ntb na VS, cad,i5,17tis.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cemtec 21. 7. 2011 15:40

Zdravim,
budu kupovat ntb na vs. Ntb by mel zvladat krom beznych veci i praci a cad programy (autocad,invertor a pod.), prace v techto programech ovsem nebude na profesionalni urovni, takze nejdriv se s tim naucit a pote nejake jednodussi soustavy (3D) a vytvareni tech. vykresu (2D) tudiz nejaky specialni cad notebook neni treba.Pokud by byla 15,6 a rozliseni 1366/736 na praci v cadu malo dokoupil bych exter monitor
mechanicka odolnost = nebudu pocitac prenaset kazdy den, predpokladam ze vetsinu casu bude na pokoji a do skoly bych ho bral parkrat za mesic (pokud by bylo treba)

pozadavky: 15.6",core i5, samostatna grafika 1Gb (kvuli tomu cadu),numericka klavesnice,cena idealne do 17tis., (max 18000).

byl bych rad kdyby ntb nejaky ten patek vydrzel, tak jsem vybiral mezi "znackovymi" znackami, kde je predpoklad kvality trochu vyssi.

DOTAZY: (krom vyberu ntb)
1, rozdil mezi i5 a i5 sandy bridge (co jsem zatim zjistil tak neni az takovy rozdil ve vykonu ale ve spotrebe energie) - tudiz vyplati se vzit se sandy bridge nebo postabi obyc (starsi) i5
2, ntb bych chtel aby vydrzel vic jak zarucni 2 roky - vyltali se dokoupit rozsireni zaruky (na 3 popr. 4 roky)
3, kvalita znacky samsung, packard bell + acer

muj kandidat:
toshiba a660 - 1GD - (+) v 15,6" sasi je 16" monitor, dobra cena, solidni vykon (grafika)
(-) z recenzi o trochu nizsi mech. odolnost (prohybani plastu okolo DVD
mechaniky ) - ovsem nepredpokladam ze v teto kategorii to bude lepsi
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514500600000014NT&Search=a660&SearchType=1

nahradnici
HP 4530s - (+) hlinikovy povrch (lepsi odolnost?),matny display,sandy bridge,solidni grafika
(-) z recenzi - vyssi hlucnost, dale u HP mi bylo receno ze po zaruce nezajem ze
strany HP servis,dily
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000175V&Search=4530s&SearchType=1

Lenovo Z570 - (+) sandy bridge
(-) horsi usporadani klavesnice (neoddeleni sipek,numericky blok)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145006000000187W&Search=z570&SearchType=1

diky za odpovedi

dodatek: vyplati se ntb koupit ted nebo mam pockat do konce prazdin - spadnou ceny?
- chystaji se nove
modely?
cemtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cemtec 26. 7. 2011 15:10

nikdo nic?? nebo alspon nazor na tu toshibu
cemtec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malcolmX 26. 7. 2011 15:35

VS CAD notebooky se tady resi kazdou chvili. Podle mne je 17 tisic malo, bazirovani na dedikovane 1gb grafice zbytecne (zaklady a jednodussi projekty by mela zvladnout i integrovana) a vsechny zminene notebooky maji male/nedostatecne rozliseni displeje.

Sandy Bridge notebooky s vyssim rozlisenim zacinaji kousek pod hranici 20 tisic (HP ProBook, ThinkPad L), za neco malo nad 20 tisic uz se daji poridit dokonce business stroje (ThinkPad T).
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 26. 7. 2011 15:59

malcolmX to vystihl dobře - dedikovaná grafiku určitě ještě dlouho pro tyto CAD programy potřebovat nebudeš, ale rozlišení 1600x900 bude znát při práci prakticky hned.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 7. 2011 16:10

Jen dodám, že z osobní zkušenosti programy typu SolidEdge / Inventor / EdgeCAM nemají moc v oblibě integrované grafiky typu Intel HD. Nebo mě to na těchto grafikách nepříliš přesvědčivě chodilo...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cemtec 26. 7. 2011 16:16

v pripade ze by se me v tom delalo spatne (ten cad) tak bych si poridil externi monitor, koukal jsem i po vyssich rozlisenich ale tam jsem s externi grafikou okolo 20 tis. a to uz je pres rozpocet.
Jinak ta prace nebude na professionalni urovni, nejdriv se naucit a pak v tom delat vykresy do skoly + zdokonalovat se. Myslim si ze vsechny vyse zminene ntb by to zvladly v pohode, jde mi tedy o mechanickou odolnost a spolehlivost, aby nepraskaly panty, plasty (samozdrejme jde taky o pristup uzivatele)
pocitac nebude denne prenasen, spis bude porad na koleji a presuny pouze domov - kolej
cemtec
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků