ASUS M6A - recenze + zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Coronair 1. 3. 2006 21:13

U te karty od MSI je antena pro bluetooth primo na PCB (pisou to dokonce v nazvu vyrobku), takze to by problem nebyl. Ten modul, ktery popisujes u M6A vlevo nahore pod klavesnici je prave miniPCI wifi od intelu.
Coronair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 1. 3. 2006 22:07

Coronair:

Myslel som nalavo DOLE (t.j. niekde blizko pri baterii).
MiniPCI modul je nalavo HORE (pri displeji).

Zabudol som to uviest v predoslom prispevku.

BT je urcite samostatny adapter; to miesto je relativne nepristupne, preto sa musi rozhodnut uz pri vyrobe, ci tam bude Alebo nie. (napr. v USA maju nedostatok BT modelov Z70A aka M A, neBT je tam dostatok)

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -LUKO- 4. 3. 2006 10:52

CeCo píše:1, Velkost pamate je pridelovana dynamicky podla potreby
2, Mas v BIOSe zakazany Paralelny port? Ak ano, tak ho odblokuj (povol) - jaksi sa totiz pri zakazani paralelneho portu zablokuje aj infra, hoci je vo Windowse detekovany.

C.


Ten paralelny port je v Biosu povoleny...jeste to nekdy vyzkousim...
-LUKO-
Junior

Odeslat příspěvekod Piškot 9. 3. 2006 16:19

Berry píše:takze uz ho mam ze servisu zase doma :). Trvalo to 7 prac dnu. Aby neblikal dispej vymenili inverter. A kvuli tomu zvuku pri pouziti sluchatek, vymenili audioboard. Takze pohodicka. Sem spokojenej :)


Moc ti děkuji za informaci!!! Já se k tomu stále nemůžu dokopat....nemůžu v sobě najít sílu na to, abych se s ním rozloučil :)))
(především se mi nechce všechno zálohovat - jistota)
Nicméně 7 prac. dnů je docela uspokojivý.... dá se to přežít. Kdežto takový měsíc, to je jiná :-))) Ale to se musí bát spíš jiní, kterým značka začíná na A ;)


2 jakubbukaj: Prozrad mi pls, jak dopadla tvoje reklamace (čas, provedení, atd... )!

Díky
jen radim
Piškot
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 11. 3. 2006 22:05

Jake mivate teploty pri normalnim a vytizenem stavu .. a danou frekvenci CPU ?


Funkce tlacitka (posledni 5 ovladaci tlacitko) jako je BT atd tak uplne to na prave strane - jakou ma funkci ?
Artificial Intelligence
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 12. 3. 2006 10:24

Uplně prave tlačítko ovlada nastaveni rečimu pro CPU a monitor atd.. přes program Gear.. Teplota ? při plnem zatiženi 1,77Ghz tak 75 stupnu... normalně tak kolem těch 40-50...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stig 12. 3. 2006 16:26

Mam M6A a dost sa hreje...da sa povedat ze cely spodok je doslova horuci. Myslim ze je to pre tento model normalne, hoci sa mi to velmi nepaci....teplota cpu je 50-52stupnov celzia bez zataze a chladic sa toci na cca 800otacok, zatial pouzivam len PowerGear. Bez zatazenia je tichy, ale ked ide naplno tak sa mi zda ze dost huci...taky rapkavy zvuk loziska, robi to tiez niekomu ? neviem ci je to normalne. Inac je to ok, vydrzi mi na bateriu aj cez 5hod, co je zajimave kedze sa hreje jak zehlicka :-)
stig
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 12. 3. 2006 16:43

stig:

Rada M6 ma celkovo riesene chladenie tak, ze sa zohrieva spodok NB (najma pod okolim monitoru). Ma to vsak velku vyhodu - nekuri klavesnica (co je na niektorych inych modeloch dost neprijemne) a teplo sala ZA notebook (resp. vpravo - vyfuk CPU).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stig 12. 3. 2006 16:49

chcem sa este podelit o skusenost s mojou M6A. Mal som od vyroby zle odliatu klavesnicu a jeden klaves mi vypadaval zo zavesu...som si to vsimol az po case, teraz som to dal reklamovat. Uz je to tam peknych par dni a stale ho nemam. Vraj cakaju na dodavku nahradnych dielov (predpokladam ze nova klavesnica :-). Nemyslel som ze to bude trvat tak dlho ale co uz (sak oprava na cca 5minut).
Mozno ze som zaujaty, ale klavesnicu povazujem za slabinu tohoto modelu...je skor taky priemer, nepaci sa mi maly enter a FN namiesto Ctrl :-(
stig
Junior

Odeslat příspěvekod stig 12. 3. 2006 16:55

CeCo:
moj ide kazdy den v kuse, cize aj 15 denne na stole...kedze sa hreje spodok tak by sa zislo nieco na chladenie, nejaka podlozka s vrtulkami, bohuzial nie je velky vyber tychto vyrobkov. A podla mna hreje sa kus aj klavesnica, na lavej strane, ale to az asi po dlhsom case, nie je to nejake neprijemne, aj tak pouzivam externu klavesnicu. Mam trocha obavy ze ci sa neposkodi dlhodobim prehrievanim nieco vovnutri.
stig
Junior

Odeslat příspěvekod ice_age 14. 3. 2006 21:09

Zdravim vsetkych asusakov :-)
Mam uz M6Acko asi 3 mesiace a zatial som narazil na 2 problemy :
- doteraz sa mi nepodarilo rozchodit ActiveSync cez bluetooth s PDAcko Acer n50 Premium
- snazim sa ( a zatial bez vysledku ) nainstalovat PCMCIA GPRS/EDGE kartu SonyEricsson GC85 . Pokial postupujem podla navodu pre instalaciu tejto karty, najskor sa ma nainstalovat softwer a nasledne zasunut karta. System ju napriek tomu nerozpozna. Ak sa vsak notebook restartuje so zasunutou kartou a potom nainstaluje ovladaci softwer na kartu, vsetko je OK. Problem znova nastane, ak sa karta vyberie a bez nej sa notebook restartuje. Ked sa pri nabehnutom systeme karta zasunie, notebook ju nedokaze rozpoznat a pracovat s nou. Karta pritom v inych notebookoch funguje na 100%.
Dik za kazdu radu :-)
ice_age
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stig 17. 3. 2006 21:30

No, konecne mi prisiel notas z opravy. opravili to ze vraj len vymenou tlacitka, cakal som ze vymenia celu klavesnicu, pretoze sa mi zdalo ze sa to inac neda, ale dako to spravili, je to ok zatial. Trvalo im to dost dlho, cca 2 tyzdne + doprava tam a spät, vraj cakali na nahradny diel(asi kym ho nevyrobia na Thaiwane:-). Cize nic moc, ale teoreticky to mohli drzat dlhsie. Komunikoval som so sil-om cez e-mail, reagovali pohotovo cca 1-2 hodinky, to vnimam kladne, aspon som nemusel volat. Cestou sa neposkodil, co je dobre :-), ziadny novy skrabanec, ale asi to bude aj tym odolnym materialom. Dufam ze ho uz nikdy nebudem musiet nikam posielat !:-)
stig
Junior

Odeslat příspěvekod Piškot 20. 3. 2006 10:23

Kdyby o tom někdo nevěděl, tak tady je taková malá recenze:
http://www.czechcomputer.cz/art_doc-C86 ... ight=0,M6A
jen radim
Piškot
Junior

Odeslat příspěvekod tatu.cz 20. 3. 2006 14:12

Piskot: jo, taky jsem to sem chtel hodit....

A kdyby nekdo mel nejake otazky na tento NB, tak sem s nima, mam ho cca 3 dny a zatim uplna spokojenost! Jedine co opravdu musim podtvrdit, tak to je ze na nem moc 3D her nespustite(zkousel jsem Quake 3 - pri 1280x768, stredni detaily, = 30 FPS :((( ), ale nekupoval jsem ho na hry, takze je OK. Tento NB je perfektni na praci, pouzivam Zend Studio 5, Mysql, Apache, PHP + k tomu WORD+Pen Office+Winamp ==> skoro se neseka!! Kdyz nekdo chce hrat hry, tak si kupte treba ASUS A6Km :)

Baterka vydrzi tak 4,5 hodiny urcite v klidu pri normalni praci(=zapis do wordu, winamp, programovani, za snizeneho jasu). Pri Super Performance --> cca 3 hodky..
tatu.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maartinek 20. 3. 2006 14:18

Super, konečně nějaká recenze. Díky.
maartinek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků