. 2. 2006 15:22

diky moc, to sa casom urcite hodi!
Acer 5024WLMi (Turion64 ML-34, 1GB RAM, Mobility Radeon X700 128MB, WinXP HE), Nokia N70
aj02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jj(smazano) 4. 2. 2006 15:46

To je rozhodne zajimave, ale ma to jeden problem. V zadnem pripade bych nedoporucoval toto provadet v domacich podminkach tak, jak je nafoceno.
Rika tady nekomu neco pojem ESD? Rekl bych ze asi ne. Tak az pak nekomu ten NB nepojede, tak se nedivte, protoze jste si jej odrovnali elektrostatickym nabojem.
Doporucuji tyto operace prenechat nejakemu servisu, ktery je na takove operace radne vybaveny.
Ono nejakych par stovek za tento ukon je v porovnani s cenou noveho MB zanedbatelny poplatek.
jj(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 4. 2. 2006 16:25

jj píše:To je rozhodne zajimave, ale ma to jeden problem. V zadnem pripade bych nedoporucoval toto provadet v domacich podminkach tak, jak je nafoceno.
Rika tady nekomu neco pojem ESD? Rekl bych ze asi ne. Tak az pak nekomu ten NB nepojede, tak se nedivte, protoze jste si jej odrovnali elektrostatickym nabojem.
Doporucuji tyto operace prenechat nejakemu servisu, ktery je na takove operace radne vybaveny.
Ono nejakych par stovek za tento ukon je v porovnani s cenou noveho MB zanedbatelny poplatek.
Stačí dát na stůl kus plechu a uzemnit třeba na topení a dát si kolem ruku kus drátu a ten taky uzemnit ..... :mrgreen:
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zigulman 4. 2. 2006 16:58

jj píše:To je rozhodne zajimave, ale ma to jeden problem. V zadnem pripade bych nedoporucoval toto provadet v domacich podminkach tak, jak je nafoceno.
Rika tady nekomu neco pojem ESD? Rekl bych ze asi ne. Tak az pak nekomu ten NB nepojede, tak se nedivte, protoze jste si jej odrovnali elektrostatickym nabojem.
Doporucuji tyto operace prenechat nejakemu servisu, ktery je na takove operace radne vybaveny.
Ono nejakych par stovek za tento ukon je v porovnani s cenou noveho MB zanedbatelny poplatek.



Je zbytecne se bat kuchar do toho nepoleze a elektrikar vi wo co go :-)
AMD 486/DX2 66Mhz
48Mb ram
deska AL2G 7x ISA 3xVLB
10Gb seagate HDD
5 1/4 + 3 1/2 FDD
6x CD-ROM MITSUMI FX600
VGA ATI mach32 VLB 2 MB
zvukovka SB AWE 32 /8Mb ram
3COM combo sit
TV Video highway VTR 525
-----pomalu ale jiste :-) -----
Zigulman
Junior

Odeslat příspěvekod Veolw 4. 2. 2006 17:28

Ja kdyz jsem byl na brigade v ASUSu tak mi zustal takovy skvely ESD pasek :-B Ted s nim vsude machruju :mrgreen:
Jinak taky jsem cumel na ty fotky jak vyjeveny. To kdyz ja delam s PC komponentama tak je u me vse uzemneno. :-B
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrazny.palyza 4. 2. 2006 17:59

nazdar, mam acera 8104 a z preventivnich duvodu bych chtel trochu uvolnit panty-mozna promaznout? zkousel jste to nekdo, nerad bych neco zbytecne ulomil,proto se radeji ptam :)
hrazny.palyza
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 2. 2006 18:39

elektrostatického náboje se nebát. Když děláte s citlivými součástkami, stačí na sobě nemít svetr a pokud máte koberec, tak se "vybít" do radiátoru. A zejména součástky zbytečně neošahávat na kontaktech. Tady na FELu se toho držíme všichni elektrikáři a o zičené součástce pomocí ES náboje jsem ještě od nich neslyšel. Nějaké trápení se zemnícími pásky či uzemněnými plechy ponechte profesiónálům do servisu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JIV 4. 2. 2006 18:45

pekný navod len by som zmenil typ písma
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 4. 2. 2006 19:17

ahoj, mno uzemnil jsem si ruce, a pak jsem použil ten uzemňovací pásek mám ho od 3M, ale doma se v pc vrtám taky a je to ok, jen si občas při tom šáhnu na zemnění a je to ok
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrazny.palyza 4. 2. 2006 19:34

a za jak dlouho se tam dostalo tolik prachu, kolik hod. denne mas pusteny ten nb?
hrazny.palyza
Junior

Odeslat příspěvekod Donar 4. 2. 2006 19:57

ne ze bych tomu nerozumel ale rozlozit to uz to neslozim zpet :D
Gorinus Donarus ex Horad.R.I.M.
Donar
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 2. 2006 21:26

Donar:

Naopak složit to, je trivialita. Dnešní notebooky jsou lego. Mnohdy je to snažší složit než klasické PC.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 4. 2. 2006 21:41

složit to je jednoduchý, mno on acer to neudělal nijak sloitě, naní tam nic extra záludnýho... mno cca od 16:30 do půlnoci... občas až do rána, když stahuju :) ono to zvenku vypadalo že je to v poho žádnej prach nebyl vidět ale měl jsem 97°C na cpu což mě donutilo to rozebrat jinak by to za mě+ udělal servis ale tomu by to trvalo měsíc :(
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků