Jak se dostat do BIOSu v Asus A6vm

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rgnatro 3. 1. 2011 17:18

Mám dva tyto notebooky. U jednoho není problém, na začátku se zobrazí logo asus a informace o tom, že stiskem F2 se dostanu do biosu. U druhého se žádné logo nezobrazí. Když stisknu F2, notebook zatuhne (v rohu se zobrazí blikající podtržítko a dál nic). Když nestisknu nic, tak normálně nabootuje operační systém z hdd. Dá se s tím něco dělat? Jak případně na něčem takovém přeinstalovat operační systém, když prakticky nejde nabootovat z ničeho jiného než z disku (zejména je kritické, že nejde bootovat z CD/DVD)? Nebo možná jde, ale nevím, jak...
Díky.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 3. 1. 2011 17:25

Zkus jiným tlačítkem (obvykle F11, F12 apod.) vstoupit do boot manageru, ten Ti dá na výběr zařízení pro bootování. Jinak, tyhle otázky zodpoví návod k použití.

Není třeba BIOS chráněný heslem? Není to tedy jen výzva k vložení hesla? Jen hádám, nevím. Ale asi ne, spíš bych tipoval na zrychlený boot, zakázání zobrazení kláves. Zkusil bych ještě eventuelně Escape, nebo mačkat F2 rychleji/dříve.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 3. 1. 2011 17:55

A dá se to heslo nějak jednoduše odstranit? Protože to mě taky napadlo, že by to mohlo být heslo. Boot manager se spouští pomocí Esc, ale zase funguje jen na prvním notebooku, na druhém dělá to samé jak klávesa F2.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 3. 1. 2011 18:14

Možná by stálo za to udělat fotku. Ale tady by mohl pomoci swarm, ten má s A6 zkušenosti...

Jinak běžně se heslo BIOSu odstranit nedá. A rozhodně Ti tu nikdo nebude radit jak.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 4. 1. 2011 00:01

Fotku nemám, ale udělal jsem animaci, která ukazuje chování po stisku F2, resp. Esc:
Obrázek

Jinak nechápu, proč by mi někdo neporadil, jak obejít to heslo. Kde jsme? V Americe snad? No ale k věci. Tento typ NB už jsem rozebíral, ale nikde jsem neviděl knoflíkovou baterii, která bývá v desktopech. Tudíž je konfigurace uložená v nějaké flash paměti? Že by přímo v čipu biosu? Takže bych musel ten čip vyhodit a sehnat jiný? Ale kde?? Možná už mluvím z cesty, ale fakt mě nenapadá, co jiného by to mohlo být...
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 4. 1. 2011 00:23

Já poradit neumím. Teoreticky by mohlo pomoci BIOS vyresetovat vytažením baterie, která by tam měla být (pokud tam je heslo, to to asi neodstraní, ale resetuje to nastavení, kterým to může být).

Obcházení hesel se zde na fóru neradí. Tečka.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 4. 1. 2011 00:55

Ještě jsem zapomněl zmínit jednu věc: Ten nout "s nefunkčním biosem" má špatný displej a já tím pádem jedu přes externí monitor. Takže teď mám pocit, že tam všechno funguje, ale já to nevidím, protože se to zobrazuje na primárním displeji, který je nefunkční. Jinak heslo to teda asi fakt nebude, protože jsem si zkoušel hrát s heslem na tom druhém noutu a když to chce heslo, tak to jasně napíše "Enter password:" a né jenom blikající kurzor... Škoda, že to není jak ten druhý (kde teda displej chvílema taky hapruje), který zobrazuje úvodní obrazovku defaultně na displeji i na externím monitoru.

-- 4. 1. 2011 01:05 --

Takže teorie se potvrdila, jsem schopný poslepu přepnout na bootování z cdčka, a to bylo vše, co jsem chtěl (holt budu muset spoléhat na to, že je bios nastavený nějak rozumně).
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 4. 1. 2011 08:51

Aha, nechat si pro sebe podstatnou informaci, že nefunguje displej... :roll:
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků