Nové Lenovo

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cajky 30. 7. 2014 10:58

Ted jsem se dozvedel, ze tim pridanim starsich ramek bych prisel o zaruku, takze timto pridani ramek pada a musel bych si vystacit se 2GB RAM.
V takovem pripade brat nebo nebrat?
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 7. 2014 11:20

dle mého názoru je to s tím zrušením záruky nesmysl. V uživatelském manuálu je výměna paměti a disku popsána.
Spíše bych měl obavy, aby byl přítomný druhý slot na RAM :hm V manuálu je, ale tady je vidět, že tam být nemusí https://www.youtube.com/watch?v=ib2ZDesr-l4

Jestli stačí 2GB RAM :hm Jak komu. Na běžné browsení asi v pohodě. Ale otevři si 30 záložek s videi a stačit to nebude.
Také bych měl dilema, jestli si připlatit :hm
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 30. 7. 2014 12:14

Tak jsem se presvedcil, idealni je pro me moznost v alze za 199,- mi tam daji ram se zachovanim zaruky sami.
Takze v takovem pripade bych to videl na ten levnejsi produkt, souhlas?
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 7. 2014 12:45

výměnou/doplněním RAM o záruku samozřejmě nepřijdeš, to bys musel při té manipulaci něco sám rozbít.
(mimochodem, pokud by to bylo, jak píšeš, nemohla by to dělat ani ta Alza, jelikož není oficiálním servisním partnerem výrobce notebooku)
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 30. 7. 2014 13:38

Nedávno kámošovi na Asus lince tvrdili, že pokud notebook má komplet přístupné střeva, tak už se měnit RAM ani HDD nesmí. Prý bys mohl poškodit vnitřnosti například statickou elektřinou :D
(jako bys to nemohl poškodit pokud by byl přístupný pouze slot na RAM). Myslím si, že by záruka stejně nepadla.
Jinak to nové Bay trail Quad Core N3530 už je myslím bez limitů dostačující na běžnou office práci, ale zatím je v pár strojích.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 31. 7. 2014 16:34

Tak jsem koupil nakonec tento http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-7 ... 488928.htm
a rovnou k tomu dokoupil 2GB RAM, nechal namontovat v alze a slape jak hodinky... zatim, tuktuk :)
Ramky jsem musel koupit proto, ze ze stareho notebooku je tenhle novy neprecetl.
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 7. 2014 17:12

jen pro případné další zájemce ... takže to má dva sloty na RAM?
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 31. 7. 2014 18:09

Jj, výrobci zatím uvažují max. 8 GB na slot, takže vše, co má max RAM 16 GB, má dva sloty. Výjimkou jsou jen některé levné netbooky a pak workstationy, které mají při i7QM sloty 4.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 7. 2014 18:17

mě děsilo to video viz výše ... tam je vidět pouze jeden slot.
Ale jestli tam jsou dva, tak jedině dobře.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 31. 7. 2014 18:28

To bude beztak dělené podle osazeného procesoru, resp. core vs přeznačené atomy.
Soc verze ten slot mít nemusí.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 7. 2014 18:40

jo, to bude ono. On to tam v tom videu snad i říká (ale je mu prd rozumět). Akorát já seděl v práci, tak jsem to měl bez zvuku.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 1. 8. 2014 09:09

Ano, ma to dva sloty ;)
Cajky
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků