Prenosny notebook do 50k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod veigy 2. 2. 2017 02:04

Za sebe můžu jedině doporučit Dell XPS 15, který má upgradovatelné RAM, Disk (u některých konfigurací i druhý disk). Takže až ti nebude stačit výkon, prostě jen dokoupíš RAM, nebo lepší SSD. CPU by ti mělo stačit, protože HQ. A navíc tam je ještě dedikovaná grafika.

Nebo pak levnější, skladnější a lehčí variantu XPS 13, která však má natvrdo RAM a jen U procesor. V případě toho konvertibilního, co jsi poslal v prvním příspěvku dokonce Y, čemuž bych se spíš osobně vyhnul. Ale U bych se nebál, podle toho, co píšeš ;)

A pak je tu ještě možnost buď Surface Pro 4, nebo raději Surface Book. S rozpočtem se vejdeš a splní snad vše (pokud nesáhneš po m3 variantě s 4GB RAM). A jestli máš ještě v rodině studenta, tak se dá uhnat dalších 10% sleva.

Ale jestli trváš vyloženě na překlopitelné konstrukci a jen dotykový displej ti nestačí, tak se bohužel výběr dost zúží. A taky netrval bych na velikosti displeje, ale celého přístroje, protože tam XPS exceluje.
CPU: Intel Core i7 4770k @ 4.2GHz | RAM: 4x4 Crucial DDR3 1600MHz @ 2133MHz | GPU: Sapphire RX 580 8GB | SSD: Samsung 970 Evo 512GB | MONITOR: Dell U2414H + AOC Q3279VWFD8
Dell XPS 13 9343 Touch, i7, 8/256 (na prodej)
veigy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanaPV 2. 2. 2017 03:21

Jj, XPS je super. Jen kdyby ho bylo možné koupit s numblokem. Tak úžasný stroj tak zmrvený blbou klávesnicí... Upřímně nechápu, jak někdo může vůbec cokoliv bez numbloku dělat. To by mi do týdne hráblo. Kdyby tak byla alternativa... :--
JanaPV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worrapS 2. 2. 2017 07:48

swarm píše:Ono mít macOS, aby mi tam neustále musela běžet aspoň jedna instance Windows, protože na macOS není software, který potřebuje, to asi není nejelegantnější cesta.

VM Ware i VIrtualbox jede i na Masoxu. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veigy 2. 2. 2017 10:39

JanaPV píše:Jj, XPS je super. Jen kdyby ho bylo možné koupit s numblokem. Tak úžasný stroj tak zmrvený blbou klávesnicí... Upřímně nechápu, jak někdo může vůbec cokoliv bez numbloku dělat. To by mi do týdne hráblo. Kdyby tak byla alternativa... :--


Ono to sice 15" je, ale tělo je něco mezi 13-14" a tam se numlock fakt nevejde. Ale jinak klávesnice na XPS je nic moc, bohužel.
CPU: Intel Core i7 4770k @ 4.2GHz | RAM: 4x4 Crucial DDR3 1600MHz @ 2133MHz | GPU: Sapphire RX 580 8GB | SSD: Samsung 970 Evo 512GB | MONITOR: Dell U2414H + AOC Q3279VWFD8
Dell XPS 13 9343 Touch, i7, 8/256 (na prodej)
veigy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrkay 2. 2. 2017 10:51

JanaPV píše:Jj, XPS je super. Jen kdyby ho bylo možné koupit s numblokem. Tak úžasný stroj tak zmrvený blbou klávesnicí... Upřímně nechápu, jak někdo může vůbec cokoliv bez numbloku dělat. To by mi do týdne hráblo. Kdyby tak byla alternativa... :--


Drtiva většina skoleni co mam je v excelu a celkem se bez numbloku obejdu. Sice to není tak rychle, ale dost jsem se naucil psat cisla se shiftem a pokud jich uz je pak doopravdy hodne, zapnu en klavesnici a je to pohodička. :) takze numblok mi nikdy na notasu nechybel...

-- 2. 2. 2017 11:55 --

veigy píše:Za sebe můžu jedině doporučit Dell XPS 15, který má upgradovatelné RAM, Disk (u některých konfigurací i druhý disk). Takže až ti nebude stačit výkon, prostě jen dokoupíš RAM, nebo lepší SSD. CPU by ti mělo stačit, protože HQ. A navíc tam je ještě dedikovaná grafika.

Nebo pak levnější, skladnější a lehčí variantu XPS 13, která však má natvrdo RAM a jen U procesor. V případě toho konvertibilního, co jsi poslal v prvním příspěvku dokonce Y, čemuž bych se spíš osobně vyhnul. Ale U bych se nebál, podle toho, co píšeš ;)

A pak je tu ještě možnost buď Surface Pro 4, nebo raději Surface Book. S rozpočtem se vejdeš a splní snad vše (pokud nesáhneš po m3 variantě s 4GB RAM). A jestli máš ještě v rodině studenta, tak se dá uhnat dalších 10% sleva.

Ale jestli trváš vyloženě na překlopitelné konstrukci a jen dotykový displej ti nestačí, tak se bohužel výběr dost zúží. A taky netrval bych na velikosti displeje, ale celého přístroje, protože tam XPS exceluje.


XPS 15 je uz pro me asi velky, i když ve srovnani s ostatnima 15" je to fakt prcek. :) Ale hlavne nemá podporu stylusu, coz bych chtěl kvůli poznamkam do onenotu...

Surface Pro je super. Bral bych ho hned, ale nelibi se mi koncepce oddelitelne klavesnice. Hodne pracuji s notasem na kline a tohle by asi nefungovalo. A Surface Book by se mi libil, ale to se do 50k nevlezu, aspoň ne v CZ obchode, kde se navíc prodava zatím neoficialne a vzhledem k tomu, ze to budu kupovat na firmu, tak nevim, jak by se jim libil nakup ze zahraničního obchodu...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod veigy 2. 2. 2017 11:01

Práce se Surface Pro na klíně není nereálná, je to dobrý přístroj, ale nakonec jsem se stejné vrátil ke klasické konstrukci v podobě Dell XPS, protože mě to pero stejně nakonec omrzelo. O nákupu Surface v ČR vůbec neuvažuj, je to blbost.

Máš dvě možnosti:
1. Objednat přes české zastoupení Microsoftu, oni všechno zařídí a vystaví fakturu
2. Sám objednat kdekoliv v EU Microsoft Store, poštovné je zdarma po celé EU, fakturovat se také dá jakkoliv

Ať zvolíš jakoukoliv metodu, tak reklamace probíhají stejně a velice rychle. Neplatíš vůbec nic, ani poštovné, kurýr UPS si nefunkční přístroj vyzvedne u tebe doma/práci a z pravidla máš úplně nový kus do 5 pracovních dní.
CPU: Intel Core i7 4770k @ 4.2GHz | RAM: 4x4 Crucial DDR3 1600MHz @ 2133MHz | GPU: Sapphire RX 580 8GB | SSD: Samsung 970 Evo 512GB | MONITOR: Dell U2414H + AOC Q3279VWFD8
Dell XPS 13 9343 Touch, i7, 8/256 (na prodej)
veigy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 2. 2. 2017 12:57

worrapS píše:
swarm píše:Ono mít macOS, aby mi tam neustále musela běžet aspoň jedna instance Windows, protože na macOS není software, který potřebuje, to asi není nejelegantnější cesta.

VM Ware i VIrtualbox jede i na Masoxu. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?

To taky vůbec nerozporuju, ale abych si pořídil notebook s OS, kde neustále potřebuju mít ještě jeden OS puštěný ve virtuálce kvůli hlavní aplikaci, kterou potřebuji (zde Windowsí verze Office) ... já nevim, mně to fakt nepřijde jako nejelegantnější řešení.

mrkay: No, Lenovo šlo dolů s kvalitou. Xka jsou ale mechanicky celkem povedené - to by mě určitě netrápilo. U ThinkPadů je spíš problém, když něco pokazej v návrhu a pak odchází základní desky. Což se bohužel děje ne úplně zřídka.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 2. 2. 2017 16:11

Možná byl myšlený vlastní hardware a OS dle vlastního výběru a chuti každého jednotlivce. Někteří lidé si pořizují MBP z důvodu výkonného hardware, skvělých panelů a mobilitě. Už jsem takový případ viděl, majiteli vyhovoval hardware, ale z nějakého důvodu chtěl používat Linux (bez boot campu). S Windows to bude určitě dost podobné. O optimální řešení nejde a souhlasím s názorem, že OSX by jen překážel v eleganci řešení.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrkay 2. 2. 2017 21:41

veigy píše:Práce se Surface Pro na klíně není nereálná, je to dobrý přístroj, ale nakonec jsem se stejné vrátil ke klasické konstrukci v podobě Dell XPS, protože mě to pero stejně nakonec omrzelo. O nákupu Surface v ČR vůbec neuvažuj, je to blbost.

Máš dvě možnosti:
1. Objednat přes české zastoupení Microsoftu, oni všechno zařídí a vystaví fakturu
2. Sám objednat kdekoliv v EU Microsoft Store, poštovné je zdarma po celé EU, fakturovat se také dá jakkoliv

Ať zvolíš jakoukoliv metodu, tak reklamace probíhají stejně a velice rychle. Neplatíš vůbec nic, ani poštovné, kurýr UPS si nefunkční přístroj vyzvedne u tebe doma/práci a z pravidla máš úplně nový kus do 5 pracovních dní.


Co jsem se informoval u Ceskeho Miccrosoftu, tak ani oni mi nejsou schopni Surface Book sem dostat a preprodat. Pry nejdříve cervenec, nebo srpen... :( Tak dlouho se mi asi cekat nechce. :)

Uvidíme, s jakou cenou prijde Dell s XPS 13 verze 2v1 a pak se rozhodnu. :)

Zkusim natuknout sefa, jestli neobjedna Surface Book ze zahranici, pokud to pujde. :)
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XatriX1410 3. 2. 2017 22:41

Hladas produkt v podobnom segmente ako ja, takze mozno ti viem poradit. Ak nepotrebujes nakupovat okamzite, mozno sa ti oplati pockat par dni, az sa u predajcov objavi vyssie spominane HPcko v tmavej farbe, bude opat podporovat pero tak ako to dnes podporuje jeho skylake predchodca (ktory sa sice da kupit, ale vela ludi sa stazuje na samovolne praskajuce sklo na displeji, ktore HP nezreklamuje, takze starsej skylake verzii by som sa asi vyhol).
https://www.youtube.com/watch?v=ZZpim8p6GBg
Akurat neviem ako to bude s displejom, verim ze bude aj FHD varianta lebo 4k rozlisenie na 13 palcov je kus overkill a urcite sa to podpise aj na vydrzi na bateriu. Predavat by sa mal zacat spolu s 15 palcovou verziou niekedy koncom mesiaca.

Bola predstavena aj Toshiba Portege X20W, netusim kedy sa zacne predavat (slubuju Q1 2017) no ma trosku mensi 12,5" displej https://www.youtube.com/watch?v=jYlkV22Wde8

XPSku 2in1 by som sa asi vyhol, teda pre mna osobne je to sklamanie, dufal som ze nechaju ulv procesory...
Gear: Ryzen 3900x / Noctua U12A / Asus x570-i / ASUS RX 5600 XT / 64GB Vengeance LP / SSD 1TB + 120GB + 500GB / HDD 500GB / Corsair SF600 / Lian Li TU150
Audio: PreSonus Eris E5 / Temblor T10 / Roland Rubix22
Mobile: Lenovo Yoga 920, LG G7 ThinQ
XatriX1410
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 2. 2017 09:12

K tomu HP - tyhle poskozeni resi ADP priplatkova zaruka /acidental damage protection/
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrkay 8. 2. 2017 12:12

XatriX1410 píše:Hladas produkt v podobnom segmente ako ja, takze mozno ti viem poradit. Ak nepotrebujes nakupovat okamzite, mozno sa ti oplati pockat par dni, az sa u predajcov objavi vyssie spominane HPcko v tmavej farbe, bude opat podporovat pero tak ako to dnes podporuje jeho skylake predchodca (ktory sa sice da kupit, ale vela ludi sa stazuje na samovolne praskajuce sklo na displeji, ktore HP nezreklamuje, takze starsej skylake verzii by som sa asi vyhol).
https://www.youtube.com/watch?v=ZZpim8p6GBg
Akurat neviem ako to bude s displejom, verim ze bude aj FHD varianta lebo 4k rozlisenie na 13 palcov je kus overkill a urcite sa to podpise aj na vydrzi na bateriu. Predavat by sa mal zacat spolu s 15 palcovou verziou niekedy koncom mesiaca.

Bola predstavena aj Toshiba Portege X20W, netusim kedy sa zacne predavat (slubuju Q1 2017) no ma trosku mensi 12,5" displej https://www.youtube.com/watch?v=jYlkV22Wde8

XPSku 2in1 by som sa asi vyhol, teda pre mna osobne je to sklamanie, dufal som ze nechaju ulv procesory...


Me se tak XPSka libi. Procesory jsou sice zklamani, ale je to dan za bezhlucny stroj. Uvidíme, jake budou testy, jak to bude vykonnostne a teplotne... zatím je u nas jen UHD provedeni, coz se mi moc nelibi.

Ještě pockam do konce mesice a uvidíme co bude. Jinak HP vypada taky celkem slusne...
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrkay 24. 3. 2017 09:13

Ozivim trochu moje vlakno. Stale vibiram a rozmyslim. :) Aktualne se mi dostal do vyhledu ještě HP Elitebook x360 1030 G2 https://www.czc.cz/hp-elitebook-x360-10 ... 70/produkt
Libi se mi hodne hlavne ta vydrz na baterii. Myslite, ze je to realne? Nikde jsem nenasel ještě zadne recenze. :(
mrkay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XatriX1410 10. 4. 2017 13:12

Tiež som si všimol elitebook x360. U nás ho dostať za trochu lepšiu cenu, v prepočte 36 790 Kč.
V porovnaní so Spectre:
- má odolnejšiu konštrukciu, ale aj hrubšie rámčeky okolo displeja,
- ochrana displeja je corning gorilla glass,
- podľa oficiálnych manuálov by mal mať o 50 nitov jasnejší displej (350 vs 300 nits),
- strieborné telo a čierne klávesy, kdežto spectre má strieborné klávesy, kde je problém s čitateľnosťou,
- lepšiu portovú výbavu: 2x USB A, 1x USB C Thunderbolt 3, 1x HDMI, microSD, kdežto Spectre má len 1x USB A, 2x USB C Thunderbolt 3
- má naviac fingerprint reader,
- mal by podporovať perá (wacom), spectre s podporou pera sa u nás ešte nepredávajú
- má rovnako 4 reproduktory ako spectre, akurát na elitebooku sú všetky na spodnej strane,
- batéria bude podľa mňa na rovnako, Elitebook má vraj 57Wh, Spectre má 57.8Wh
Na youtube som videl minimálne tri schopné recenzie:
https://www.youtube.com/watch?v=g-4FWXSV4rU
https://www.youtube.com/watch?v=EToqA5sJbfE
https://www.youtube.com/watch?v=m3wZgpL9RJQ
Gear: Ryzen 3900x / Noctua U12A / Asus x570-i / ASUS RX 5600 XT / 64GB Vengeance LP / SSD 1TB + 120GB + 500GB / HDD 500GB / Corsair SF600 / Lian Li TU150
Audio: PreSonus Eris E5 / Temblor T10 / Roland Rubix22
Mobile: Lenovo Yoga 920, LG G7 ThinQ
XatriX1410
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků