Kupa Lenovo Thinkpad X201 namiesto Lenovo Ideapad S10e

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Martynko 12. 12. 2014 14:53

Zdravim,

otec vlastni notebook Lenovo Ideapad S10e. Vyuziva ho na net, skype, filmy, sem tam nejaka velmi stara hra (velmi zriedka)
Na dnesnu dobu je uz strasne pomaly. (vid parametre)
Parametre:
10,1" WSVGA displej (1024 × 600, TFT s LED pozdsvietením)
Intel Atom N270 1,60 GHz
2,5 GB DDR2 RAM
Chipset: Intel 945GSE Express
Graficka karta: integrovaná, Intel 82945GME (GMA950)
Webkamera: 1,3 Mpix

Preto som rozmyslal, ze by sa oplatilo tento notebook vymenit za nejaky iny, rozmyslam aj nad bazarom so zarukou.
Vedeli by ste mi navrhnut nejake modely, pripadne aj nejakeho cloveka, ktory je overeny a kupili ste od neho nejake notebooky a ste s nim spokojny? Rozmyslal som napr. nad Lenovo Thinkpad X201 , konkretne v tejto konfiguracii http://pc.bazos.cz/inzerat/41973606/-Le ... zaruka.php . Pripadne navrhnite aj nejake dalsie spolahlive modely, kludne aj ine znacky
Alebo je lepsia volba kupa noveho notebook na taketo pouzitie?
Budem rad za kazdu radu (varovanie). Vdaka
Naposledy upravil Martynko dne 12. 12. 2014 15:24, celkově upraveno 2
Martynko
Junior

Odeslat příspěvekod packy 12. 12. 2014 15:05

Já mám dobré zkušenosti s Levnapc.cz ;-)
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martynko 12. 12. 2014 17:15

Vdaka za odpoved. Skor by som kupil notebook od jednotlivca ako od firmy. A co hovorite na vyber notebooku?
Martynko
Junior

Odeslat příspěvekod packy 12. 12. 2014 17:48

Firma ti ale dá ze zákona 12 měsíců záruční dobu - to od jednotlivce nikdy nedostaneš. Navíc firmy vykupují notebooky od velkých společností (banky, ...) a ty notebooky jsou většinou používané jen dokované, takže jsou téměř 100% zachovalé.
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 12. 2014 22:36

To není vůbec, ale vůbec pravda... Jen milná představa.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martynko 14. 12. 2014 14:44

OK, neriesme odkial kupit bazarovany notebook ... kazdy bude preferovat nieco ine a ja osobne suhlasim s Python.p ...
Skor by ma zaujimalo, ci je to dobra kupa alebo aky iny model, znacku by ste odporucili?
Martynko
Junior

Odeslat příspěvekod netrunner 14. 12. 2014 14:57

No osobně mi za ty peníze přijde poměrně drahý. Za 5000 by to asi nebyla špatná koupě, ale skoro 7 je hodně, za to se dá na ebay vydražit třeba T420.
netrunner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martynko 14. 12. 2014 15:08

Dakujem aj za to, cenovo mi to neprislo az tak zle, ale neorientujem sa az tak dobre v cenach pouzitych notebookoch.

Pre upresnenie hladam nejaku nahradu pre povodny notebook, ten bol 10 palcovy, takze 12 - 13 palcovy maximalne. A myslite, ze tento model od lenova je fajn? Alebo je lepsie sa poobzerat po inom modely?
Inac myslim, ze tie parametry x201 su celkom pouzitelne aj do buducnosti, co myslite (na uplne bezne pouzivanie, bez sekania)?
Martynko
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 12. 2014 15:18

Obecne Thinkpad T nebo X jsou velmi dobra koupe.
Na bezne pouzivani bez sekani je ta i5(vcetne tech uplne prvnich) + 8GB RAM + 240GB SSD naprosto v pohode.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 14. 12. 2014 15:21

Sedm tisíc za X201 v dobrym stavu s Core i5 je podle mě úplně pohodová cena (ano, občas se dá něco sehnat levněji, ale to podle mě není relevantní). Náhrada toho netbooku tímto je podle mě dobrý krok.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 12. 2014 15:26

Jinak X201 ma z meho pohledu handicap v podobe absence digitalniho obrazoveho vystupu(pokud jsem neco neprehledl). A i s ohledem na masivnost pantu a moznost osadit 16GB bych se dival rovnou na X220 (ktera na rozdil od X230 ma jeste starou dobrou klavesku). Ale je pravda, ze to uz je cenove cca 11tisic.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod netrunner 14. 12. 2014 15:27

Když se do toho strčí SSD, tak to bude na běžné používání naprosto raketový stroj. FHD video by to přehrát mělo, na office a web to taky stačí. Pokud se po tom bude chtít i nějaký grafický výkon, určitě doporučuji osadit oba moduly RAM - integrovaná grafika to velmi ocení.

Jinak ještě k tomu kde to koupit. Klidně bych se rozhlédl i po ebay. Důležité je koukat, aby byl prodejce z EU, aby na to celníci při dovozu nenapálili DPH (clo se u PC neplatí). Případně nakupovat třeba z USA, ale počítat s cenou +21 % (z celkové ceny, DPH se platí i z dopravy). No a samozřejmě koukat na klávesnici. Anglickou, případně ještě snad německou, našinec zvládne, přinejhorším se nalepí polepky. Ale taková francouzská už je docela síla. A nákup v ČR neznamená automaticky českou klávesnici, většina z prodejců u nás jsou jenom překupníci - za relativně levno nakoupí na ebay a pak draho prodávájí laikům na aukru a bazoši. V ČR prostě není dlouhodobě zdaleka tolik použitých firemních nb, aby to pokrylo poptávku.
Třeba teď na ebay rozprodává nějaká belgická firma X220, jsou v konfiguraci i7 2. generace, SSD, dock, DE klávesnice. Většina těch aukcí končí někde na 10-11k. Je to sice víc peněz než za tu X201, ale zase bez dalších investic a novější stroj (já jsem od nich jeden třeba koupil a byl starý 3 roky a asi 3 měsíce).
netrunner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martynko 14. 12. 2014 16:02

Okej, porozmyslam nad vsetkymi komentarmi ... este raz vdaka.

... Teoreticka otazka, je velky problem zohnat cesku alebo slovensku klavesnicu na tieto stroje? Samozrejme za nejaku rozumnu sumu.
Martynko
Junior

Odeslat příspěvekod netrunner 14. 12. 2014 16:07

Ojetá asi moc ne, kdo ji má, ten si ji drží. Nová ~2000 Kč
netrunner
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků